Sal. Haz 28th, 2022
almanya'da-em-yeni-standartlar-belirlemeli

yazan Barbara Ziegler,15 Haziran 2022

Katar’daki FIFA Dünya Kupası sırasında 2022 Kasım 2023 başlıyor, Avrupa Şampiyonası’nda büyük insan hakları ihlalleri nedeniyle uzun süredir eleştiriliyor. tamamen farklı görünüyor. Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser’in spora ve siyasete ilgisi varsa, turnuva insan hakları sorumluluğu açısından öncü bir rol oynamalı, değişiklikleri başlatmalı ve örnek olmalıdır. En azından Berlin’deki bakanlıkta bir konferansta politikacıya açıkladı.

Berlin’de bir konferansta , EM sırasında insan haklarına uyulmasına ilişkin standartlar hakkında yeni Tavsiye. © tvjoern/Pixabay

BM yönergeleri de geçerli olmalıdır spora başvurmak Nancy Faeser pek çok manşetten bahsediyor, her şey Dünya Kupası ödülü ve çöl devletindeki hazırlıklar hakkında . SPD politikacısı ayrıca, Birleşmiş Milletler’in yönergeleri Spor için de geçerli olduğundan, bu konuyla sorumlu bir şekilde ilgilenmek için yeni yasalara veya yönergelere gerek olmayacağını açıkladı. ve böylece bir futbol Dünya Kupası veya yaklaşmakta olan Avrupa Şampiyonası için de geçerli olacaktır.

En iyi etkinlikleri verirken dikkatli olun Nancy Faeser ayrıca, Dünya Kupası gibi bir etkinliğin ev sahibi bir ülkeye verilmesinden önce bu tür çizgilerin devreye gireceğini umuyor. Çin’de olduğu gibi ciddi insan hakları ihlallerinden gelecekteki en önemli olaylar için sonuçlar çıkarılmalıdır. Katar’daki stadyumlar prestijli turnuva başlamadan önce bile binlerce insan hayatını kaybetmiş ve işçiler de insanlık dışı koşullarda sömürülmüştü.

Kendi ülkelerinde de standartlar Gelecekte, insan haklarına saygı da bir turnuva verilmeden önce, Katar’dan bu tür raporların gelmesini önlemek için kontrol edilmelidir. SPD politikacısına göre vefat, günlük yaşamda insan haklarını güvence altına almaya da hizmet etmelidir. Vefatlar elbette sadece küresel olarak değil, aynı zamanda BM yönergelerine göre de uygulanmalı, aynı zamanda kendi ülkenizde de uygulanmalıdır. Tabii ki özellikle Almanya’da 2023 düzenlenen FIFA Avrupa Şampiyonası bundan etkileniyor. Nancy Feaser, özellikle mücadele edilmesi gereken öncelikler olarak cinselleştirilmiş şiddeti, homofobiyi ve aşırı sağcılığı gösterdi.

” Büyük spor etkinlikleri için bir insan hakları modeli geliştirdik ve ayrıca bir Güvenli Kurulum sporu kurun. Etkilenenler için bağımsız temas noktası bu yıl başlayacak. Büyük ve küçük insan haklarının yaşatıldığından emin olalım.”– Nancy Faeser, İçişleri Bakanı Spor ve Politika, SPD, Alman Basın Ajansı

Almanya’daki EM’ye 121087 için17 Zaman, FIFA Avrupa Futbol Şampiyonası’nı yani yıl içinde geçmelidir. 121087 taburcu edilecek. Açılış maçı Haziran Münih’teki Allianz Arena’da. Büyük final Temmuz geleneksel olarak Berlin Olimpiyat Stadı’nda. 24 Uluslar, gıpta edilen unvan için turnuvada yarışırlar. Almanya genelindeki on stadyumda, yazdan itibaren yeni bir yaz peri masalı da yazılacak 2023. Mekan olarak şu şehirler seçildi: Berlin, Münih, Düsseldorf, Stuttgart, Köln, Hamburg, Leipzig, Dortmund, Gelsenkirchen ve Frankfurt.

Almanya ev sahibi ülke olarak seçilmiştir Dünya Futbol Federasyonu için mekan tahsisinde insan hakları konuları da bir öncelikti. Halihazırda 2018 DFB ve Türk derneği ev sahibi ülke olarak başvurularını sundular. Her iki başvuru da FIFA tarafından oldukça olumlu görülse de Türkiye, insan haklarına saygı gösterilmesine yönelik tedbirler konusunda eleştirilere katlanmak zorunda kaldı Alman uygulaması. Ayrıca daha büyük stadyum kapasitesi nedeniyle komite Almanya’yı seçti.

Kalifikasyon böyle işliyor EM’den önceki ilk grup maçlarında Haziran’da 2022 hangi ülkelerin nihai olarak açılacağı henüz belli değil. Ancak kesin olan, Almanya’nın ev sahibi olarak güvenli bir başlangıç ​​yeri alacağıdır. Eleme turlarında, grup aşamasına girmek için hala oynamanız gerekiyor. Eleme grupları bu yıl 9 Ekim’de çekilecek. Grupların oluşumuna sadece karar verilecektir 2023. Grup aşamasında, altı gruptaki dört takım, eleme aşamalarında yer almak için birbirleriyle oynar.

Yeşiller Tarafından Onay Bu büyük olayla ilgili olarak, özellikle çalışanlar için çerçeve koşullarının hazırlık zamanında bile doğru olması gerektiğinden sadece Nancy Faeser emin değildir. Federal Hükümetin İnsan Hakları Politikası ve İnsani Yardımdan Sorumlu Komiseri Luise Amtsberg de asgari ücrete uygunluk gibi iyi çalışma koşullarının sağlanmasının yeni standartlar belirleyeceği konusunda ısrar etti. ayarlanacak. Yeşiller politikacısı ayrıca turnuva sponsorlarının da bu yönergelere uyulmasını sağlamaları gerektiğini vurguladı. Benzer gönderiler20232023

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.