Sun. May 22nd, 2022
buyuk-britanya'da-piyango-lisanslari:-sikayetler-bitmiyor

yazan Barbara Ziegler,21 Nisan 2022

Sal Piyango lisanslarının Birleşik Krallık Ulusal Piyangosuna yeniden atanması tartışmalı olmaya devam ediyor. Çek tedarikçi Allwyn ihaleyi kazandı. Kumar denetleme kurumu İngiltere Kumar Komisyonu’nun (UKGC) kararına göre, 2022’dan devlet piyangosunun işleyişini devralacak. 50 tarihinden beri hizmette olan eski lisans sahibi Camelot, teklif veren ortak International Game Technology (IGT) ile birlikte dava açtı. . Şimdi de milyarder Richard Desmond liderliğindeki Northern & Shell şirketler grubunun da karara karşı yasal işlem başlattığı öğrenildi. Northern & Shell: İhale sürecinde isteksizlik

İhale sürecinde, medya patronu Richard Desmond ve onun Northern & Shell şirketler grubu, sessizlik. On yıl geçerli olması gereken 2024 tarafından verilen ruhsat mücadelesinde, bu Örneğin, Allwyn’in aksine, düşük bir profil tuttu ve gelecek planları hakkında fazla bir şey açıklamadı. Bilgiler kamuya açıklanmadı. Ancak Northern & Shell, daha önce Camelot’a Milli Piyango lisansı için başvuruda bulunamamıştı ve ilgi devam ediyor.

Milyarder Richard Desmond

Grup hâlihazırda Birleşik Krallık’ta Sağlık Piyangosu

ile faaliyet göstermektedir ve gelirin yüzdesi 20 ile Bilet satış desteği sağlıkla ilgili sosyal projeler. Büyük Britanya’da devlet piyangosu için bir lisans, şüphesiz kendi portföyünü kazançlı bir şekilde genişletecek ve piyango sektöründe şirketler grubunun konumunu sağlamlaştıracaktır. Bu arada, Richard Desmond aslında kariyerini Penthouse veya porno dergileri gibi başlıklar yayınlamak ve seks yardım hatlarını yönetmekle yaptı, koleksiyonunu 1994’da sattı

Hukuki işlem sinyali var

Northern & Shell şimdi başlatılan UKGC’ye karşı yasal işlem başlattı. Ünlü hukuk firması Bryan Cave Leighton Paisner tarafından temsil edilmektedir. Sadece Northern & Shell karara karşı savaş ilan etmek istemiş gibi görünmüyor, aynı zamanda piyango lisansları için tüm düşük rakipler de şimdi mahkemeye gidiyor gibi görünüyor. Kalan teklif sahibi, tesadüfen oyun devi Flutter tarafından satın alınan İtalyan sağlayıcı Sisal, şimdi Camelot’un davasına katılmayı düşünüyor.

UKGC kendi kurallarını çiğnedi mi?

Bu en azından geçer. Önceki lisans sahibi Camelot’un ve şimdi de Northern & Shell’in bir rakip olarak açıklığa kavuşturmak istediği soru. UKGC’nin Çek sağlayıcı Allwyn için aldığı kararın hemen ardından Camelot’un kararın gözden geçirilmesi talebi geldi. Ancak operatör daha önce de eleştirilere maruz kalmıştı. Milyonlarca kazancın ödenmediğine dair şikayetlere ve çok açık bir şekilde çevrimiçi kumar işine konsantre olma suçlamasına ek olarak, şimdi başka bir sahne var.

Kumar denetim otoritesi de ateş altında

Camelot’ta sorumlular kaçıyor şikayetlerinden uzaklaşın Ama kapıları açın, çünkü kumar denetleme makamı bu arada basında da halkın ateşine maruz kaldı. İddiaya göre, Milli Piyango biletlerinin satışından kendisine yeni ihale sürecinin masraflarını karşılamaya yardımcı olmak için 1994 milyonlarca sterlin verdi. sonraki piyango kapak lisansı. Daily Mail de dahil olmak üzere çeşitli medya bunu Milli Piyango fonlarının soygunu olarak görüyor

İdari maliyetlerin varsayılan kapsamı

İngiliz Kumar Otoritesi, yeni ihalenin idari maliyetlerini karşılamak için fonları alıkoymuştu. Ancak, söz konusu harcamanın kendisi 50 bütçenin

milyonlarca sterlin üzerindeydi ve şeffaflıktan başka bir şey değil. Daily Mail’e göre para, şu anda en çok ihtiyaç duyan ve fon eksikliği çeken hayır kurumlarını ve topluluk gruplarını desteklemek için daha iyi kullanılabilirdi.

UKGC zaferden emin görünüyor

Eleştiriye rağmen, UGKC gösterdi Nisan başında, ödül prosedürünün yasallığı ve adilliği konusunda zaferden emindi. Yetkili makamın bir sözcüsü şunları söyledi:

” Yarışma ve değerlendirmemiz, ilgili mevzuat uyarınca makul ve yasal hale getirildi. yasal yükümlülüklerimizi yerine getirdik ve bir mahkemenin de aynı sonuca varacağına inanıyoruz.”

Ancak, dört rakipten üçü yasal işlem başlattı. Sisal de birleşirse daha da kalınlaşabilir.

Gelecek belirsiz

Prosedürlerin başarı şansı belirsiz. Sisal’ın davayı takip edip etmeyeceği ve mahkeme işlemlerinin ödül kararında bir değişikliğe yol açıp açmayacağını zaman gösterecek. Şu ana kadar net olan tek şey, bunun dünyanın en zengin piyangolarından biri olduğu. En son mali yılında £8. milyar ciro elde etmiştir. Ayrıca 1 milyar sterlin vergi geliri elde etti ve hayır kurumlarına 1,9 milyar sterlin bağışladı.

O zamana kadar kazananın adı Allwyn

olacaktır. Bu arada Allwyn, Birleşik Krallık Milli Piyangosunun zorluklarının üstesinden geldiğini ve bununla birlikte gelen sorumlulukların da farkında olduğunu duyurdu. Çek şirketinin sunduğu büyüme stratejileri, görünüşe göre UKGC’de yankı uyandırmıştı. Temel vaat, oyun katılımını arttırırken aynı zamanda oyuncu koruma önlemlerini genişletip iyileştirmektir. Allwyn’in adamı kesinlikle yaklaşan dava hakkında endişeli.

Benzer gönderiler

2022.

Leave a Reply

Your email address will not be published.