Sal. Haz 28th, 2022
mclaren-icin-milyonluk-anlasma

yazan Stephan Naumann,27 Mayıs 2022

Gittikçe daha fazla kripto para borsası profesyonel sporlara dahil oluyor. Şimdi de Formula 1’de, çünkü McLaren Racing, OKX platformuyla yeni bir ana sponsor buldu ve milyonlarca değerinde bir anlaşma sağladı. OKX kısa süre önce yaptığı açıklamada, ünlü yarış takımı ile kripto platformu arasındaki yeni ortaklığın çok yıllı bir sözleşmeyle sonuçlanması gerektiğini duyurdu. OKX logosu Miami Grand Prix’deki McLaren arabalarında zaten görülebiliyordu.

OKX yeni ana sponsor oldu

McLaren Racing ile kripto borsası OKX arasındaki kazançlı anlaşma hakkında kesin ayrıntılar bilinmiyor. Ancak kesin olan şu ki, çok yıllı bir sponsorluk sözleşmesinin devralınması milyonlar değerinde bir anlaşmadır. OKX logosu yarış arabalarında ve pilotlar Lando Norris ve Daniel Ricciardo’nun takımlarında görülebilir Sezona zayıf bir başlangıç ​​yaptıktan sonra, geleneksel yarış takımı şimdi ayrıca sportif ve finansal açıdan da destek sağlar.

” OKX, hızla gelişen yenilik, analitik ve doğruluk alanında harika şeyler yapan yerleşik bir kripto markasıdır, dedi Brown. Amaç, hayran deneyimini yeni bir düzeye taşımaktır. “İlk Miami Grand Prix, bu anlamlı ortaklığı başlatmak için mükemmel bir fırsat.”– Zak Brown Here, CEO, McLaren Racing, Miami Premiere Öncesi McLaren Resmi Açıklaması

OKX kim?

Bu kadar yüksek bir anlaşmadan sonra, formülün birçok hayranı Tabii ki OKX’in arkasında kimin olduğunu merak ediyorum. Seyşeller merkezli şirket kuruldu 2017 ve dünya çapında önde gelen kripto para borsalarından biri haline geldi OKX, aynı zamanda borsanın temel özellikleri olan spot ve türevler gibi çeşitli enstrümanların alım satımı için bir platform sağlar. OKX, kripto borsası Okcoin’in de sahibi olan Ok Group’a aittir. Şirket başlangıçta Pekin’de bulunuyordu, ancak Çin’de 2008 beri izin verilmedi.

Sezona zayıf başlangıç

McLaren yeni sezona gerçekten kötü bir başlangıç ​​yaptı sezon başladı. Bahreyn, Suudi Arabistan veya Avustralya’da sezonun açılışında hiçbir sürücü podyuma çıkmadı. Lando Norris, yalnızca Imola’daki dördüncü istasyonda üçüncü sırada podyumda bir yer edinebildi. Ardından Formula 1 ekibi Miami ve İspanya’da durdu. Takım klasmanında McLaren 24 puanla sadece dördüncü. 50 puanla Red Bull Racing onları çoktan geride bırakmış görünüyor. Ferrari ve Mercedes-AMG Petronas takip ediyor.

Sürücülerin puan durumlarında hala gelişme var

İkisi için McLaren Pilotları Lando Norris ve Daniel Ricciardo, önümüzdeki hafta sonu Monaco’daki yarışları gündemlerine aldılar. Brit Lando Norris şu anda 11 puanla sürücüler sıralamasında yedinci sırada. Avustralya’dan Daniel Ricciardo puanla

yer alıyor. Max Verstappen ve Red Bull Racing 2021 ile masayı yönetiyor puan. OKX ile yapılan milyon dolarlık anlaşma artık spora da ivme kazandırabilir. Kesinlikle hala iyileştirme için yer var.

OKX ile zirveye mi dönüyorsunuz?

Geçen sezonun sonunda McLaren bitmiş Yarış da dördüncü oldu. Yıllarca süren kuraklığın ardından, geleneksel yarış takımı da yeniden yükselişte. Dünyanın zirvesine bu olası dönüş aynı zamanda OKX’in sekiz kez Formula 1 dünya şampiyonu McLaren’a sponsor olmaya karar vermesinin nedenlerinden biri olacak Milyonlarca oyuncuyla Yeni sponsorluk sözleşmeleri ile İngiliz motor sporları şirketi, araçlarının daha da geliştirilmesi için yeni teknolojilere de yatırım yapabilir.

Geçmişe bir bakış

McLaren Racing toplamda Üreticiler Şampiyonasını kazandı Formula 1’de sekiz kez Dünya Şampiyonası. Geçen yıl 1998 Eklendi 12 Sürücüler Şampiyonasında Unvan. Burada McLaren’deki Lewis Hamilton 2008 son dünya şampiyonuydu. McLaren motor sporlarında gerçek bir güç, çünkü İngiliz şirket hem Monaco Grand Prix’sini hem de 1998 kazanmayı başaran tek üreticiydi. mil -Indianapolis yarışını ve 24 Le Mans saat yarışını kazanın. Sürüş yeteneği Lando Norris kendi gençliğinden geliyor ve McLaren’ı daha güçlü bir şekilde değişime geri getirmesi gerekiyor.

Formula 1’de daha fazla kripto anlaşması

Spordan uzak olmak da kesinlikle ilginç, giderek daha fazla kripto platformunun yarış işine girmek istediği kripto borsası Crypto.com’u devraldı, ayrıca Katar’daki FIFA Dünya Kupası’nın bir ortağı zaten girmişti , Miami’deki Grand Prix’de sponsorluk. Ayrıca, kripto platformu Bybit, Red Bull yarış takımının sponsoru olarak zaten duyuruldu. Daha fazlası için potansiyel sunan bir pazar da var.

Benzer gönderiler

2008.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.