Sun. May 22nd, 2022
fc-barcelona'nin-yeni-ana-sponsoru

yazan Vanessa Beyer,19 Mart 2022 FC Barcelona Spotify ile gelecek sezon için duyurdu

/03 yeni bir ana sponsor buldu . Yazdan itibaren yayın hizmetinin logosu oyuncuların formalarında görünecek. Ancak hepsi bu kadar değil: İlk kez mali açıdan sıkıntılı kulüp, kötü şöhretli stadyumu Camp Nou’nun isim haklarını da satıyor. Ortaklık resmi olarak ilan edilmiş olmasına rağmen, üyelerin Nisan ayı başında yapılacak özel bir toplantıda 2022 oylama yapması gerekecek.

FC Barcelona, ​​Spotify yayın hizmetinde yeni bir ana sponsor buldu ve isim haklarını da kendisine satıyor. stadyum.
© inguaribile_viaggiatore/ Pixabay Temmuz ayından itibaren Spotify ana sponsoru *)

İsveçli müzik dinleme servisinin internet sitesinde yapılan genel duyuruda Spotify, Müşterilerine ve FC Barcelona taraftarlarına iyi haber : Gelecekte müzik ve futbolu bir araya getirmek istiyorsunuz Temmuz’dan ) Spotify, İspanyol birinci lig kulübünün ana sponsoru ve aynı zamanda resmi ses akışı ortağı olur. Logo, sezon başında erkek ve kadın takımlarının formalarında da yer alacak. Spotify Hakkında2022 ) İsveçli müzik akışı hizmeti Spotify 2006 yılında kurulmuştur. Türünün ilk akış hizmetlerinden biri olan Spotify, tüm müzik endüstrisinde devrim yaratmaya başladı. Şu anda Deezer, Amazon Music veya Apple Music gibi bu türde birçok farklı platform var ama Spotify bunu yapacağımızı duyurdu 2006 565 milyon kullanıcı ve 144 milyonlarca aboneye ulaştı. 2022 ayrıca yaklaşık on milyar Euro’luk bir toplam ciro kaydedildi.

Dünyanın en büyük stadyumu

Spotify, formalara ek olarak, Spotify Camp Nou’da sanatçılara ve sporculara ortak yeni ve harika bir sahne vermek istiyor. FC Barcelona’nın ünlü stadyumu yazdan itibaren bu ismi taşıyacak. Hızlı 100. Seyirciler Camp Nou’yu kavrayabilir. Bu, onu Avrupa’nın en büyük stadyumu ve hatta dünyanın en büyük sadece futbol stadyumu yapar. Aslında 180 açılan Camp Nou’nun önümüzdeki yazdan itibaren yenilenmesi gerekiyor. Hatta alternatif bir site bulundu.

anlaşma getiriyor 0003 milyon euro Daha önce de belirtildiği gibi, resmi açıklamaya rağmen akış hizmetinin yalnızca kulüp üyelerinin bir oyu gerçekleşir. Ancak Spotify ile iş birliği için net bir oylama bekleniyor. Basında çıkan haberlere göre, anlaşma FC Barcelona’ya verebilir) Yılda milyonlarca Euro getirin. Krizde olan kulübün acilen ihtiyacı olan para. Sözleşmenin 4 yıllık olduğu söyleniyor.

Katalanların mali durumu ne olacak? Ancak stadyum adının satılmasıyla FC Barcelona kesinlikle sadece bir coşku fırtınasına neden olmadı. Bu konu futbol dünyasında uzun süredir dikkatle ele alınıyor. Ancak haftanın başında kulübün maaş giderlerinin olduğu öğrenildi. Milyonlarca gerçek limitin üzerinde. Spotify ile ortaklığın Katalanları mali yıkımdan kurtarması da muhtemel. Borcun 1 milyar euro civarında olduğu söyleniyor.

FC Barcelona’nın sportif durumu

Spor açısından, FC Barcelona’da ve baş antrenör Xavi’de (Xavier Hernández i Creus) işler iyi gitmiyor. 26- kez İspanyol şampiyonu Maç günü şu anda La Liga’da “sadece” üçüncü sırada. Katalanlar aslında bunu yakaladı biraz daha, çünkü açık Maç günü hala dokuzuncu sırada yer alıyorlardı, ayrıca UEFA Şampiyonlar Ligi grup aşamasını da geçemediler ve elendiler.

Arkasında ne var?

Uzmanlar varsayıyor Spotify’ın futbol kulübü ile yapacağı işbirliğinden kendi markasını dünya çapında bilinir kılmaktan daha fazlasını beklediğini söyledi.Akış hizmeti ayrıca kendi web sitesinde yaptığı resmi duyuruda müzik ve futbolun yeni bir füzyon türüne gireceğini belirtti.Tam olarak sanatçıların oyunların bir parçası olarak görünüp görünmeyeceği belli değil. tr NFL’deki Amerikan futbolundan bildiğiniz gibi.

Yakında futbolda da devre arası gösterisi mi? ) UEFA Şampiyonlar Ligi finali gibi önemli maçlar çerçevesinde yakında Super Bowl devre arası gösterisine benzer bir program oluşturulabilir. Uzmanlar futboldaki olaydan bahsediyor Spotify’ın bu konuda yazdıklarını okursanız akla gelebilir. Akış hizmeti, kelimenin tam anlamıyla, sanatçıların Barselona’nın küresel hayran kitlesiyle etkileşime girmesine izin verecek yeni bir platform oluşturmak istiyor.

Meraklı Cümle

FC Barcelona’nın yayın hizmetiyle yaptığı anlaşma da gerçekten garip bir anlaşma içeriyor. Sözde oyuncular, platformun sanatçıları kadar ödüllendirilecek. Müzisyenler, parça için sabit bir 0, alırlar. profesyonelce oynandı sent ve Spotify CEO’su Daniel Ek’e göre bu miktar yakında oyunculara da fayda sağlayacak. Oyun başına 0 olmalıdır, Cent alındı

Benzer gönderiler

20222006 .

Leave a Reply

Your email address will not be published.