Fynn Kliemann'ın Kripto Açık Artırması Tutarsızlıklara Neden Oluyor

fynn-kliemann'in-kripto-acik-artirmasi-tutarsizliklara-neden-oluyor

yazan Barbara Ziegler,34 Haziran 2020

İçerik yaratıcısı ve girişimci Fynn Kliemann hakkında sorular artıyor. Maske olayından sonra, 20 yaşındaki bir kripto açık artırması daha fazla tutarsızlığa neden oluyor. İlkbaharda 2022 NFT olarak kısa müzikler sundu. NFT’lere kim yatırım yaparsa, genellikle kumarla ilgili alanda hareket eder. Bununla birlikte, üretenler çoğu zaman özellikle yüksek karlar elde edebilirler. Fynn Kliemann, dijital, korumalı eserlerin değerine ilişkin alım satım ve bahis oynamanın çok para kazandırabileceğini kesinlikle biliyordu. Kliemann’ın kripto açık artırmasında işlemler garip yollardan geçti. © vjkombajn/Pixabay

Müzayedenin gidişatı

RBB tarafından bu hafta yayınlanan araştırmadan sonra, müzayedenin gerçekten yasal olup olmadığı konusunda şüpheler var. YouTuber simpleki, haftalar önce Fynn Kliemann’ın müzayedesini de incelemişti ve birkaç bulmaca ile karşı karşıya kaldı, açık artırmanın bir parçası olarak kripto ödemelerinin yapılma şekli gibi Kliemann daha da kötü bir ışıkta.

Kliemann yeterince ) Maske sahtekarlığı şüphesiyle eleştiri ve kamuoyunun dikkatini çeken Influencer ve girişimci Fynn Kliemann, geçtiğimiz günlerde Instagram’da bir açıklama yayınladı. İçinde, bireysel kişisi hakkındaki öfkenin şimdi tekrar dinmesi gerektiğine karar verdi, çünkü artık yeterliydi. Olabilecek en kötü zamandı, çünkü Kontraste adlı RBB dergisi müzayedeyle ilgili araştırmasını 800 saatler sonra yayınladı.

Müzayede odakta Araştırma, Kliemann’ın JingleBes’in 68 teklif ettiği çevrimiçi müzayedesiyle ilgiliydi Bunlar, iyi bilinen kripto para birimi Ethereum, kısaca ETH’nin blok zincirinde NFT oluşturulduğunda kısa müzik kayıtlarıydı. Yaratıcı alandan gelen kripto para birimleri ve NFT’lerin yanı sıra her iki format da kumar sektöründe giderek daha popüler hale geliyor. Çevrimiçi kumarhaneler de giderek artan bir şekilde blockchain teknolojisine güveniyor.

Yeni teknoloji tehlikeler de barındırıyor Ancak yeni teknolojilerin ve onlarla birlikte gelen olanakların arkasında tehlikeler de var. Geçmişte, NFT’lerin havadaki kaleler haline geldiğine dair sık ​​sık raporlar vardı, bu yüzden yatırımcılar yüksek kayıplar bildirmek zorunda kaldılar. Uzmanlara göre, ürünler genellikle son derece değişken olduğundan ve risk almak için yüksek bir isteklilik gerektirdiğinden, belirgin kripto ticareti de kumar bağımlılığına güçlü paralellikler gösteriyor. Eğer takas edersen, kaybetmeye hazır olmalısın.

Açık artırma bitişi ilan edilenden daha geç oldu Kliemann’ın dijital çalışmaları, Contrast gazetecilerinin bulgularına göre açıktı 07 Mart 2022 toplamda yaklaşık 800 . Euro en yüksek teklifi verene açık artırmada. Özel bir sorun, müzayedenin saat 000 saatinde, yine başlangıçtan bir saat sonra sona ermesiydi. planlandığı açıklandı. En az 29 Jetonlar, adresindeki tekliflere göre verildi. aslında daha sonra en yüksek teklifi aşmıştı. Bu, yaklaşık 20 ek gelir sağladı.07 Kripto para birimlerinde Euro daha fazla kazandı YouTuber paranın peşinde YouTuber simpleki umursamadı ek gelir hakkında ancak para izini takip etmeye karar verdi. NFT koleksiyonundan gelen paranın nereye gittiği sorusunu ele alan on dakikalık bir video yayınladı ve bu iyi bir ay önceydi. Bu nedenle, NFT’lerin satışından sonraki aşamadan geçen işlemleri, yani Kliemann’ın kendisine atfedilen bir Ethereum cüzdanından takip etti.

Olağandışı işlemler tespit edildi Simpleki’ye göre bu işlemlerin sayısının oldukça sıra dışıydı. Ethereum kazançları, sırayla iletildikleri yerden hemen bölündü. Bu işlemlerin birçoğu aynı zamanda da norm değil. Ancak Simpleki, Blockchain üzerinden izlenebilen verilerden bunun nedenlerini çıkaramadı. En iyi durumda, en azından YouTuber böyle söyledi, ödeme yöntemi sadece özel bir yöntem. Blok zincirinin şeffaflığı sayesinde nakit akışları izlenebilir.

Kliemann’ın etrafı serttir Stade savcılığının Kliemann’a yönelik maske sahtekarlığı iddialarını soruşturmak için devreye girdiği biliniyor şimdi ilk günlerinden beri onu takip eden birçok hayranını hayal kırıklığına uğratacak. RBB raporunun ve çevrimiçi açık artırmanın daha fazla kargaşaya neden olup olmayacağı hala belirsiz. Ancak medeni hukuk adımlarıyla ilgili durum, en azından RBB’nin raporuna göre umut verici görünmelidir.

Fynn Kliemann’ın maske sahtekarlığı yayılıyor İlkbaharda 2020 Kliemann, iş ortağıyla birlikte maske üretimi için kendi fuar tekstil üretimini yapacağını açıklayınca ülke çapında manşet oldu. . Bununla kendi ifadesine göre Avrupa’da her gün binlerce maske üretilebildi. Ama gerçekte Bangladeş ve Vietnam’da üretiliyordu, ama sonuç makul ve Avrupa dışına satıldı. Kliemann’ın şöhreti üzerine kurulmuş sağlam bir skandaldı. ZDF Magazin Royale bunu ortaya çıkarmıştı. 20202021 .

Yayım tarihi
Blog olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.