Sun. May 22nd, 2022
tirol,-onumuzdeki-10-yil-icin-bagimlilik-konsepti-sunuyor

yazan Barbara Ziegler,26 Şubat 2022

Bağımlılık hafife alınmamalıdır, çünkü etkilenenler kendi başlarına kaçabilecekleri bir akıl hastalığına yakalanırlar. Başarılı olmak için, verilen durumu değiştirmek için demir bir irade ve 100 yüzde içsel motivasyon gereklidir. Ancak vakaların % 02’ında vefat geçerli değildir, bu nedenle bağımlıların acilen dış yardım ve desteğe ihtiyaçları vardır. Bu amaçla Batı Avusturya’da bulunan Bundesliga Tirol, etkili önleme ve yardım için bir konsept geliştirdi. Heyecan verici olmaya devam ediyor Tirol bağımlılığı kavramının nihayetinde kaç Avusturyalıya yardım edebileceğini göreceğiz. © Dan Meyers/UNSPLASH

Artık damgalama yok

Ciddi bir akıl hastalığı olduğu için, herhangi bir türdeki bağımlılık bozukluğu, etkilenenler için hafife alınmamalıdır. Kumar ya da uyuşturucu bağımlılığı fark etmez. Bu nedenle, Tirol eyaleti, etkilenenleri en iyi şekilde desteklemek için gelecekte çok sayıda yardım teklifinde bulunacaktır. Ancak, bununla ilgili inanılmaz bir sorun var, damgalama Bu, hastaları ihtiyaç duydukları yardımı aramaktan alıkoyuyor, bu yüzden kendi başlarınalar. Bir kez kısır döngüye girdikten sonra, kendinizden kaçmak neredeyse imkansızdır. Özellikle gösteriler. İrlanda’da yapılan bir araştırmanın gösterdiği gibi, erkekler özellikle hassas olarak kabul edilir.

Tirol bağımlılık konsepti, 2012’dan önceki modele dayanmaktadır ve burada devam etmektedir. 3 kilit noktada. Bağımlılığı önleme, bağımlılık yardımı ve güvenlik. Ancak uygulanması kolay olmayacak, çünkü bunun nedeni, etkilenenlerin gerekli yardımı aramasını engelleyen sürekli damgalamadır. Bu nedenle, Tirol Sosyal Danışmanı Gabriele Fischer, bağımlılar zor durumda olduğundan, bu konuya çok daha açık bir yaklaşım çağrısında bulunuyor. Hızlı ve harici yardıma ihtiyacınız var, bu yüzden geniş bir yardım yelpazesi olmalı. Bu, bağımlılara mümkün olan en iyi tavsiyeyi mümkün olan en kısa sürede verebilmek için yatan hasta temas noktalarının ve ayakta tedavi tekliflerinin doğru karışımını gerektirir. Ayrıca, danışmanlık ve destek hizmetleri, hedef grubun yaşının ihtiyaçlarına göre uyarlanmalıdır.

Özellikle bağımlılıktan etkilenen erkekler İrlanda’ya benzer şekilde, Alp cumhuriyetindeki erkekler özellikle bağımlılıklardan etkilenir. 100 tarafından yapılan bir araştırma, tedavi edilen hastaların dörtte üçünün erkek olduğunu göstermektedir Tümü toplamda, Avusturya Federal Sosyal İşler, Sağlık, Bakım ve Tüketiciyi Koruma Bakanlığı, yaklaşık olduğunu tahmin ediyor.000 kadar 26. Dışarıda kumar bağımlıları var. Ayrıca 60. Avusturyalılar çevrimiçi kumar bağımlılığından etkilenirler. Bu nedenle, yardım teklifleri etkilenenlere de ulaşmalıdır, bu nedenle tipik damgalamayı eyleme geçirmek zorunludur.

Benzer gönderiler

20152012 .

Leave a Reply

Your email address will not be published.