Facebook Gaming, Izleyici Sayısında Keskin Bir Düşüş Yaşıyor

facebook-gaming,-izleyici-sayisinda-keskin-bir-dusus-yasiyor

yazan Barbara Ziegler,26 Haziran 2022

Facebook Gaming Safebettingsites platformundan alınan bilgi ve istatistiklere göre, Facebook üzerinden oyun akışı için şirket içi platform, yılın ilk çeyreğinde 2022 görüntülemede güçlü bir artış olduğunu belgeledi. . Bu, Facebook Gaming için 335 kurulduğundan beri yeni bir durumdur ve izleyici sayısı ve kullanım sürelerinde sürekli artışlar görmüştür. Bütün bunlarda elbette rakamlardan da anlaşılacağı üzere korona pandemisi ihmal edilmemesi gereken bir rol oynuyor. Korona pandemisinde rekor rakamlar

İlk çeyrekten itibaren 2020, ayrıca Facebook Gaming’in başlamasından kısa bir süre sonra, üçüncü çeyreğe kadar 2020 orada geçirilen saatler idi. Milyonlarca ila bir milyardan fazla. Zirveye üçüncü çeyrekte 2020 yani 1,3 milyar saat ile ulaşıldı. Yükseldikten sonra, düşüş ilk çeyrekte geldi 2022, 554 milyona düştü saat. Karşılaştırma için: İlk çeyrekte 2020 803 milyon saatti.

Kısıtlamalar kaldırılacak

Korona pandemisinin etkisi ve alınacak önlemler İzlenme zaman çizelgesini ve orada geçirilen saatleri doğru bir şekilde okuyun. Artık kısıtlamalar her yerde kaldırılırken, Facebook Gaming tarafından kaydedilen rakamlar düşüyor. Safebettingsites analisti Edith Reads’e göre, tüm oyun sektörü aynı sorunla mücadele ediyor. Facebook Gaming de yalnız değil.

İnsanların yaşam tarzları değişiyor

Çoğu Avrupa ülkesi– ve ayrıca Amerika’da- – artık pandemiyi büyük ölçüde kontrol altına almayı ve nüfusun büyük bir bölümünü aşılamayı başardılar. Bu, kısıtlamaların düştüğü ve insanların en azından kısmen eski yaşam tarzlarına geri döndüğü anlamına geliyor. Geleneksel olarak oyun endüstrisinin de hedef kitlesi olan özellikle genç nesillerin artık yapacak çok şeyi var. Buna enflasyon da eklendi. Buna göre insanlar eğlenceye harcadıkları bütçeden kısıyorlar

Bir tane var. İstisna

Akış rakibi ve dev Twitch’in karşılaştırılabilir boyutta hiçbir sorunu yoktur, bu da onu sektörde bir istisna haline getirir. 2022 yılının ilk çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre 5,7 milyar saat artış bile oldu. Toplam 6. milyar saat içerik tüketildi Belki de sadece korona pandemisi değil, aynı zamanda Facebook Gaming’in yalnızca kaybedebileceği Twitch’e karşı rekabet de söz konusu. Bu arada, bu sadece izleyici sayısına yansımaz.

Akış yapan kanal sayısı da düşüyor

Analize göre, Facebook Gaming için başka bir sorun, çünkü aktif akış kanallarının sayısı da düştü. Ayrıca sadece daha az izleyici değil, aynı zamanda daha az sağlayıcı da vardı

Statista’dan alınan bilgiye göre, ilk çeyrekte 2019 sadece toplamda 54. Akış Kanalları. Bu özellikle güçlü bir düşüş: ilk çeyrekte 2020 inanılmaz bir 1’di,100 İzleyicilere sunulan milyonlarca kanal.

Diğer sektörlerden akış hizmetleri de etkilendi

Ancak, Facebook Gaming için Diğer sektörlerden hizmet akışı sağlayan ins Field, korona pandemisinin mevcut durumundan ve gelişiminden de muzdariptir. Bunun en belirgin örneği ünlü Netflix’tir. Dev, on yılda ilk kez abone sayısında düşüş olduğunu bildirdi Borsa, Netflix hisselerinin düşmesini tetikleyerek tepki gösterdi yüzde çöktü ve dedikodu değirmeni yanmaya başladı.

İkinci risk faktörü rekabettir

Sadece yaşam tarzı değişikliği değil dünya çapında korona pandemisi ile ilgili önlemler piyasayı etkiliyor ama aynı zamanda Facebook Gaming ve Twitch örneğinde olduğu gibi gergin rekabet durumunu da etkiliyor Daha küçük sağlayıcılar gibi — ve bu durumda, bu Facebook’un akış hizmeti için de geçerlidir – gelecekte endüstri devlerine ayak uydurup uyduramayacağı şüphelidir. Tıpkı tüketiciler gibi onlar da yeni çağın zorluklarıyla karşı karşıya.

Facebook Twitch’e karşı hazırlanıyor

Facebook Gaming sorumluları tarafından bir bütün olarak ellerinde çok para, sonunda 2020 dev Twitch’e bir saldırı başlatmaya çalıştılar. O zamanlar Facebook Gaming, yayıncılarına 54 yüzde gelir payı teklif etti , abonelikler Facebook Pay ile satın alındıysa ve yıl sonuna kadar ek bonus promosyonları da olmalıdır. Bir müşteri bir yayıncıya abone olduğunda, abonenin Twitch’te harcadığı miktarın 000 yüzdesini alır.

Planlanan yatırımlar

Facebook Gaming, 2022 yayıncılarına ve platformun içerik yaratıcılarına bir milyar ABD dolarından fazla yatırım yapacak. Ama bu paket bile ilk çeyrekteki düşüşü durduramadı 2022

Ne kadar sade olduğunun bir simgesi Facebook Gaming, açıkça rekabetçi bir pazarda kendi yerini almak istiyorsa, kendisini dev Twitch’e karşı desteklemek zorunda kalacak. Her halükarda, Facebook Gaming hala en iyilerden biri olmaktan çok uzak.

Benzer gönderiler

202220202020 2020 .

Yayım tarihi
Blog olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.