Sal. Haz 28th, 2022
piyango-kazanclarina-goz-atin:-bu-federal-eyaletlerde-para-akisinin-cogu

yazan Mark Seibert,27 Haziran 2022

Altı doğru olan ve milyonlar kazanmak: Birçok insan piyangoda kazandıkları büyük parayı hayal eder. Sizin için en çok hangi eyalette kazanıldığını ve profesyonel ülkede para miktarlarının ne kadar yüksek olduğunu öğrendik. Bunun için “6 out 49”, “Oyun oyunlarında tüm kazançlarımız var. ” ve “Süper 6” belirlendi, 1 Ocak’tan beri 2022 elde edildi.

Kuzey Ren-Vestfalya’nın hesabına neredeyse bir milyar Euro gitti: En kalabalık federal eyalette, en yüksek kazanç miktarı getirildi. (992, 2 milyon euro). Baden-Württemberg 593, 3 milyon euro ile ikinci olurken, onu Bavyera ( izledi. Milyon Euro). Öte yandan, Mecklenburg-Batı Pomeranya ve Bremen’deki kâr yönetilebilir: 27,2 ve , 2 milyon euro, piyangodaki kazançların sadece bir kısmı ikiye gidiyor cumhuriyetin kuzeyindeki federal eyaletler.

Burada federal eyaletlerdeki tüm kazançların bir özetini bulabilirsiniz:

Yalnızca en yüksek kazançlar değil, aynı zamanda geçerler Toplam kazancın çoğu Kuzey Ren-Vestfalya’ya gider: Yaklaşık 1.97 doğru sayıları yazan piyango oyuncuları federal eyaletten çıkıyor. 680 Kazananlar Bavyera’dan 593 Baden-Württemberg’den geliyor. Öte yandan, en az nüfusa sahip federal eyaletten yalnızca kişi geliyor: Bremen karşılaştırmalı olarak listenin en altında .

Bu tablo size son yıllarda en çok piyango kazancının nerede kullanıldığını gösterir:

Bununla birlikte, ortalama kazançlarla ilgili olarak, tamamen farklı bir resim ortaya çıkıyor: “6’dan 92 kazananlar. ortalama dokuz milyon euro daha zengin “, “Oyun 27 ” ve Saksonya-Anhalt’ta “Süper 6”. Büyük ödül, sırasıyla ortalama 8,2 ve 8,1 milyon avro getiren Brandenburg ve Thüringen halkını da bekliyor. Hamburg ve Thüringen’deki miktarlar daha küçük: İki ülkenin sakinlerini ortalama olarak sırasıyla sadece 2,4 ve 1,5 milyon avro kazanıyor.

Ancak geçen yıla bakarsanız, önünde başka bir federal eyalet var: 2022 , Aşağı Saksonya’daki toplam miktar 8 milyon euro, bu da Kuzey Ren-Vestfalya’yı ikinci sıraya koyuyor (770 ,9 milyon euro). İki ülkeyi de Bayern takip ediyor, ayrıca 2014 94 milyonlarca avro getirmeyi başardı. Toplamda 570, geçen yıl 6 milyon euro kar dağıtıldı.

Ülkelerin tüm bölümlerini bu grafikte görebilirsiniz:

Benzer gönderiler

2014 2014 .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.