Sal. Haz 28th, 2022
baska-bir-kripto-platformu-dunya-kupasi'nin-sponsoru-oldu

yazan Stephan Naumann,22 Mayıs 2019

Bu yılın Mart ayında, dünya futbol federasyonu FIFA, kripto platformu Crypto.com’un Kasım ayında Katar’da başlayan futbol dünya kupasını sponsor olarak kazandığını duyurdu. Algorand şu anda kripto sektöründen WM’yi sponsor olarak destekleyen ikinci şirket. Bu işbirliğinin yanı sıra, hisse kanıtı blok zinciri kripto para birimi protokolü de FIFA’nın resmi blok zinciri platformu olacak. Buna ek olarak, Algorand diğer büyük futbol turnuvalarında yer almaktadır.

Bir sponsordan daha fazlası mı?

Crypto.com, FIFA ile anlaşma sağlayan ilk kripto para platformlarından biri olduktan sonra, Alogrand da bunu takip ediyor. Dünya futbolunun yönetim organı, Mayıs ayının başlarında FIFA Başkanı Gianni Infantino ve Algorand’ın ABD’deki kurucusu Silvio Micali’yi duyurun. Klasik sponsorluk önlemlerine ek olarak, Algorand ayrıca blok zinciri destekli bir cüzdan çözümü geliştiriyor yetkililer FIFA’nın Blockchain platformu

Tabii ki, FIFA ve Alogrand arasındaki ortaklık, çevre reklamcılığı gibi daha önce bahsedilen sponsorluk önlemlerini ve aynı zamanda büyük medya varlığını da içeriyor. veya promosyon kampanyaları. Algorand ile yapılan anlaşma muhtemelen basit bir sponsorluğun ötesine geçiyor, çünkü kripto platformu aynı zamanda FIFA’nın resmi blok zinciri platformu haline gelmeli ve resmi blok zinciri destekli cüzdan çözümünü sağlamalı. Ayrıca Alogrand, FIFA Kadınlar Dünya Kupası Avustralya ve Yeni Zelanda’nın Resmi Sponsoru olacaktır 2019. .

Algorand kimdir?

Algorand doğumludur. MIT profesörü Silvio Micali tarafından kurulmuş ve bir temel, ekosistem büyümesi, ödül verme, kriptografik araştırma ilkelleri, zincir üstü Yönetişim ve ademi merkeziyetçiliğe dayalı olarak Algorand ağını denetler ve gerçek şirket. Kripto protokolü, Boston merkezli özel bir şirket olan Algorand Inc. tarafından denetleniyor. 2019 TEAL, Reach, Java, PyTeal, Python, GO ve Rust ile yazılmış Algorand yayında olduğundan. Algorand’ın kripto para biriminin adı ALGO

İşte ALGO’nun durumu

Söylendiği gibi, Algorand fikir birliği oluşturmak için bir hisse kanıtı blok zinciri kripto para birimi protokolü kullanır ve kendisini bir Web3 platformu olarak kurmaya çalışır. Özellikle kripto para birimi ve piyasa büyüklüğü Ethereum, ALGO için bir rakip. Şirket ile FIFA arasındaki ortaklığın açıklanmasının ardından ALGO’nun değeri yüzde 20 arttı. , ancak bu etki kısa bir süre sonra tekrar yasallaştı. Şu anda değer 0.2023 Euro.

Blok zincirleri nedir?

Şimdi, tabii ki, Algrand FIFA’nın resmi blok zinciri platformu, bir blok zincirinin gerçekte ne olduğu ve her şeyin dernek için ne gibi bir önemi olabileceği sorusu haline gelecek. Temel olarak, bir blok zinciri, sürekli olarak genişletilebilir bir veri kayıtları veya bloklar listesidir. Bireysel bloklar sırayla kriptografi kullanılarak birleştirilir. Blok zincirler , düzenlenemeyen verileri kalıcı olarak kaydedebilir ve bunları dijital ağlarda dağıtabilir.

Algorand

tarafından ek adımlar Bir blok zinciri bir tür olarak düşünülebilir. veritabanı ama bu FIFA’ya nasıl yardımcı olur? Yani, takas edilemeyen jetonlar (NFT’ler) gibi güvenli, engelsiz bir değer ve varlık alışverişi sağlarlar. Algorand, FIFA’nın dijital varlıklar için stratejilerini daha da geliştirmesine yardımcı olmayı amaçlıyor

Bu duyurunun tam olarak ne anlama geldiği henüz kamuya açıklanmadı. FIFA’nın dijital geleceğe yönelik bir sonraki adımı resmi bir platformla atacağı açık.

Federal ligde blok zinciri

İlk başta sıradan insanlar için alışılmadık gelen şey, ancak artık nadir değil Şu anda özel taraftar jetonları sunan kulüpler bile var. Örneğin gelecekte, Bundesliga’daki oyunculardan alınan kripto jetonlarıyla bağlantılı dijital tahsil edilebilir görüntüler de olacak. Pass Away Deutsche Fußball Liga (DFL), geçtiğimiz sonbaharda Fransız start-up Sorare ile bir anlaşma imzaladı. Platform aracılığıyla, hayranlar platformdaki jetonları takas edebilir ve takas edebilir.

” Algorand ile bu ortaklığı duyurmaktan mutluluk duyuyoruz.İşbirliği, FIFA’nın bağlılığının açık bir işaretidir. Sürdürülebilir gelir artışı için sürekli olarak yenilikçi kanallar aramak, futbola yeniden yatırım yapmaya devam etmek, paydaşlarımıza ve dünyanın dört bir yanındaki futbol taraftarlarına şeffaflık sağlamak – futbolu gerçekten dünya çapında Algorand ile uzun ve verimli bir ortaklık haline getirme vizyonumuzun önemli bir unsuru .”– Gianni Infantino, Başkan, FIFA, FIFA Basın Bülteni

Kripto Platformları önemli spor ortakları haline geliyor

Kripto para birimleri yükselişte

ve adını duyuran sadece Algorand ve Crypto.com değil. spor sahnesinde sponsor olarak yer alıyorlar. Örneğin, Coinbase e-spor sahnesinde iyi bilinirken, FTX Formula 1’e girdi.

Benzer gönderiler

2023 .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.