Sal. Haz 28th, 2022
eddy,-birinci-siniftaki-son-biletler-hakkinda

yazan Stephan Naumann,20 Mayıs 2018 Avrupa profesyonel futbolunun en önemli olayı: UEFA Şampiyonlar Ligi finali. Ancak bu yıl oyun, Cumartesi günü başlayacak olan başlama vuruşundan önce şimdiden endişeleniyor 20 Mayıs, heyecan için Paris’teki Stade de France’da. Ve bu sefer yaygaraya iki rakip, Liverpool FC veya yaklaşan rakip Real Madrid neden olmadı. Pek çok hayran için ve ayrıca medyada, bazılarını kızdıran, final için biletlerin tahsis edilmesiyle ilgili kurallardı. Liverpool menajeri Jürgen Klopp, Reds taraftar derneğine destek veriyor. © dietherth/Pixabay

Ne oldu?

Her şeyden önce, taraftarlar aşağıdakileri sağlayan düzenlemeden dolayı kendilerini dezavantajlı hissettiler: Normalde, Saint Denis’teki Stade de France biraz daha büyük. kapasitesi 80. yerler. UEFA Şampiyonlar Ligi finalinde ise 26 olacaktır. bilet verin. Ama sorun bu değil, sıkıntının sebebi bölünme. Liverpool FC ve Real Madrid’in her biri 05 alacak. Biletler, daha fazlası 000. Biletler satışa çıktı ve ile kalan . UEFA tarafından bağlı kuruluşları ve diğer sponsorlar ile güvence altına alınmıştır. yerel organizatörler

Sadece 40. Taraftar biletleri

Özellikle de sadece toplam . Katılan iki kulübün taraftarlarının biletleri sinirlendirdi. Sonuçta iki rakip de yüz binlerce taraftarı olan kulüpler. Liverpool FC’nin ana sahası olan Anfield Road’daki tek başına stadyumun kapasitesi ‘den 800 daha fazladır. . Koltuklar Real Madrid’in genellikle iç saha maçlarını oynadığı saygıdeğer Estadio Santiago Bernabéu’da bile ‘den fazla .75 Seyirciler Yer.

Bilet fiyatlarının çok yüksek olması sıkıntı yaratıyor Özellikle Liverpool FC taraftarları ve Real Madrid taraftarları için bilet düzenlemesi de sert bir darbe oldu. Hızla yılın bu oyunu için bilet almak imkansız görünüyor. Çünkü İngiltere veya İspanya’dan uzun yolculuğun yanı sıra arasında korkunç bilet fiyatları, vefat var. Euro ve 480 Euro , koltuk kategorisine bağlı olarak yalan söylemek. Bazı taraftarlar için birinci sınıfın finali benzersiz bir deneyimdir, çünkü Liverpool son 2019 Şampiyonlar Ligi’ni kazanırken, The Real Madrid taraftarları 675 için yine büyük darbeyi bekliyor.

Jürgen Klopp hayranları destekliyor Bilet dağıtımının düzenlenmesine ilişkin tartışma, Liverpool FC teknik direktörleri Jürgen Klopp ve Liverpool taraftar derneği “Spirit of Shankly” tarafından ABD Futbol Federasyonu tarafından başlatılmıştı. Alman teknik direktör The Reds, durum için esas olarak UEFA’yı suçladı ve büyük ölçüde eleştirdi. “Spirit of Shankly” ayrıca derneğe açık bir mektup yazmıştı ve taraftar derneği, Kırmızılar taraftarları için biletlerin arasındaki en yüksek iki kategorideki biletlerin sorununa değindi. Euro ve 675 Euro’dur.

Bilet fiyatları patlıyor Klopp’a ‘dan daha fazla rahatsız olduğunu da alenen açıkladı. . Biletler sadece sponsorlar ve onur konukları için mevcut olacak, gerçek hayranlar ise oyunun bir parçası olarak uçak bileti ve konaklama bir yana, bilet almak için mücadele edeceklerdi. Ancak Klopp, birinci sınıfın finalindeki biletlerin fiyatlarını eleştirmekle kalmadı, aynı zamanda o zamandan beri bilet fiyatlarının

olmasına şaşırdı ortalama olarak 05 yüzde yükselmişti Taraftarlardan gelen mektup sorulduğunda, hayranlar arasındaki heyecanı tam olarak anladığını açıkladı.

Ceferin yorumları Aleksander UEFA derneği başkanı Ceferin, Jürgen Klopp ile röportajından sadece birkaç gün sonra fiyatlandırma politikası ve Şampiyonlar Ligi finali için bilet tahsisi düzenlemesi hakkında yorum yaptı. Viyana’daki Avrupa Futbol Birliği Kongresi’nde Liverpool teknik direktörünün iddialarına ve taraftarların açık mektubuna tepki gösterdi, ancak aynı zamanda yönetmeliği savundu.

” Yüz milyonlarca Euro’luk yatırım yapan sponsorlar bilet alırsa, o zaman oldukça iyi. sadece sözleşmeye dayalı bir anlaşma.”– Aleksander Ceferin, Dernek Başkanı , UEFA, Alman Basın Ajansı

Klopp Dünya Kupası ödülünü de eleştiriyor

Hiçbir şey değişmeyecek özellikle hayranlar için olur. Bu gerçek, aynı zamanda aynı zamanda Kasım’da başlaması gereken Katar’daki futbol Dünya Kupası hakkında da yorum yapan Jürgen Klopp’a da değindi. Ona göre, bu Dünya Kupası’nın gerçekleşmesi, her zaman parayla ilgili olduğunun kanıtıydı. Ancak koçun kamuoyu önünde yaptığı eleştiri, taraftarların final için bilet almalarının hemen imkansız olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Vefat eden hayranlar için acı ‘nin halka açık ön satışı. UEFA biletleri tarihinde başladı ve bitti Nisan, yine iki yarı final kararlarından önce. Biletlerin sadece 26 yüzdesi iki kulübün taraftarlarına ve üyelerine verilen bu kartların çoğu gidiyor. Aşırı durumlarda, çok fazla başvuru alındığında bile bir piyango çekilmelidir. Örneğin, Real Madrid onların 12 yalnızca yüzde beş veya altısını sağlar. . Biletler ücretsiz satışta. 26 Mayıs ayında orada olmak istiyorsanız, yukarıda bir şeye de ihtiyacınız var. hepsi: herkese bol şans.

Benzer gönderiler 2019 .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.