Tue. May 24th, 2022
italya:-kumarla-mucadele-yasasinin-ilk-taslagi-sunuldu

yazan Barbara Ziegler, 6 Mayıs

Nisan ayında İtalyan hükümeti ilk anti-tepkimeyi sundu. – Ülke için çok önemli olan bu konunun ulusal düzeyde ele alınmasını sağlayan kumar bağımlılığı yasası. La Repubblica gazetesine göre, kilit nokta hükümetler, araştırma enstitüleri ve sağlık kuruluşları arasındaki iletişim ve işbirliğinin nasıl çalıştığıdır. Yasada planlanan oyun yelpazesindeki azalma, bu adımın geç kalınmış olması nedeniyle memnuniyetle karşılanıyor ve kumarla mücadele girişimleri tarafından destekleniyor. Yaklaşık milyonlarca insan etkilendi. ) Son Yıllardaki Dramatik Gelişmeler

Adımın geciktiği, dramatik olmaktan öte son yıllardaki gelişmelerden görülebilir. Kumar bağımlılarının sayısı yaklaşık 1,5 milyon kişi olarak tahmin edilebilir. Ancak, doğrudan etkilenenler genellikle sadece kendilerine zarar vermekle kalmaz, etkileri de endişe verici derecede büyüktür.

Sonuçların boyutu

Yüksek sayının neden olduğu ekonomik ve sosyal zarar kumar bağımlılarının ve risk altındakilerin sayısı artık çok büyük oranlarda. Kumar davranışları kontrolden çıkan her patolojik kumarbaz, ortalama olarak en az yedi kişiyi daha içerir. Kural olarak, aileden, arkadaşlardan ve profesyonel çevreden gelirler. Sonuçlara maruz kalan insan sayısını yaklaşık milyon özetler.

Yeni mevzuatın gerekçesi

Kumar oynamayı ve daha doğrusu oyuncu korumasını yeniden düzenlemek için yeni bir yasa. Amacı domino etkisinden ve ülke geneline salgın gibi yayılmasının sonuçlarından kaçınmak olmalıdır Şimdiye kadar kumar düzenlemesi Ekonomi Bakanlığı’na bağlıydı. . Hükümet, bunun sadece ekonomik bir mesele olmadığını, aynı zamanda – diğer şeylerin yanı sıra – ele alınması gereken sosyal bir mesele olduğunu kabul ettiğinden, bu artık değişmek üzere.

Yasama girişiminin amaçları

Öncelikle yasadışı ve patolojik mücadele ile ilgilidir. kumar. Ancak, oyuncuları karaborsaya geri çekmemek için yasal kumar sektörü bozulmadan

tutulmalıdır. Tabii ki, kronik olarak nakit sıkıntısı çeken İtalyan devleti, oyun endüstrisinden gelen vergi gelirinden de vazgeçmek istemiyor. Genel bir bakış oluşturmak ve ortak bir çizgi bulmak için mevzuat ulusal düzeyde standartlaştırılmaya devam etmelidir.

Çeşitli oyuncu koruma önlemleri

tarafından alınan başlıca önlemlerden biridir. hükümet mevduat, zaman ve kayıp limitlerini birleştirme ve azaltma sürecindedir. Ülkenin bazı bölgelerinde yalnızca sabit üst limitler vardır Örneğin İtalya’nın güneyinde, her zaman oynanan slot makinelerinde bile süresiz olarak oynayabilirsiniz. neyse eleştirildi. Yasal çevrimiçi kumarda, oyuncular hala kendi sınırlarını belirler. Bu artık değişmeli.

Platformun oluşturulması

Yeni yasanın aynı zamanda Platform görevi görecek bir komite oluşturulmalı İçişleri, çalışma, ekonomi, sosyal politika, sağlık, aile ve bölge işlerinin yanı sıra çeşitli departmanlardan ilgili bakanlar orada buluşuyor. Şu andan itibaren kumar mevzuatını ortaklaşa tartışmaları ve yaklaşan salgın sonuçları için çözümler bulmaları gerekiyor. Birlikte üzerinde çalışılması gereken ortak bir hedeftir.

Bölgesel farklılıklar

Kanun ayrıca bireysel yetkileri de ele almalı, Mevzuatta çeşitli bölgeler var. Bu nedenle, merkezi hükümet, merkezi olmayan çevrimiçi kumarın düzenlenmesinden sorumludur. Bireysel bölgeler ise kendi sorumluluk alanlarındaki kara tabanlı kumarı kendileri düzenlemektedir, ancak yeni yasa bu ayrımı değiştirmeyi amaçlamamaktadır. Ancak, bölgelerin bireysel teklifi azaltmak için çalışmaları Teşvik hayırsever girişimlerden

Slot makinelerini azaltmak için yıllardır kampanya yürüten ve kumar bağımlılığı ve sonuçlarıyla mücadeleye kendini adamış girişimler, hükümetin adımlarını açıkça memnuniyetle karşılamaktadır. Bunların arasında, oyun tekliflerinin azaltılmasına bu kadar önem verilmesinden özellikle memnun olan Slot Mob organizasyonu da var. oyun fırsatları sunmaya karşı bilinçli olarak karar veren yemek işletmelerinin.

Daha fazla eyleme ihtiyaç var

Şu ana kadar yapılan çabalar ve planlar yeterince uzak girişimler için yeterli. Ayrıca uluslararası kumar şirketleri için devlet tavizleri tartışılmalıdır , en azından Slot Mob sorumlularının görüşüne göre. Ayrıca, amaç gerçekten oyuncu korumasını sağlamak ve kullanıcılara zarar gelmesini önlemekse, bunların da dikkatle incelenmesi gerekir. Bununla birlikte, uzun süredir gecikmiş olan bu adımların şimdi atılmasından genel olarak memnunuz.

Devlet aleyhindeki iddialar

Kumar karşıtı kampanya Mettiamoci de bir İndirim’i memnuniyetle karşılıyor kumar teklifinin yanı sıra bunu motive eden bir yasa. Ancak sorumlular, devlete kumar bağımlısı kişilerden ve kumar sektöründen zenginleştiğini de ileri sürüyorlar. ekonomik artı sosyal düşüş birçok vatandaş için büyük endişeler, bu konuda da yeniden düşünülmeli.

Benzer gönderiler

2022 2022.

Leave a Reply

Your email address will not be published.