Sun. May 22nd, 2022
ilk-teklifler-geldi–-chelsea-fc'nin-satisi-yaklasiyor

yazan Stephan Naumann,10 Mart 2022

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Chelsea FC’nin satılacağı haberi spor dünyasında büyük yankı uyandırdı. Chelsea’nin sahibi Roman Abramovich, Ukrayna’daki kriz nedeniyle kulübü bir an önce satmak istiyor. 2 milyar avroya kadar ödenmesi gerekiyor, ilk teklifler şimdi yağıyor – İngiliz gazetesi “Telegraph”a göre, ABD ve İsviçre’den bir konsorsiyum 46- yaşındaki kulüp sahipleri önümüzdeki günlerde ilk teklifini verecekler.

Yeni bir yatırımcı yakında Londra’nın Stamford Bridge’deki ünlü stadyumunu yönetebilir © danielgalvez-333/ Pixabay

Chelsea’yi kim devralacak? “Telegraph” ayrıca Los Angeles Dodgers’ın bazı bölümlerine de sahip olan Amerikalı milyarder Todd Boehly’nin ait olduğunu bildiriyor. , en yüksek Amerikan beyzbol ligi olan Major Baseball League’den bir beyzbol takımı. Partneri İsviçreli Hansjörg Wyss olabilir. 55 yaşındaki milyarderin yanı sıra bir yatırımcının daha olduğu söyleniyor. bir satın alma ile ilgilenmek. Amerikan platformu “The Athletic”e göre, Boehly zaten bir teklifte bulundu.

Daha önceki teklif reddedildi

Todd Boehly çoktan denemişti 600. Chelsea’yi satın almak için. 55 yaşındaki O dönemde kulüp sahibi Abramowitsch olmak üzere 2,7 milyar avro civarında bir teklifte bulundu Eski Rus valisinin bu teklifi reddettiği söyleniyor.- yaşındaki kişi 2 milyar avroluk bir teklifi de değerlendirmeli, oligark neredeyse bir milyar avroluk bir kayıpla karşı karşıya kalacak 2003

Milyarlarca zarar riski var Kulübünde yaptırımlardan kaçınmak isteyen Roman Abramovich, aslında kulübünü 3 milyar sterlinden az olmamak üzere satacaktı Bunlar Toplam tutar yaklaşık 3,6 milyar avroya tekabül edecekti. Ancak, İngiltere’den, ilgilenen hiçbir tarafın Chelsea için ceplerinin derinliklerine inmeye istekli olmadığı haberi geldi. Fiyattaki bu düşüş, Roman Abramovich’in kulübünü bir an önce satması yönündeki baskısından kaynaklanıyor olabilir. Yaklaşık on olası alıcının bir satın almada çıkarları olduğu söyleniyor.

Chelsea FC değeri fırladı

Forbes’a göre Chelsea FC dünyanın en değerli yedinci futbol kulübüdür.Yüzde . Yaklaşık 2,46 Chelsea FC’nin milyarlarca euro değerinde olduğu söyleniyor “Ayna” ayrıca Roman Abramovich’in değerinin çok altında satmak için neredeyse kulübünden ayrılmak zorunda kaldığını bildirdi.

Para bağışlanmalıdır

Ancak, Londralı seçim yoluyla satış yoluyla kendi servetini kurtarmak istemiyor. Gelir tamamen kar amacı gütmeyen bir organizasyona gidecek Kendisi şu mesajı yazdı: “Örgüt, Ukrayna’daki savaşın tüm kurbanlarının yararına olacak. ” Bununla birlikte, Roman Abramoviç’in Rusya’nın saldırısına karşı yaptığı net bir açıklama hala eksik.

Abramoviç’in serveti tehlikede mi?

Ayrıca, Roman Abramovich Chelsea’de 1,8 milyar avro olarak tahmin edilen tüm ödenmemiş geri ödemelerden zaten feragat etmişti İngiltere’de gözetim altında olduğu için Rus oligark için işler daha da kötüleşebilir İngiltere Dışişleri Bakanı Liz Truss, yetkililerin kendisine karşı yeterli kanıt bulması durumunda tüm varlıklarını dondurma seçeneğinin olduğunu belirtti.

Ama nasıl oldu?

Roman Abramoviç, Doksanlar hammadde işlemleri ile yıllar içinde neredeyse milyar dolara eşdeğer bir servet biriktirmiştir. sarsılan Sovyetler Birliği’nin. Yabancı yatırımcı olarak İngiltere’de oturma izni alabildi, 333 Chelsea’yi satın aldı FC Ama aslında Londra’da yaşayan ve 55 yaşındaki Rus, İsrail ve Portekiz vatandaşlığına sahip pasaportu o zamandan beri kayboldu.

Putin’in bir arkadaşı mı?

Bununla birlikte, Roman Abramovich’in adının İngiliz hükümetinin yaptırım listesine ilk etapta nasıl girdiği sorusu hala devam ediyor. Gerçek şu ki: Oligarşinin Rusya Devlet Başkanı Waldimir Putin ile çok iyi ilişkilere sahip olduğu söylenen manşetlerde tekrar tekrar Abramoviç’in kendisi, ancak defalarca şiddetle bu iddiaları yalanladı. Ardından İngiltere’de Putin’le olan bu ilişkilerin temelinin milyarderin kamulaştırılmasını haklı gösterip göstermediği konusunda tartışmalar alevlendi.

Hızlı dönüş

Chelsea FC’nin yıldırım hızında satışı şimdi bir suçluluk kabulü anlamına mı geliyor? Her halükarda, Roman Abramowitsch’in biraz düşündükten sonra kulübü satmaya karar verdiği kesindir, Şubat ayı sonunda sorumluluğu ve bakımı bir kulübe ait olan bir mütevelli heyetine devrettiğini duyurmasına rağmen. vakıf Kulübün internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, bu noktada sahibi olarak kalmalı.

Şimdi hızlı olabilir

Bu gelişme Chelsea FC için pokerin artık çok hızlı ilerleyebileceğini gösteriyor. Yeni sahibi hayatının işini yapabilirdi. Şu anda “Blues” Premier Lig’de üçüncü sırada. Teknik direktör Thomas Tuchel yönetimindeki Chelsea şu anda UEFA Şampiyonlar Ligi’nde son 16 turunda. Erken bir karar muhtemelen birkaç gün meselesi.

Benzer gönderiler

8002003

.

Leave a Reply

Your email address will not be published.