Sal. Haz 28th, 2022
sachsenlotto,-chemnitz'de-sergiye-basladi

yazan Barbara Ziegler,20 Mayıs 2022

Geçen Cumartesi,16 Mayıs 2022, Sachsenlotto’nun “Fair of Joy” adlı özel bir sergisi başladı Chemnitz Müze Gecesi kapsamında daha önce açılmış olan Chemnitz Sanayi Müzesi’nde Temmuz’a kadar Saksonya’daki kumar tarihinin yanı sıra şimdi de hayranlık ve hayranlık uyandırıyor.Diğer şeylerin yanı sıra: minyatür atlıkarıncalar, eski günlerden panayır sahneleri ve tarihi piyango salonu oyunları. Öne çıkanlar, zaten çok şey ortaya çıkarılabilir, Doğu Almanya’dan bir çizim cihazıdır.

Özel olay, özel tarih

Binlerce yıldır dünyanın dört bir yanındaki şovmenlerin insanlara günlük hayattan bir mola, bir mola verme çağrısı olmuştur ve böylece aynı zamanda F. eğlencenin yanı sıra neşe de getirin. Sachsenlotto da bu hedefleri bayrakta yazdı ve korona pandemisi endüstri için gerçek olduğundan, geçen yıl Orta Saksonya Şovmenler Birliği’ni bu amaçla zaten destekledi meydan okuma oldu. Mutlulukla ilgili bu özel serginin özel hikayesi, dolambaçlı yollardan ortaya çıktı.

Bir kamyon römorku başlangıcı yapar

Sachsenlotto ve şovmenler derneği arasındaki işbirliği Central Saxony, pandemiden etkilenen eğlencelere yeni bir kamyon römorku getirdi ve bunun için bir motif seçmek için yaratıcı bir yarışma başlatıldı. Sonuç, sunulan ve hepsi benzersiz olan 35 tasarımlardı. Jüri kararı her zamankinden daha zor bulduğundan, sergi fikri diğer başvuruları da göstermek için doğdu. Bu, Chemnitz’deki Endüstri Müzesi ile bir işbirliği ve son olarak yıllık neşe fuarı ile sonuçlandı.

Sergi özetlendi

Sachsenlotto Rasmussen-Halle’deki şanslı sergiyle başladı Mayıs Cumartesi 14 Chemnitz Endüstri Müzesi’nde yerel Müze Gecesi sırasında. Sergiye giriş ücretsiz

, Endüstri Müzesi’nin normal çalışma saatleri içinde, biraz mutluluk ve mola vermek için herhangi bir zamanda ziyaret edilebilir. 14 Temmuz ayına kadar, çoğu benzersiz olan yaratıcı yarışma için girişler görüntülenebilir. Burada herkes parasının karşılığını alıyor.

Sergi için iyi argümanlar

Mutluluğun sergilenmesi için iyi argümanlar var Chemnitz’de ziyaret etmek için. Saksonya’daki piyango tarihinin heyecan verici sunumuna ek olarak, hayranlık uyandıran tarihi piyango masa oyunları koleksiyonu da var. Kesinlikle nostaljiyi yaşatan TELE-LOTTO ile yeniden buluşma da ziyaretçiler için mümkün. GDR’den eski çekme makinelerinden biri burada hayranlıkla izlenebilir. Hatta sergi döneminde 35 5. Oyundaki bir çekilişe katılmak bile mümkündür

Kazananların Duyurusu

Tarihi üslupla yapılan sürpriz çekilişin kazananları olacaktır. Temmuz’da 1920 canlı çekilişte olun : 35 En az üç doğru girişleri varsa saat belirlenir. Ancak serginin sunduğu tüm mutluluk bu değil. Keşfedilecek başka panayır malzemeleri ve minyatür atlıkarıncaların yanı sıra farklı bir zaman ve şans ve kumar tarihine tanıklar da var. Halk şenlikleri diğer birçok şehirde olduğu gibi Chemnitz’de de geleneğin bir parçasıdır

tarihsel bağlam

Daha önce de belirtildiği gibi, Chemnitz ve çevresinde uzun bir gelenek vardır. Örneğin Annaberger Kät çoktan bitti 500 yaşında Şans konusu da Zanaatkarlıkta rol oynar ve çok sayıda daha büyük modellere yansır. İster hobi olarak ister seri üretim olarak Sachsenlotto’nun tüm çeşitlerini keyif fuarında sunmak ve ziyaretçilerin beğenisine sunmak için repertuarında bulunduruyor.

Serginin öne çıkan özellikleri

Büyük sürprizlerden ve özel özelliklerden biri de şudur: Chemnitz Müzesi’ndeki en eski sergi, yani 1920 yılından kalma bir minyatür şovmen karavanı. Burkhardtsdorf’tan bir hobici kendi kendine yaptı. Bu arada, bu sergiler aslında Chemnitz’deki Schlossberg Müzesi’nden, Lopesa’nın Ore Dağları’ndaki Gelenau’daki Pohl-Ströher deposundan ve şovmen Katschmann ve Lübartsch şirketinden geliyor. Bu, deneyimlenecek çok şey olan küçük bir çağdaş tarih parçasıdır.

Açılışta bir gösteri vardı

Sergi gerçek bir gösteri ile açıldı . Patlamış mısır ve pamuk şekerin yanı sıra sirk, hokkabazlar, sanatsal performanslar, canlı müzik ve mizahi eğlencelerle dolu bir program da görülmeye değerdi. Ve sonra tabii ki GDR günlerinden tarihi çizim cihazı Triesel ile canlı çizim Bir cam koni içine yazılmış sayılarla toplar içerir. Gerçek bir piyango tarihi.

Triesel tarihin bir parçasıdır

Selefi Tele-Lotto’dur. – 1920 tanıtılan salyangoz ve ayrıca cam tüplü Tele-Lotto salyangozu. Topların her biri bir spiralden aşağı yuvarlandı ve sonunda çekilen sayıyı belirleyen sayı kanatlarını devirdi. Bu tarihi eseri yeniden ziyaret etmek, Mutluluk Sergisi’nin sunduğu deneyimin sadece bir parçası. Salı’dan Pazar’a ücretsiz giriş ile bir tavsiyedir

Benzer gönderiler1920 1920.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.