Sun. May 22nd, 2022
spor-kulupleri-daha-fazla-sonuc-cikariyor

yazan Stephan Naumann,22 Mart 2022

Şu anda, Rus şirketlerinin tanınmış futbol kulüplerindeki sponsorluklarının askıya alınmasıyla ilgili neredeyse her gün yeni manşetler yağıyor. FC Schalke 03 ve ana sponsoru Gazprom’u çevreleyen koşuşturmacanın ardından Eintracht Frankfurt da bir tavır alır ve geniş kapsamlı sonuçlar çıkarır. Eintracht bu konuda yalnız değil çünkü Paris Saint-Germain gibi kulüpler artık yaptırımlarla savaşa karşı bir sinyal göndermek istiyorlar.

BSI, Rus şirketi Kaspersky’nin virüs yazılımını kullanmaya devam etmeme konusunda uyarır. Bir siber saldırı yaklaşıyor.

© Elchinator/Pixabay

Kaspersky için kapalı

Rus bilişim şirketi Kaspersky’nin Formula 1 takımı Ferrari tarafından otomobil üreticisiyle işbirliğinin artık istenmediği konusunda bilgilendirilmesinin ardından, Eintracht Frankfurt da Kaspersky ile işbirliğinin sona erdiğini duyurdu. Sponsorluğu yalnızca geçici olarak askıya alan İtalyan otomobil üreticisinin aksine, Eintracht siber güvenlik şirketinin desteğini tamamen bırakmak istiyor

İşbirliği derhal sona erdirildi Scuderia ayrıca sadece Kaspersky ile olan sözleşmeyi duraklatıyor. Her şeyden önce Maranello’daki savaşa karşı örnek olmak istiyorlar. Eintracht Frankfurt’ta durum biraz farklı, çünkü Hesse kısa süre önce yönetim kurulu sözcüsü Axel Hellmann aracılığıyla Kaspersky ile ortaklığın devamının milliyetlere değil gerçeklere ve tutumlara dayanacağını duyurdu. Ama şimdi durum tersine döndü. Kaspersky, bugüne kadar dört yıldır Bundesliga kulübünün sponsoru oldu

BSI’nin uyarısı ciddiye alınıyor

Şimdi aynı zamanda yeniden düşünmeye yol açan şey Eintracht Frankfurt’ta ve yönetimin Rus şirketiyle olan sözleşmeyi derhal feshetmesini sağladı mı? Bu sorunun cevabı, Alman Federal Bilgi Güvenliği Dairesi’nin (BSI) siber güvenlik sistemleri üreticisinin güvenilirliği konusunda şüpheler olduğunu açıklayan bir uyarısında bulunabilir. verecekti.

Eintracht Frankfurt’tan Kaspersky’yi suçlayan açıklama

Adam bu nedenle Budesliga kulübünün internet sitesinde şu açıklamayı okuyor: ” Siber güvenlik sistemleri üreticisi Kaspersky’nin güvenilirliğine ilişkin şüphelerini dile getiren Federal Bilgi Güvenliği Ofisi’nin (BSI) bugün yaptığı resmi ve resmi uyarı ile, bu son derece hassas alanda ürün ve hizmetlere güvene dayalı bir ortaklık artık mümkün değildir.”

Siber saldırıları önlemeye yönelik yaptırımlar Yönetim kurulu sözcüsü Axel Hellmann daha fazla açıkladı, ben BSI’nin uyarısının fiili durumu değiştirdiğini ve bunun sonucunda Eintracht’ın Rus şirketine olan güvenini kaybettiğini söyledi. Bunun temel nedeni, BSI’nin Kaspersky’nin virüs koruma programının kullanımına karşı uyarıda bulunması ve defalarca bir Rus siber saldırısı olasılığına işaret etmesidir. Bu risk, Kaspersky’ye yönelik yaptırımlarla azaltılacaktır.

Paris Saint-Germain de harekete geçiyor

Ancak sadece Bundesliga’da veya Formula 1’de değil, giderek daha fazla şirket Ukrayna’daki Rus birliklerinin işgalinden sonuçlar çıkarıyor. Fransız rekor şampiyonu Paris Saint-Germain, Rus spor bahisleri sağlayıcısı Fonbet ile işbirliğinin başlangıçta askıya alınacağını duyurdu. Bu anlaşma başlangıçta sezon sonuna kadar geçerli olmalıdır.

Buz hokeyinde de Sponsorlar Kapalı FC Schalke örneği olarak sadece futbol gösterilmez . büyük ölçüde Rus şirketlerinin sponsorlarına güveniyor. Ukrayna krizi, buz hokeyinde sponsorluk için de geniş kapsamlı sonuçlar doğuruyor. Pass Away buz hokeyi takımı Löwen Frankfurt, devam eden taraftar protestoları sonrasında Rus VTB-Bank ile işbirliğini sonlandırmak zorunda kaldı Hessen takımını büyük problemlerden önce geçti.

Löwen Frankfurt varoluşsal olarak tehlikede

ABD’nin Ukrayna’da VTB-Bank’ın da içinde bulunduğu en önemli finans kuruluşlarına yaptırım kararı almasının ardından Löwen Frankfurt, Rusya’dan da sponsorluktan vazgeçmesi yönünde büyük bir baskı altına girdi. Sonuç olarak ikinci lig takımı da kamuoyu önünde eleştirildi ve kararlı bir adım atmak ve kendilerini VTB bankasından uzaklaştırmak zorunda kaldı, ama şimdi kulübün sponsorsuz varlığından korkuyordu Geniş kapsamlı sonuçlar
Rus bankasının logosu gelecekte futbolcuların formalarında veya buz pateni pistindeki pankartlarda da görülmeyecek. Ancak, özellikle mali sonuçlar ilk başta değerlendirilememiştir.

” Bu kararın öneminin ve etkisinin çok iyi farkındayız, çünkü Frankfurt aslanlarının ekonomik durumu ve gelecekteki yaşayabilirliği üzerinde temel, hatta acı verici bir etkiye sahiptir.Bu nedenle, Frankfurt’ta profesyonel buz hokeyinin devam etmesinden endişe duyuyoruz

” derneği tarafında yazıyor.

1647877487927 Finans merkezi aslanları kurtarıyor

Buz hokeyi kulübü rahat bir nefes aldı, çünkü finans merkezi (“Frankfurt Ana Finansman”) kendiliğinden sponsorluğu devralmaya karar verdi. sezon sonu Bu girişim Hessen eyaletini, Frankfurt am Main, Offenbach am Main ve Eschborn şehirlerini ve Birçok banka veya sigorta şirketi de dahil olmak üzere diğer üyeler Löwen Frankfurt, ana tur şampiyonasında ikinci buz hokeyi liginin lideri olarak kutlandı.Bu nedenle, mevcut sezon için güvence altına alındı.

Benzer gönderiler

20221647877487927

.

Leave a Reply

Your email address will not be published.