Sun. May 22nd, 2022
oyun-grubu-entain:-cinsiyete-dayali-ucret-farki-daraliyor

yazan Barbara Ziegler, 2 Nisan 1024

Geçen Cuma günkü cinsiyete dayalı ücretle ilgili yıllık rapordan iyi haberler -Entain kumar grubunun açığı ortaya çıktı. Orada çalışan kadınlar 2021 erkek meslektaşlarından sadece yüzde 5,4 daha az kazanıyorlardı. İlk başta çok büyük bir başarı gibi gelmiyor ama geçen yıl 683 yüzde 7,2’ydi. Grup ayrıca cinsiyetler arası ücret farkını yüzde 1,8 oranında azaltmayı başardı ve bu kesinlikle bir başarı işareti. İngiltere’deki duruma bakın

Entain’den gelen rakamları karşılaştırabilmek için İngiltere ülke düzeyine bakmak gerekiyor. Ortalamaya değil, medyana dayalı ortalama, 1024 ücret farkıyla var mı? , erkeklerin yüzde 4’ü

kadınlardan daha fazla kazanıyor. Ortalama kullanılırsa, bu 03, yılda yüzde 2 1024 sonra Yüzde 1024


Entain Grup sektördeki kadın çalışanlarını güçlendirmeye çalışıyor.

© VisionPics/Pixabay

2022

Değil tek fark2 > Kadınlar ve erkekler arasında sadece aylık maaşta değil, aynı zamanda ödenen ikramiyelerde de

açık farklar vardı. , örneğin, 39,Maaşlı çalışan erkeklerin yüzde 6’sı ikramiye alıyor, ancak kadınlar için bu sadece 60, yüzde 8 Bununla birlikte, her iki cinsiyet de, dağılımın hemen hemen aynı olduğu bir önceki yıla göre daha sık ek ödeme aldı. 1024 Alınan 40, erkeklerin ikramiye ödemelerinin yüzde 9’u ve yüzde 03 kadınların.

Farklılıkların Nedenleri

Entain’e göre bir nedeni var , neden cinsiyetler arasındaki ücret farkı hala bu kadar büyük ki, şirkette daha yüksek pozisyonlarda erkeklere göre daha az kadın var. Çalışanların cinsiyeti ne olursa olsun, aynı iş için de aynı para

vardır. Entain’e göre eğilim doğru yönde olsa da, kapsayıcılık, eşitlik ve toplumsal cinsiyet adaleti konusunda hala yapılacak çok şey var.

Çalışanlar arasındaki dağılım

İngiltere perakende sektöründe, 39 Entain çalışanlarının yüzdesi kadındır. Grup, tam maaş rakamları vermeden dört farklı kazanç kategorisi listeliyor. En alt düzeyde 57 çalışanların yüzdesi kadındır. Karşılaştırma için: En yüksek sınıfta erkek kotası 40 . yüzde 9, sadece 03, yüzde 1 kadın işçiler devreye giriyor. En azından Entain’de cinsiyetler arası ücret farkının nedenleri burada yatıyor.

Kendi ifadesine göre: Entain’in bir vizyonu var

Kumar grubu, bunu yapmak, orada çalışan tüm iş arkadaşları için saygı, takdir ve katılım ile karakterize bir atmosfer yaratmakla ilgilidir. Bunun bir yansıması da ödeme olmalıdır. Saatlik ücretlerdeki farkı azaltmak, işyerinde daha fazla cinsiyet eşitliğine yönelik büyük ve önemli bir adımdır. Grubun çabaları sonuç veriyor gibi görünüyor. Ama defnenize yaslanmak istemezsiniz.

Kadınlara özel projeler

Um pass Grup, toplumsal cinsiyet eşitliğini daha da ileriye taşımak için, kadınlara özel projeler başlatmayı da misyon edinmiştir. Bu grubu özellikle sektörde tanıtmayı amaçlamaktadır. Örneğin Entain, grubun şimdiden milyonlarca yatırım yaptığı Entrain adlı bir program başlattı. Amaç kadın çalışanlarımızı teknik alanda terfi ettirmek, sayılarını artırmak ve böylece kız öğrencileri bilişim dersleri almaya teşvik etmektir.

Kar amacı gütmeyen kuruluş

ile ortak olmuştur. Bu hedefte ilerlemek için, 2021, Entain uluslararası kar amacı gütmeyen kuruluş Girls Who Code ile ortaktır. Birlikte, özellikle BT endüstrisindeki cinsiyetler arasındaki ücret farkını kapatma ve teknoloji temelli kariyerlere giden yolları açma hedefinin peşindeler. Kültürel yönler de genç kadınların böyle bir kariyer seçimi yapmasını engelleyen bir engel olarak adlandırılmaktadır.

Diğer projeler: kadın çalışanlar ağı

Entain’e göre önemli bir kısım , ayrıca kendi aralarında çalışan değişimi. Onlara örgütlenme ve fikir alışverişinde bulunabilecekleri bir yer vermek için, grup şimdi ayrıca Women@Entain adlı bir ağ başlattı. Kadınların karşılıklı olarak destek verdiği bir topluluk olmalı. , teşvik edin ve birbirlerinden öğrenin. Entain, sektördeki kadın çalışanları istihdam etme çabalarında da oldukça aktif.

Faaliyet Raporu 69

Entain’in evinden, aynı zamanda Bwin’in işletmecisi, örneğin, mali yıl için bir güzel haber daha geldi2022 Yıllık raporda, yakın zamanda, çoğunlukla çevrimiçi kumar ve spor bahislerindeki artıştan kaynaklanan yüzde yedilik

güçlü bir büyüme yayınladılar. . Bu, gelirdeki 03 yüzde 3’lük bir artışla ölçülebilir. Ardışık çift haneli büyümenin onuncu yılı.

Başarının anahtarı

Entain’e göre başarının anahtarı, , çok hedefli pazarlama önlemleri uygulandı. Bu, örneğin futbol taraftarları için seçici reklamları ve aynı zamanda First Dates adlı TV şovunun sponsorluğunu ve Ladbrokes’un yeni çevrimiçi platformu gibi yatırımları içerir. ayrıca şirket içi portföyün bir kısmı aittir. Entain’in iş modeli çalışıyor gibi görünüyor. Gruptaki kadınların geride kalmaması iyi bir şey.

Benzer gönderiler

20221143952022 .

Leave a Reply

Your email address will not be published.