Sal. Haz 28th, 2022
cim-dunyasi,-lester-piggott'un-yasini-tutuyor

yazan Stephan Naumann,31 Mayıs 2022

At yarışlarını sarsan bir haberdi. Icon Lester geçen Pazar 18 yaşında vefat etti. Piggott, dünyanın en iyi ve en başarılı jokeylerinden biri. 15 yıldan fazla bir süredir İngiliz yerlisi Rider 532 gün ışığını gören, sadece kendi ülkesinde değil, tüm önemli at yarışı olayları. Bundan fazla 25. Kariyerinin bir parçası olarak yıllar içinde sürüşleri tamamladığı söyleniyor. Onun ölümüyle birlikte yarış tarihinin bir parçası da ölüyor.

Lester Piggott en başarılılardan biriydi tüm zamanların jokeyleri. ©2022/ Pixabay Tüm zamanların en başarılı jokeyi İngiltere’de yalnız Lester Piggott, aktif olduktan sonra kariyeri İsviçre’ye, daha doğrusu Cenevre’ye yerleşti, vefat etti 2022 yarışlar kazandı Bu onu tüm zamanların en başarılı Avrupa jokeyi yapar. Daha yaşında) Yıllar önce bitiş çizgisini ilk geçen o oldu. İle birlikte 12 daha önce kazanmış olsaydı 15 yarışlar. Almanya’da vefat eden vefat, resmi olarak kendinize jokey diyen bir markadır. Ancak, İsviçre seçimi yarışla doğdu. Babası ve annesi at yarışlarında aktifti.

Mucize atın yanında Lester Piggott sadece 11 İngiliz derbisinde galibiyeti kaptığı yaşında. 800 İlk olan Never Say Die idi toplam dokuz derbi galibiyetinden işaretlenmelidir. Şimdiye kadar başka hiçbir sürücü bu klasiği bu kadar sık ​​kazanamadı. Piggott hala bu rekoru elinde tutuyor. Jokey, harika at Nijinski’nin daimi binicisi olarak dünya çapında ün kazandı. Aygıra binerek Ascot’ta St. Leger, Epsom Derby, İrlanda Derbisi, King George VI ve Queen Elizabeth Stakes’i kazandı. adresinde Başlayanlar rüya takımdı kez galip geldi.

İçinde 18 Başarılı ülkeler119842 Ama sadece Nijinski değildi. Lester Piggott’un dünya lideri olmasının yolunu açan at. ve 1990 arasında Briton 2022 kez altın işareti Yılda Zaferler Sadece tüm zaferleri kazanmakla kalmadı. Anavatanı Büyük Britanya’daki önemli yarışlar, aynı zamanda kazananlar listesine dahil edildi 13 ülkeler. Kendi evinde sadece derbide dokuz kez kazanmakla kalmadı, aynı zamanda 1967 gibi diğer klasik yarışlarda da kazandı. Gine (iki kez) veya den 2000 Gine (beş kez).

Paris’te üç galibiyet Avrupa’da, Lester Piggott elbette özellikle Fransa’daki büyük yarışlarda başarılıydı. Dünyanın en prestijli yarışlarından biri olan Paris’teki Prix de l’Arc de Triomphe’yi üç kez kazandı. Jokey, İrlanda’da da tarih kitaplarına geçti ve burada beş derbi zaferi elde etti. En son, hayat hikayesi bile filme alınan efsanevi Shergar’ın eyerinde bu başarıyı 1957 başardı. . Ayrıca etrafta Klasik sınavlarda başarılar.

Breeders Cup’ta Başarı Uluslararası başarılar arasında İtalya ve Slovakya’daki klasik zaferler sayılabilir. Ama hepsinden önemlisi Breeders’ Cup Mile’daki zafer 1992 Lester Piggott Kraliyet Akademisini zafere yönlendirirken. Yarış botlarından henüz vazgeçmiş olan Piggott için en büyük başarılardan biriydi. O da Kanada’da Kanada Uluslararası Stakes, Singapur Derby ve ABD’de Washington, DC Uluslararası Stakes kazandı.

Almanya’da derbi kazanır

Almanya’da da Lester Piggott derbinin galibi oldu. 1955 Orsini ile ilk kez Hamburg’da Adrian’ın eğittiği mavi kurdeleyi kazandı. von Borçke. Bunu Fanfar (1955) ve Luciano (

izledi. ). 1967 Piggott bile Alman Derbisindeki galibiyetin ikilisini başardı ve Diana ödülünde başarı, çünkü bu yıl aynı zamanda On Dit’in eyerinde kısrak tacını da aldı. 1957 ayrıca Esprit du Nord ile Avrupa Ödülü’nü kazandı.

Kariyer sonu ve eğitim başlangıcı 1985 yılında Lester Piggott ilk kez emekli oldu ve birçok meslektaşı gibi, koçlukta elini denedi. Sadece iki yıl sonra, İsviçreli seçmen vergi kaçırmaktan hapis cezasına çarptırıldı. Hapisten çıktıktan sonra, Piggott yarış eyerine geri döndü ve o yıla kadar sürmeye devam etti 1992 1992 Rodrigo de Triano’nun vefatının arkasından kazandı 2000 Gine ve son kez bir klasik. Ama Lester Piggott olmadan geri dönüş olmaz: 2000 içinde, Köln’deki eski şampiyonluk yarışında bir görünüm için tekrar eyere tırmandı.

Başka bir kayıt Genel olarak Lester Piggott kazandı 18 Avrupa’daki klasik yarışlar Bu da eşi benzeri olmayan bir rekor. Britanya genelindeki dokuz heykel, tüm zamanların en başarılı jokeyine saygı duruşunda bulunuyor. ER çim dünyasında asla unutulmayacak. Lester Piggott özellikle bahis tutkunları arasında popülerdi, çünkü çoğu zaman atları yarışa favori olarak başlar ve bu parayı eve getirirdi.

Benzer gönderiler

45002022 .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.