GGL Yasa Dışı Kumara Karşı Daha Fazla önlem Istiyor

ggl-yasa-disi-kumara-karsi-daha-fazla-onlem-istiyor

yazan Barbara Ziegler,24 Temmuz 2022

Sadece birkaç hafta önce ülkelerin yeni ortak kumar otoritesi kuruldu. GGL, İnternet erişim sağlayıcılarının İnternet’teki yasa dışı kumar oynamanın engellenmesini zorunlu kılmasını istediği için şimdi harekete geçilmelidir. Yetkili makam, birkaç gün önce kamuoyuna açıklanan bir mektupta, İnternet sağlayıcılarının World Wide Web’deki anayasaya aykırı kumar portalları sağlayıcılarına karşı mücadelede birlikte yakın bir şekilde çalışmasını talep etti. İhlal durumunda para cezası ve idari takibat riski bile vardır.

GGL aşağıdakilere göre hareket eder: yeni oyun sözleşmesinin temeli. © felix_w/ Pixabay

Yeni yasal dayanak

Bu nedenle internetteki yasa dışı teklifler için de pahalı olabilir. Federal eyaletlerin ortak oyun otoritesi, bir yıldır yürürlükte olan yeni oyun sözleşmesine atıfta bulunabilir. GGL, piyasaya sürülmesinden bu yana, çevrimiçi kumarhane oyunları sunan portallar üzerinde de denetim almıştır. Kurum, yeni bir yasal dayanakla İnternet Servis Sağlayıcısına (İSS) başvurabilir ve para cezası tehdidine karşı bile bu tür engelleme taleplerinde bulunabilir. Tabii ki, bunlar yalnızca kabul edilemez teklifleri olan platformlar olmalıdır.

Yasadışı kumarla mücadele Bahsedilen mektupta, GGL’nin internet sağlayıcılarına kendisini tanıttığı ve erişim komisyoncuları ve kayıt şirketlerinin engelleme talebini duyurduğu söyleniyor. Telemedya Yasası (TMG) ve sekiz ila on paragrafları temelinde, internet erişim sağlayıcıları, kumar portallarının operatörüne karşı alınan önlemlerin uygulanabilir veya umut verici olmaması durumunda sorumlu tutulabilir GGL, yasa dışı çevrimiçi kumarhanelere karşı mücadeleyi, otorite ve internet sağlayıcısının ortak görevi olarak açıkladı.

İnternet sağlayıcıları ile daha yakın işbirliği Bununla birlikte, her şeyden önce, Devletlerin Ortak Oyun Otoritesi , kendisi ve İnternet servis sağlayıcıları arasında gelişmiş ve daha doğrudan bir iletişim kurmak istemektedir. Engelleme, daha az resmi idari prosedürlerle daha hızlı kurulabilmelidir. Bununla birlikte, internet sağlayıcısı için daha fazla veya ek masraf yapılmamalıdır. Bu, en azından kilit mümkün olduğu kadar çabuk takıldığı ve bunun kanıtı GGL’ye gönderildiği sürece geçerlidir. Günlükler ve hatta ekran görüntüleri kanıt olarak hizmet etmelidir.

Hassas cezalar tehdit ediyor Evet Elbette hepsi bu kadar değil, çünkü sözde işbirliğinin aslında daha çok konaklamaya dayalı olduğu internet servis sağlayıcılarına da açıklanmalıdır. Sağlayıcılara gönderilen mektupta, GGL’nin, engelleme emirlerinin uygulanmaması durumunda zaten ciddi cezalar vermekle tehdit ettiği söyleniyor. 000 Euro ile arasında .000 Euro sağlayıcının GGL’nin isteklerine uymaması ve GGL’nin kendisinin harekete geçmesi durumunda vadesi gelmiş olabilir. Öte yandan, sağlayıcılar sık ​​sık blokaj bekleyebilirler, çünkü yetkili makamdan gelen mektupta “çok sıklıkta” duruşmalardan bahsedildi.

Sağlayıcılardan gelen eleştiri Bununla birlikte, GGL, İnternet servis sağlayıcılarından sert eleştiriler aldı, çünkü otoritenin atıfta bulunduğu gerçek para cezaları kataloğu, yasadışı kumar portalları adına uygulanacak ve bu nedenle İnternet sağlayıcısına karşı kullanılamaz. Yaklaşık yarım milyon avro para cezasına neden olabilen bu emirler, Kumarla İlgili Devlet Antlaşması’ndan gelir, ancak Telemedya Yasası’ndan değil. Tam olarak GGL’nin atıfta bulunduğu yasal metin. Önemli ölçüde daha düşük cezalar Telemedya Yasası’nda sabitlenmiştir.

Kilitler uygun mu? Alman İnternet Endüstrisi Birliği eko da GGL’nin emirlerini daha çok tehdit edici önlemler olarak sınıflandırıyor. Ek olarak, yetkililer tarafından talep edilen blokların, yasa dışı kumarhane tekliflerini tamamen hariç tutmak için yalnızca sınırlı bir ölçüde uygun olması gerekir. Bu DNS blokları, VPN’ler (Sanal Özel Ağ) kurularak aşılabilir. DNS şifrelemesi, söz konusu platformların yasal olarak zorunlu olarak engellenmesini önlemenin başka bir yoludur.

” Hakimin çekincesi olmaksızın engelleme emirleri, kapıları resmi keyfiliğe açmaktadır. koşullar ve istisnalar ağı Nihayetinde, yasadışı sağlayıcılar yalnızca erişim kazanacak ve vatandaşlar yasa dışılığa sürüklenecekti. Mevcut ağ yalnızca engelleme için trafikle meşgulse, devlet ağ oluşturmada bir terabit stratejisinden kaçınamayacaktır.”– Michael Rotert, Onursal Başkan, Michael Rotert tarafından heise.de

Sırada ne var? Engelleme düzenlemelerini uygulayabilecek olan Ortak Oyun Otoritesi Ülkeleri ve planlanan para cezalarını ilan edilen formda olup olmadığı şüpheli. Her şeyden önce, GGL, planlanan DNS bloklarının İnternette yasa dışı kumarla mücadelede doğru araç olamayacağı suçlamasıyla uğraşmak zorunda kalacak . . Ayrıca önceden hazırlanmış olan planların günlük hayatta kullanılmadan önce yeniden revize edilmesi gerekmesi de oldukça olasıdır. Benzer Gönderiler ) .

Yayım tarihi
Blog olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.