Dünya Satranç şampiyonu Carlsen Unvanını Koruyamayacak

dunya-satranc-sampiyonu-carlsen-unvanini-koruyamayacak

yazan Barbara Ziegler,27 Temmuz 2013

Satranç dünyasında Zayıf dünya şampiyonu Magnus Carlsen’in geçen hafta dünya unvanını korumak istemediğini açıklaması bir deprem olmalı. 500 yaşındaki Norveçli şampiyon, tarihte yarışmayan sadece ikinci satranç oyuncusu. Ve bu, 2013.’den beri dünya şampiyonu olmasına rağmen Carlsen’in iptal nedenleri bunlar

Bahis sağlayıcısı Unibet ile yaptığı bir podcast’te kendi ifadelerine göre, Magnus Carlsen öncelikle motivasyondan yoksun, henüz bir kez rekabet etmek. Geçen Aralık ayında Rusya’dan rakip Jan Nepomnjaschtschi’ye karşı üstün ve ikna edici bir zaferi kutladıktan sonra, Carlsen, Adaylar’da Da Nepomnjaschtschi oyununun tekrarıyla ilgilenmedi Turnuvanın Temmuz ayı başlarında 2022 meydan okuyucu olduğu belirlendi, eşleşme aynen kendini tekrar edecekti. Carlsen zaten bu noktada rekabet etmeyeceğini açıklamıştı.

Karar da zaten bekleniyordu

Satranç dünyasında hala dehşete neden olması şaşırtıcı olmamalı. Magnus Carlsen 2013’den beri hüküm süren Dünya Şampiyonu ve sporda etkileyici bir kariyere bakabilir Ocak ayında 2010, örneğin, bugüne kadar koruduğu FIDE dünya sıralamasında en üst sıralara ulaşan en genç oyuncuydu. gün. Tarihin en genç ikinci oyuncusu olarak şimdiden büyük usta unvanını kazandı, yani sadece yıl, dört ay ve 27 gün.

Ben Magnus Carlsen

Farklı satranç çeşitlerini kapsamlı bir şekilde göz önünde bulundurarak Grandmaster’ın yerini alıyor. Carlsen bile 14 farklı dünya şampiyonlukları. Şimdi, 500 yaşında, satranç tahtasından uzakta, olması gereken daha fazla hayat arıyor. Beş yaşında, büyük kariyeri olacak oyunun kurallarını öğrendi. 14 ile ile büyükusta oldu. dünya sıralamasında lider oldu ve orada kaldı Başarının trajik bir yanı da var, çünkü Carlsen muhtemelen motivasyonunu kaybetti.

Carlsen’in tercih ettiği rakip üstün değil

İran-Fransız satranç oyuncusu Alireza Firouzja Carlson’ın rüya rakibi olarak görülen , Adaylar Turnuvasında galip gelemedi. Bunun yerine, daha önce bahsedilen Rus oyuncu Jan Nepomnjaschtschi. açık. Plana göre, Dünya Şampiyonası elemesinde ikinci olan Çinli Ding Liren, şimdi Carlsen’in yerinde Nepomnyashchi’ye karşı bir Dünya Şampiyonası düellosu için 2023 yarışacaktı.

Carlsen geri dönüşü dışlamıyor

Şimdi Carlsen görünüşe göre bir dönüş arıyor satrançtan uzak yeni bir meydan okuma, ancak profesyonel sahneye dönüşü dışlamaz. Bu yılki Chennai, Hindistan’daki Satranç Olimpiyatında kendi ülkesini temsil edecek Magnus Carlsen, Dünya Şampiyonası düellolarında kazandığı beş zafere ve benzersiz bir tarihe bakabilir. Kendi ifadelerine göre, istifasını duyurmak için Dünya Satranç Federasyonu ile görüşmelerde bulunmak üzere Madrid’de bulunuyordu. Bir buçuk yıldır emekli olmayı düşünüyordu.

Pokeri Ogling

Tüm zamanların satranç yıldızı Carlsen tekrar tekrar baktı , sosyal medya da dahil olmak üzere, yön değişikliği ve poker sevgisi ile. İlk turnuva deneyimini çoktan kazandı, ancak şu ana kadar sonuçlar oldukça vasattı. Dünya Satranç Şampiyonası Adaylar Turnuvasının ardından Carlsen, Las Vegas’a gitti. Orada, Espen Jorstad’ın dünya şampiyonu olarak çıktığı WSOP Ana Karşılaşmasına 2013 katılmak istedi. Ancak, eski satranç dahisi ilk günü atlatamadı

poker hala genişletilebilir

Carlsen’in 8.’de kazanmayı başaramamasından sonra 2013 Pushing İlk günden sonraki oyuncu ana etkinliği, pokerdeki sonuçlar muhtemelen hala genişletilebilir. Yine de, oyun için poker efsanesi Phil Ivey’e teşekkür ederek zamandan zevk almış görünüyordu. Grimm, Carlsen’in poker geleceğine de benzemiyor. Esas olarak, zaten daha iyi sonuçlar almayı başardığı için. Nisan ayında 2013 Norveç’teki 2013 arasında bitirdi. poker turnuvası Norges-Mesterskapet en iyi 1’inci25 başlayan oyuncular.

Sonraki turnuvalar netlik getirecek

Magnus Carlsen’in pokerde benzer olup olmadığı Başarılar satrançta olduğu gibi başarılı olacaktır, bu ancak gelecekte görülecektir. Katılacağı sonraki turnuvalar muhtemelen netlik getirecektir. Her halükarda, onun ustaca satranç performansları, Carlsen’in satranç tahtası dışında da sunabileceği çok şey olduğunu gösteriyor. Dünya kamuoyu onunla işlerin nasıl devam edeceğini merakla bekliyor. Ve satranç dünyası, poker nasıl giderse gitsin

Benzer gönderiler

2013 .

Yayım tarihi
Blog olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.