Tue. May 24th, 2022
isvec:-yasal-teklifler-yeni-duzenlemeden-kazanc-sagliyor

yazan Mark Seibert,10 Nisan 2022

Açık Ocak ayında yürürlüğe girecek 2019, İsveç’te kumarın yeniden düzenlenmesi büyük bir akını ve piyasadaki yasal sağlayıcılara sahip daha fazla sayıda oyuncuya. Bu, İsveç hükümeti tarafından yeni düzenlemelerin etkinliğini ve sonuçlarını değerlendirmek üzere görevlendirildikten sonra, aynı zamanda Kamu Yönetimi Dairesi olan İsveç Statskontoret tarafından belirlendi. Şimdi, 2018 ile 2018 arasındaki dönemin analizinden sonra, bir şey var. kesin: Yasal sağlayıcılar vefat eder Yeniden Yapılanmanın Kazananı.

İsveç’in Kumar Yönetmeliği

İsveç’te kumarın yeniden düzenlenmesi, diğer birçok ülkede olduğu gibi, bir lisans sistemine de dayanmaktadır. Bu, piyasayı üç bölüme ayırır

: Birincisi, tüm piyasa katılımcılarına, ayrıca tüm lisanslı kumar şirketlerine açıktır ve büyük ölçüde çevrimiçi kumar, spor ve at bahislerini içerir. İkinci bölüm, kara tabanlı tombala ve loto sunan kar amacı gütmeyen kuruluşlar içindir. Üçüncü bölüm ise, kara tabanlı kumarhaneler ve kumar makineleri için devlete ayrılmış bir tekel hakkındadır.

Soruşturmanın konusu

İsveç Kamu Yönetimi Kurumu yukarıda belirtildiği gibi soruşturuldu 2018 ile 2022 arasındaki dönem ve öncelikli olarak kanallaştırma ve tüketicinin korunmasına odaklanıldı. Adam kanalize ederek, müşteri akışlarının yasal olarak yönlendirilmesini ve böylece yasa dışı tekliflerden uzaklaşmasını anlar İdari ofis artık piyasanın olduğu sonucuna varmıştır. , kumar düzenlemelerinin yeniden yapılandırılmasından da önce, yıla 01 göre önemli ölçüde daha iyi çalıştı.

Araştırma Sonuçları: Daha Yüksek Kanallaşma Düzeyi

Açıkça söylenebilir ki, kumar Bu Günlerin çoğu, lisansı olan ve piyasada yasal, saygın sağlayıcılar olan şirketlerde çok daha sık gerçekleşir. Sonuç olarak, aynı zamanda İsveç Oyun Otoritesinin denetimi altındasınız ve İsveç’te vergi ödüyorsunuz. Soruşturmanın bir sonucu, kanallaştırma derecesinin önemli ölçüde arttığı

ve bununla birlikte lisanslı ve yasal olarak faaliyet gösteren kumar şirketlerinin pazar payıdır.

Bir sıçrama

Yeni düzenlemeden önce, kanalizasyon derecesi aşağıdaydı. yetkililere göre 50 yüzde. Ancak o zamandan beri, yıl içinde 2019 yüzde 2019 olmuştur. arttı

Vefat net bir artıştır, bu açıkça yeni düzenlemelerden kaynaklanmaktadır. Yasal teklifler artık daha rekabetçi görünüyor ve daha fazla müşteriyi cezbediyor ve elinde tutuyor. Karşılanması gereken oyuncu koruması gereksinimleri aynı zamanda daha katı hale geldi.

Devlet için daha fazla kontrol

İsveç devleti kumardan beri daha fazla kontrol edebiliyor reform kumar piyasası oyuncularına uygulanır ve onlardan talepte bulunmak için daha iyi fırsatlara sahiptir. Bu öncelikle oyuncuların korunmasıyla ilgili, aynı zamanda reklamların düzenlenmesi ve şikeye karşı mücadele ile ilgili. Ek olarak, oyuncular artık ulusal kendini dışlama kaydı olan Spelpaus.se aracılığıyla kumar oynamaktan kendilerini dışlayabilirler.

Yeni düzenleme kumar problemini etkilemiyor

otorite Yeni 2019 düzenlemesinin birkaç oyuncunun sorunlu oyun davranışı üzerinde olumlu veya olumsuz etkileri olduğuna dair kanıt. 2022 yılında, etkilenenlerin nüfus içindeki oranı yüzde 1,3

idi ve bu nedenle tam olarak reformlardan önceki yıl 2019 ile aynı seviyede. Oyuncu koruması söz konusu olduğunda, 2019 tarihinden bu yana yaşanan tüm olumlu değişikliklere rağmen hala yapılması gereken çok şey var.

Oyuncu korumasının iyileştirilmesi gerekiyor

Bu aynı zamanda İsveç Kamu Yönetimi Dairesi soruşturmasında. Kumar endüstrisindeki oyuncuların sorunlu ve aşırı oyun oynamayı önlemek için kullandıkları düzenlemeler yeterli değildir. Şu ana kadar hangi adımların veya talimatların gerekli olduğu sorusuna yetkililer tarafından yanıt verilmedi. Açıklamalarına göre, hangi özel önlemlerin kullanıcıların oyun oynama davranışını gerçekten etkilediği hakkında daha fazla bilgiye ihtiyaç var

.

İsveç’te yasallaştırma

İsveç örneği özellikle bir şeyi açıkça göstermektedir: uluslararası kumar endüstrisi doğru yolda ve yasallaştırma yasa dışı pazardan gücünü alıyor yeni düzenleme yüksek kanallaşma oranı ve aşan etkisi ile yankı uyandırıyor umutlar. Diğer ülkeler muhtemelen bu süreci yakından takip etmiş ve kendi gelecekleri için bir rehber olarak kullanabilirler.

İsveç, sunucuların işini zorlaştırıyor

düzenleme gelmeye devam etti. Vergiler yüksek, çok sayıda kural var, uygulamada sorunlar vardı ve ilgili makamlar izini kaybetti. Ancak bu arada, İsveç’teki sektör başlangıçtaki diş çıkarma problemlerinden kurtulmuş görünüyor. Ne de olsa 1,2 milyar Euro’luk bir mali hacmi olan kumar piyasasının büyüklüğü göz önüne alındığında– koordinasyonun zor olması şaşırtıcı değil.

Yasadışı tekliflerin çekiciliği

Aşırı düzenleme iddiası aynı zamanda bazı durumlarda yasa dışı operatörlerin her zaman daha cazip teklifi sunabilmeleri Örneğin yasal olarak lisanslı sağlayıcılar müşterilerine yalnızca tek bir bonus sağlayabilir. Hoşgeldin bonusundan sonra, İsveç ehliyetine sahip operatörlerde başka promosyon yoktur. Ancak bu tür bonusların pek çok hayranı çekmesi sürpriz olmamalı. Bu sorunlar ve daha fazlası çözülmeyi bekliyor, ancak ilk adımlar çoktan atıldı.

Benzer gönderiler

20192019 2019 2019.

Leave a Reply

Your email address will not be published.