Sal. Haz 28th, 2022
piyango-rheinland-pfalz-2022-sanat-odulunu-acikladi

yazan Barbara Ziegler,13 Haziran 2002 Loto Rheinland-Pfalz, eyalet Federal eyaletinde kumar sağlayıcısı şimdi edebiyat bölümünde sanat ödülünü 2002 açıkladı. Bu yılki yazar yarışması umutla ilgili. Sanat ödülü 13 ile donatılmıştır.000 şirketten bu hafta bir rapora göre euro. Patronaj bu yıl yine Rheinland-Pfalz Başbakanı Malu Dreyer. Edebi yarışmaya katılmak isteyen yazarların şiir veya nesir metinlerini göndermek ve katılmak için Temmuz ayının sonuna kadar süreleri vardır.

Rheinland-Pfalz’daki edebiyat sahnesi

Lotto Rheinland-Pfalz’ın genel müdürü Jürgen Häfner, eyaletindeki edebiyat sahnesine çağrıda bulunuyor. katılıyor ve çok sayıda başvuruda bulunacağını umuyor. Yazarların becerilerini sergilemeleri için iyi bir fırsat. Ancak şirket, özellikle korona pandemisinin etkilerinden muzdarip olan yerel kültür sahnesine katkıda bulunmakla da ilgileniyor. Edebi yarışma, sanatçılar ve kültürel yaşam için iyi bir destek sağlayabilir.

Ödül Töreni Kasım’da 2002

Kazananları Profesör Stefan Neuhaus başkanlığındaki bir jürinin yaz sonunda belirlemesi planlanıyor. Neuhaus, Koblenz-Landau Üniversitesi’nde modern Alman edebiyatı alanında çalışıyor ve bu da onu komiteye başkanlık etmek için iyi bir seçim yapıyor. Ödül töreninin kendisi daha sonra Kasım 2002 için planlanıyor. Haziran sonuna kadar en iyi girişlerle toplam on kişi kazanabilir 2022

İyi konumlanmış jüri karar verir

Kararı veren jüri kazananlardan sorumludur ve kazananlardan sorumludur, çok iyi bir konumdadır Diğer şeylerin yanı sıra, Dr. Koblenz şehrinin kültür bölümünün başkanı olan Margit Theis-Scholz ve birkaç kez Piyango Sanat Ödülü kazanan Bettina Hoffmann-Günster de partinin bir parçasıydı. Vefat, Lotto hissedarlar toplantısının eski başkanı Dieter Noppenberger ve Dr. Eifel Edebiyat Festivali’nin mucidi ve organizatörü Josef Zierden ve SWR fabrika uzmanı Heike Boomgaarden.

Para ödülü sallanıyor

Loto Rheinland-Pfalz’da gururlu para ödülü dalgalanıyor görülebilecek bir rekabettir. Kazanan 5.000 Euro

Kazanır İkinci olan kazanır, 3 500 Euro alır. Üçüncü ve dördüncü sırada ayrıca 2 2002 Euro ve 1 2002 var Avro. Beş ile on arasındaki yerler 500 Euro alıyor. Rheinland-Pfalz’daki edebiyat sahnesi için onu çok çekici hale getirebilecek karşılaştırılabilir yazı yarışmalarında her zaman bu büyüklükte bir ödül parası yoktur.

Umutla ilgili

Edebiyat yarışmasının teması umuttur. Amaç, bu kavramı tüm yönleriyle, çeşitli sembolleri ve olası yorumlarıyla kavramak ve sunmaktır. Dünyanın şu anda değiştiği bu zamanlarda, umut, insanları dünyanın her yerine yönlendiren bir şeydir. Özellikle doğal afetler, savaşlar, sosyal bölünmeler ve hatta bir salgın hastalıktan muzdarip olduklarında. Yılda 2002 her şey bir araya gelir. Umut da her zamankinden daha gerekli

Hayatın sorularını yanıtlamak

Yarışmaya gönderilen metinlerde sanatçılar hayatın temel sorularının peşine düşebilir

Umut bireyler için ne anlama gelir, çok bireyseldir ve hayatın farklı gerçeklerine ve neye baktıklarına bağlıdır. Başka bir konu, umudun zor ve hatta umutsuz durumlarda ve zamanlarda nasıl yardımcı olabileceği ve insanlara yeni bir cesaret verebileceği olabilir. Heyecan verici işlerle sonuçlanmalıdır.

Loto sanat ödülü uzun bir geleneğe sahiptir

Loto Sanat Ödülü, 2002 yılındaki 2002 yılındaki lansmanından sonra yirminci yıl dönümünü kutlamaktadır. ilk verildiği zaman. Sanat ve kültür sahnesinden o kadar büyük bir tepki geldi ki, ihaleler tekrar tekrar yapıldı. Ayrıca bu yıl devlet piyango Lotto Brandenburg tarafından ilan edilen tamamen fotoğrafla ilgili ikinci bir yarışma var. Aynı zamanda sihirli bir şekilde sanatçıları da kendine çekiyor.

Kimler katılabilir

Tüm yazarlar literatüre katılabilir Yarışma, Rheinland-Pfalz bağlantısı var, orada doğmuş veya yaşıyorlar. Ayrıca en az 000 yaşında olmalıdırlar. Henüz başka bir karşılaştırılabilir yarışmaya katılmamış, daha önce yayınlanmamış en fazla üç giriş sunabilirler. Nesir, boşluklar dahil 6000 karakterden, şiir ise 1,5 satır aralıklı bir DIN A4 sayfasını geçmemelidir. Sadece e-posta ile gönderilebilir

Değerlendirme nasıl?

Değerlendirme yapılırken yarışma isimsiz olacaktır. Bu aynı zamanda metinlerin yazar adı ile değil, sadece bir şifre ile sağlanabileceği anlamına gelir. Katılımcıların iletişim bilgileri ve kısa özgeçmişleri ayrı bir dosyada sunulmalıdır. Karanlık zamanlarda hangi eserlerin çağrıldığını ve ne gibi öngörüler getirdiğini görmek heyecan verici olacak.

Benzer gönderiler2002 6000 6000.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.