Sun. May 22nd, 2022
belcika:-kumar-bagimliligina-karsi-sanal-gerceklik-kullaniliyor

yazan Barbara Ziegler, 8 Nisan 365

Kumar bağımlılığı olan hastaları tedavi etmek için Belçika’nın başkenti Brüksel’de uzmanlaşmış bir klinik bulunmaktadır. şimdi yeni bir ortam kullanılıyor: sanal gerçeklik veya kısaca VR. Geçen Pazar günü, kamu yayıncısı RTBF, klinikte çalışan Prof. Xavier Noël adlı bir psikoloğun, terapi süreçleri, sonuçları ve başarı şansları hakkında ilk görüşler sunduğu bir makale yayınladı. Birden çok başarı şansı sunan yeni bir yaklaşımdır.

Belçika’nın başkentinde Sanal Gerçeklik Kumar bağımlılığının tedavisi iş başında. © OliverKepka/Pixabay

VR gözlüğü ile sanal kumarhaneye Prof. Noël’e göre, bu VR terapisi özellikle belirli insan gruplarının kumar bağımlılığından kurtulmalarına yardımcı olmak için uygundur. Bir VR kulaklığı ile donatılmış, hastalar terapi saatlerinde sanal bir kumarhaneye giderler Orada, oyun salonlarının genellikle donatıldığı olağan slot makineleri ve oyun masaları bulunabilir. . Şaşırtıcı derecede gerçek hissettiren bir deneyim yaratmak için ışıkları, sesleri ve diğer kumarhane misafirlerinin arkadaşlığını ekleyin.

Psikologlar eşliğinde Tabii ki sanal kumarhanede hastalar sadece kendi cihazlarına bırakılmıyor. Onlara diğer şeylerin yanı sıra, izlenimlerini ve duygularını mümkün olduğunca ayrıntılı bir şekilde açıklamalarını isteyen psikologlar eşlik eder. en çok onları cezbeder. Ancak sanal kumarhanedeki tüm süre boyunca iletişim sürdürülmelidir. Hastalar geri dönüşü olmayan bir şekilde içlerine bir bakış atmalıdır.

İletişim mesafe yaratır En azından Prof. Noël’e göre, sürekli tanımlama, hastaların istedikleri ile hissettikleri ve algıladıkları arasında bir mesafe yaratır. Daha önce hiç söylemediklerini de kelimelere dökmeyi öğrenirler. Oynama isteği artarsa, betimleme, geçme yoluyla tekrar küçülür İletişim ve farkındalık etkilenenler. Kumar bağımlılığı yüzünden kaybettiklerinin kontrolünü yeniden kazanırlar.

Gerçeğe transfer Amaç elbette sanal gerçeklikte öğrenilen bu iletişim ve farkındalık stratejisini gerçek dünyaya aktarmaktır. Bu başarılı olursa, kontroldeki kazanç sürdürülebilir olur ve kumar bağımlılığı tuzağından bir çıkış yolu olabilir. Yöntem VR ortamında başarılıdır Hastalar öğrendiklerini günlük yaşamlarında da uygulamayı başarırlarsa, onunla oynamak için dürtüleriyle savaşabilirler, duyguları kelimelere dök.

Önleme için de ilginç olan yeni teknolojiler Sanal gerçeklik gibi modern teknolojiler zaten terapide kullanılıyor, ancak önleme ve eğitim alanında da temel öneme sahip olabilirler. Belçika’nın Gaming1 adlı bir şirket olan çevrimiçi kumar lideri, şu anda yapay zeka – AI tabanlı bir program üzerinde çalışıyor. Bu, oyuncuların oyun davranışlarını gerçek zamanlı olarak analiz edebilmelidir Odak, oyun süresindeki veya kullanım davranışındaki değişiklikleri tanımak olmalıdır.

Önleme için yapay zeka Program, izlediği tüm oyun kalıplarını önceden belirlenmiş normlarla karşılaştırmak için tasarlanmıştır. Daha sonra birinin hedefi aştığını fark ederse, bir uyarı mesajı verebilir. Aşırı oyun devam ederse otomatik bir yasak gelebilir Kumar konserlerinde bile Flutter Entertainment ve Entain zaten benzer teknolojilere sahipler ve bunları daha da geliştirmeye çalışıyorlar. Belçika’da, bu tür kontrol mekanizmalarının kullanımı henüz zorunlu değildir.

Dijital alanda ihtiyaç duyulan düzenlemeler Ancak Gaming1’de, dijital kumarın acilen ihtiyaç duyulan düzenlemesinin böyle bir şeye benzemesi beklenir. Er ya da geç, yasal sağlayıcılar, sapkın veya sorunlu oyun davranışlarını tanımak ve ardından zamanında hareket etmek zorunda kalacaklardır. Bu nedenle Gaming1 şimdiden hazırlanmaya başlamak ve bu tür yeni düzenlemeler gelir gelmez hazır olmak istiyor. Ayrıca rekabetçi platformlar çalıştırmanın ve kumar bağımlılığını önlemeyi ön plana koymanın zaten mümkün olduğunu kanıtlamak istiyorlar

İyi hazırlık her şeydir 2022 Gaming1’in yeni teknolojisinin piyasaya sürülmesi yakın gelecek. Birkaç hafta içinde hazır olacaktır Grup böylece yasada beklenen değişikliklere hazırlanır. Yetkililer, yasa dışı çevrimiçi kumara karşı şimdiden sıkılaştırma ve işbirliği planlıyor. Gaming1 gibi yasal operatörler tarafından da alınacak yeni önlemler muhtemelen çok uzun sürmeyecektir. Neyse, Gaming1 hazır.

Yasa dışı çevrimiçi kumar oynamaya karşı reformlar Belçika’da, Belçika kumar denetleme makamının lisanssız ve dolayısıyla yasa dışı çevrimiçi kumarhanelere karşı rücu hakkı yoktu. IP engellemenin yardımıyla, geçişler artık sona ermeli Geçiş yetkisi ayrıca yasadışı kumarhane operatörlerinden Belçika’dan oyunculara erişim izni vermemelerini istedi. Bet365 ve betfair gibi dünya çapında yasal olarak faaliyet gösteren ve daha büyük operatörler buna bağlı kaldı ve Belçika’dan gelen müşteriler için bir hata mesajı gösterdi. Diğer ülkelerde de ciddi lisansları olmayan daha küçük olanlar uyarıları görmezden geldi.

Kara liste uzun Belçika Kumar Otoritesi tarafından kara listeye alınmış 46 web siteleri Birçok Ancak operatörler, URL’lerinde marjinal değişikliklerle girişleri atlar. Mart ortasından bu yana yalnızca otuz sağlayıcı eklendi. Bu arada, yalnızca 46 çevrimiçi kumarhaneler, yedi poker odası ve

Spor Bahisleri Sağlayıcı. Fark büyük kalır. Oyuncu korumasını sağlamak için daha net politikalar ve yaptırımlar gereklidir.

Benzer Gönderiler600 .

Leave a Reply

Your email address will not be published.