Oyun Indirmeleri Artmaya Devam Ediyor

oyun-indirmeleri-artmaya-devam-ediyor

yazan Barbara Ziegler, 5 Ağustos 768 Zaten ilk Corona yılında 1024 birçok kişinin oyun konsolu ve benzerlerini daha sık kullandığı ortaya çıktı. Ancak bunun kısmen suçlusu sadece evde boş zaman değil, pandeminin neden olduğu gevşemeden sonra bile trend devam etti. Alman Oyun Endüstrisi Birliği, 2020 için PC ve konsol oyunları için önemli rakamları net bir şekilde yayınladı. Sonuçlar.

Oyun konsolu kullanıcıları da oyun indirmeye giderek daha fazla güveniyorlar.
© ant2506/ Pixabay


Veri taşıyıcılarının satışları düşmeye devam ediyor Her şeyden önce, bir pazar araştırması çalışmasının parçası olarak, video oyunu giderek daha fazla oyunun indirme olarak satın alındığını tespit etti. Bu nedenle, veri taşıyıcılarının satışından elde edilen kâr daha da düşmektedir. Zaten 1024 hakkında 64 İndirilen PC oyunlarının yüzdesi. Bu seviye, yıl içindeki 93 yüzdesini

yansıtmaktadır. bir rekor. 1024 hakkındaydı 80 İndirme Yüzdesi Konsol oyunu indirmelerinden elde edilen gelir, 10 tarihinde 36 yüzde. Genel olarak, oyunların yaklaşık yüzdesi geçen yıl indirildi.

Ucuz başlıklar için daha fazla indirme

Alman Oyun Endüstrisi Derneği, pazar araştırma şirketi GfK’nın verilerine dayanmaktadır. Analizden sonra, on bilgisayar ve video oyunundan altısının indirildiği bulundu. Düz indirme yoluyla yapılan satın almaların yüzdesi, platform ve fiyatı hesaba katarken değişir. Özellikle, daha ucuz başlıklar sıklıkla indirilir. kadar fiyat segmenti ) euro ele alınmaktadır. İşte indirilen kitapların oranı 80 Yüzde. Bu, daha pahalı oyunlarda farklıdır, çünkü bunlar daha yaygın hale gelmektedir (68 yüzde) çevrimiçi mağazalarda veya mağazalarda veri taşıyıcılarında satın alındı.

Ağırlıklı olarak PC oyunları indirilir

Oyun ayrıca verilerden özellikle PC kullanıcılarının video oyunları satın alırken indirmelere başvurdukları Steam veya Origin gibi portalların edinimini yaptıkları sonucuna varılmıştır. netteki oyunlar çok çekici. PlayStation, Xbox veya Switch gibi oyun konsolları için hala farklıdır, çünkü burada yaklaşık 17 Disk aracılığıyla oyun kaybeden oyuncuların yüzdesi.

” İndirme işlemi, iyi erişilebilirlik nedeniyle birçok oyuncu için popüler hale geldi. kurulmuş bir oyunu satın almak.Ancak oyun platformundan oyun platformuna farklar hala büyük.Çevrimiçi indirim kampanyaları veya çok çeşitli indie oyunlar nedeniyle indirme satın almaları PC oyuncuları için cazip olabilir.Öte yandan konsol hayranları oyunlara erişmeyi sever raftaki kendi oyun koleksiyonunuzu genişletmek veya hayran makaleleri ile sınırlı oyun kutuları satın almak için veri taşıyıcı aracılığıyla.”– Felix Falk , Genel Müdür video oyunu, video oyunundan resmi iletişim

Sektördeki ciro büyümeye devam ediyor Alman Oyun Endüstrisi eV Derneği, akıllı telefonun yılın en önemli oyun platformu olduğuna ilişkin verileri az önce yayınladı. 2020 ilerlemiştir. Giderek daha az sayıda oyuncu bilgisayarları video oyunları oynamak için kullanıyor. Bununla birlikte, video oyununa göre, oyunlar, oyun donanımı ve çevrimiçi oyun hizmetleri ücretleri dahil olmak üzere sektörün toplam cirosu yaklaşık 9,8 milyar avroya yükseldi Bir artış geçti yüzde 1024 Dernek, bu artışı öncelikle çok sayıda uygulama içi satın alma, akıllı telefondaki Oyunlardan elde edilen gelirle haklı çıkarıyor.

Bunlar en popüler oyunlardır Video oyununa göre, ana oyunlar Coin Master (Moon Active), State of Survival (FunPlus) ve Gardenscapes– New Acres (Playrix) piyasadaki en yüksek ciroya sahip (Mayıs ayı itibariyle 2022). Mayıs ayı itibarıyla en çok indirilen uygulamalar 2022: Subway Surfers (Sybo), Tall Man Run (ironSource) ve Hay Gün (Tencent). Eğer sadece PC ve konsol oyunlarına gidiyorsanız, en çok oynanan oyunlar hepsinden önce Ninetendo Switch Sports, Mario Kart 8 Deluxe ve Kirby and the Forgotten Land. Her üç oyun da Nintendo’dan geliyor.

İndirmeler artıyor

Video oyunları da toplumda önemli bir rol oynamaya devam ediyor. Video oyununun veri analizine göre, bu eğilim de düşmüyor. Özellikle oyunları gerçek mekanda faaliyet gösteren mağazalardan veya indirme yoluyla satın almak söz konusu olduğunda. 80 PC için indirilen başlıkların payı hala 17 Bulunan yüzde, konsolda sadece yüzde 4 indirme oldu. Geçip gidenler ‘den fazla bir artıştır. geçmişteki yüzde yıl. Yakın gelecekte indirme işlemi veri taşıyıcısının yerini alabilir.

Benzer gönderiler20192021124369

.

Yayım tarihi
Blog olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.