Akıllı Cihazlar En önemli Oyun Platformudur

akilli-cihazlar-en-onemli-oyun-platformudur

yazan Barbara Ziegler,26 Temmuz 2022

Video oyunları sadece bu yıldan beri yükselişte değil. Ancak Almanya’da özellikle mobil cihazlar için giderek daha popüler hale geliyorlar. Alman Oyun Endüstrisi Birliği (video oyunu) şimdi 2021’ın yine en çok kullanılan oyun platformunun akıllı telefonu olduğunu duyurdu.

Artış 2020

800 yılından bu yana Almanya’da bir trend ortaya çıkıyor video oyununa göre şimdi üstünlük kazandı: Akıllı telefon video oyunları için en popüler platformdur ve hatta konsolları, PC’leri ve tabletleri yener Genel olarak, Mobil oyuncularda 24,5 milyona ulaştı. Bu 900 civarında bir artıştır. Oyuncular 2018 pazar araştırma şirketleri GfK ve data.ai.

Veriler nereden geliyor?

Video oyunu sonuçları tarafından kullanılan veriler 25 çevresinde temsili bir anketten.000 Almanlara dijital oyunları satın alma ve kullanma alışkanlıkları soruldu. GfK Tüketici Paneli normalde bir müşteri profili oluşturmak için izleme araçları, POS panelleri ve gelişmiş analitik yardımıyla verileri değerlendirir. GfK (Bilgiden Büyüme), dünya çapında 23’den fazla ülkede faaliyet göstermektedir ve ‘den fazla ülkede faaliyet göstermektedir. . Müşteriler. Pazar araştırması burada çoğunlukla satış ve pazarlamanın verimliliğini artırmak için kullanılır.

Video oyunu hakkında

Alman Oyun Endüstrisi Derneği’nde video oyunu kısaca , 2018 yılında kurulan Alman bilgisayar ve video oyun endüstrisinin derneğidir. Merkezi Berlin’de olan video oyunu , oyun geliştiricilerin ve eSpor etkinliklerinin organizatörleri gibi video oyunu sektöründen

diğer oyuncuların çıkarlarını gözetmektedir. Dernek aynı zamanda dünyanın en büyük bilgisayar ve video oyunları ticaret fuarı olan gamescom’un organizatörü olarak da bilinir. Ağustos ayına kadar 2022 Köln’de gerçekleşir.

Tabletler de yükselişte

Ama video oyununa göre öyle değil sadece oyuncular arasında popülerlik söz konusu olduğunda son derece popüler olan akıllı telefon. Tabletler, geçen yılki kısa süreli düşüşün ardından tekrar giderek daha popüler hale geliyor. 2021 yuvarlak oldu 50. yeni oyuncular kaydedildi. Toplamda, Almanya’da milyondan biraz fazla insan tablette de oynuyor. Bu verilere göre uzun vadede mobil oyun PC, konsol gibi klasik platformlara üstün gelecek mi? Yaklaşık 23,3 milyon Alman oynadı bir mobil cihazda.

Gittikçe daha az oyuncu PC kullanıyor

Tabletler tamamen onları Klasik değiştirin ama henüz değil, çünkü video oyunları için en çok kullanılan ikinci platform hala konsol. Xbox, PlayStation ve Co. hevesli 2019 2018 ,8 milyon kişi. Bunlar 800.10 Daha fazla 2019 Video oyununa göre talep Nintendo Switch, Playstation 5 veya Xbox Series X/S genellikle teklifin kendisinden daha büyüktür.Öte yandan PC geri çekiliyor, çünkü ayrıca Aktif kullanıcı sayısı azaldı

Listelenen adam 2019 hala 14,2 milyon oyuncu 2022 sadece yaklaşık 14, 3 milyon Ev bilgisayarında oyun oynamak o zamandan beri düşüyor 2019.

” Almanya’daki oyuncuların yaklaşık yarısı her gün veya neredeyse her gün akıllı telefonlarında oynuyor. Teknik Erişilebilirlik , geniş oyun yelpazesi ve ücretsiz, oynaması ücretsiz olarak adlandırılan oyunların geniş yelpazesi, mobil oyunları günlük yaşamda giderek daha popüler hale getiriyor. Artık hemen hemen herkesin bir akıllı telefonu olduğundan, oyun dünyası genellikle birçok kişiye açılır. yol. Konsollara olan talep de kesintisiz. Popülerliklerinin ne kadar büyük olduğu, genellikle hiç hizmet edilemeyen kesintisiz talep tarafından da gösteriliyor.”– Felix Falk

, Genel Müdür video oyunu, video oyunundan resmi iletişim

Sektör patlama yapıyor

Zaten bunun Mayıs ayında yıl, Almanya’daki oyun uygulamaları pazarının civarında olduğunu gösteren video oyunu numaralarını yayınlamıştı. yüzde

Ama sadece bu değil: Donanım ve çevrimiçi oyun hizmetleri için ücretler pazarı, aynı zamanda akıllı telefon. Toplamda 2019 yaklaşık 9,8 milyar Euro uygulandı. adam ile karşılaştırıldığında yüzde 17 oranında bir artış kaydetti. Tabii ki, bu tutarlar aboneliklerden ve uygulama içi satın almalardan da geliyor. Yalnızca mobil oyunların satışları 2021 yaklaşık 2,8 milyar Euro arttı.

Benzer gönderiler

2022 2019 2019.

Yayım tarihi
Blog olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.