Sun. May 22nd, 2022
isvicre-bagimlilik-panoramasi:-cevrimici-kumar-bagimliligi-riski-artiyor

yazan Barbara Ziegler,13 Mart 2022

ortalama kullanıcı internette harcıyor, artmaya devam ediyor. Her gün eklenen yeni oyunlar, bahisler ve turnuvalar ile çevrimiçi kumar yelpazesi de büyüyor. Ancak, hızlı gelişmeye ayak uyduramayan şey, çevrimiçi kumar endüstrisinde tüketici ve oyuncu korumasıdır. Bunu akılda tutarak, Pass Away Araştırma Merkezi İsviçre Bağımlılık için yeni İsviçre Bağımlılık Panoramasını 2022 sundu. Şuna bir bakın.

Bağımlılık Araştırma Merkezi İsviçre: Bunun arkasında kim var

Araştırmayı başlatan Sucht Schweiz, kendisine bağımlılık yapıcı madde tüketimini test etmeyi hedef edinmiş, hayırsever ve bağımsız bir vakıftır. Sorunlar, onları kontrol etmek ve karşı önlemler geliştirmek amacıyla orada analiz edilir. Ayrıca önleme stratejileri geliştirilir ve rakamlar toplanır. Sadece kumarla ilgili değil, aynı zamanda alkol, kokain ve daha fazlası gibi sarhoş edici maddelerle ilgili

Dijital dünyada bağımlılık potansiyeli

İsviçre Bağımlılık Panoraması 2022 bağımlılık potansiyeli olan ürünler hakkındadır. dijital dünyadaki tehlikeleri, sorunları ve fırsatları tespit etmek. Tehlikeli olan şey, bağımlılık yapan maddelerin günün her saatinde internette bulunmasıdır

Sanal alan çok az düzenleme, limit ve spesifikasyon bilir. Örneğin çevrimiçi kumarda kimse belirli bir yere bağlı değildir, her yerden erişim mümkündür.

Özel zorluklar

Dijital alanda çok az sınır olduğu için, Bağımlılık riski altındaki kişiler ve özellikle reşit olmayanlar özel zorluklarla karşı karşıyadır

Çoğu operatör çevrimiçi kumar bağımlılığını açıklığa kavuştursa da, bu uyarıları ve bilgi materyallerini görmezden gelmek kolaydır. Tüm çevrimiçi kumar endüstrisi de genel olarak oldukça risklidir.

Bağımlılık Panoramasının Hedefleri

Bağımlılık İsviçre’nin beyan edilen ana hedefi, Bu çok önemli konu hakkında bir diyalog oluşturun. Her zaman müşterileri için en iyisini düşünmeden, bağımlılık ve kumarla ilgili tüm alanı yalnızca operatörlere

bırakmamak, aynı zamanda kâr etmek istemekle ilgilidir. . Bunun yerine, kurallar belirlenmeli ve bir çerçeve üzerinde anlaşmaya varılmalıdır.

Bağımlılık panoramasının sonuçları

Çevrimiçi kumar , İsviçreli uzmanlar tarafından yapılan araştırmaya göre, şu anda yüzde 13 ve dolayısıyla ülkedeki tüm kumar satışlarının neredeyse üçte birinden sorumlu Tahminlere göre bağımlılık riski taşıyan kişilerin oranı yüzde 3 civarında. Yüzde 0,2’si patolojik olarak sorunlu kumar oynama davranışı gösterdi. Ancak, yüzde 10 oranında, çok daha fazla tüketici kendi kendini izleme ile ilgili sorunlar bildirdi.

Kumar bağımlılığının etkileri

Kumar bağımlılığının insanlar üzerinde çeşitli etkileri olabilir. etkilenenlerin hayatları. Özellikle tehlikeli bir sonuç, güvencesiz bir konut durumu olabilir. Sorunlu barınma koşullarında yaşayan bağımlıların oranı 2017 ile arasında artmıştır. ikiye katlandı, yüzde 3,8’den yüzde 7,5’e. Birçok olası sonuçtan sadece birini yansıtan endişe verici bir gelişme.

Bağımlılık için yeni potansiyel: Çevrimiçi Oyun

Çevrimiçi kumara ek olarak, İsviçre raporunda oyun endüstrisini de kaybediyor. Yeni oyunlar sürekli olarak son derece hızlı bir şekilde piyasaya sürüldüğü için burada özellikle gençler risk altındadır

Çoğu zaman, bu aynı zamanda ekip çalışması ve oyun içi ile de ilgilidir. ergenler için satın almalar giderek artan bir şekilde tehlikeli, potansiyel kontrol kayıplarıyla karşı karşıya kalıyor ve neredeyse hiçbir düzenleme mekanizmasına sahip değiller.

Mikroişlemlerin tehlikesi

Mikroişlemlerin bile, ganimet kutuları, dijital ekipman veya optik iyileştirmeler gibi küçük düzenlemelere tabidir Ayrıca saklanan ödeme yöntemleriyle çok kolay bir şekilde gerçekleştirilebilirler. Müşteri tabanı gibi pazar da büyük. İsviçreli araştırmacılara göre, gerçek para piyasası olan video oyunlarından da kaynaklanan bağımlılık riski henüz yeterince dikkate alınmadı.

Swiss Gaming’e göre kafa karıştırıcı bir pazar

Yıldan Atlas 2022, İsviçre halkının yaklaşık 12 yüzdesi video oynuyor haftada en az beş saat oyun oynamak 12 Yüzdesi zamanını cep telefonu başında geçiriyor , bilgisayar veya konsol her gün. Bağımlılık araştırmacılarına inanıyorsanız, oyuncuların yüzde 0,5 ila yüzde 5’inin oyunlarıyla sorunlu bir ilişkisi var. Video oyunları artık ana akım topluma ulaştı.

Şimdi yapılması gereken

Şimdi asıl mesele İsviçre’ye, Avrupa’da ve ayrıca Almanya’da politika bu sorunları üstleniyor. Önleme, çözüm stratejileri ve yardım teklifleri geliştirilmeli ve sonuçları araştırılmalıdır. Belçika’da ganimet kutuları zaten bir şans oyunu ilan edildi. Geçip gitti İsviçre yakında aynı şeyi yapabilir Tüm yaş grupları için güvenli bir oyun deneyimine doğru daha gidilecek uzun bir yol var. Bununla ne kadar erken ilgilenirseniz, ilgili herkes için o kadar iyi olur.

Kimlerin korunması gerekir

Özellikle çocuk ve ergenlerin korunması, geçmektedir. artık dijital medyaya hiç olmadığı kadar erken erişim, oyun ve tehlikelerin özel koruma altına alınması gerekiyor. Tıpkı daha önce bağımlılık sorunları yaşamış veya sorunlu kumar davranışlarına sahip kişiler gibi. Bu hedef grubun nasıl tanımlanabileceği tartışmalıdır. O zamana kadar herkes kendini ve oyun davranışlarını sorgulamakla yükümlüdür

Benzer gönderiler

2022.

Leave a Reply

Your email address will not be published.