Sal. Haz 28th, 2022
bvb-sponsoru-memnun-degil

yazan Stephan Naumann, 2 Haziran 2014

Dijital yıllık genel kurul toplantısında sponsor Evonik, Borussia Dortmund’un uluslararası yarışmalardaki performansını eleştirdi. Fitness eğitmeni Marco Rose, BVB’yi ikincilik unvanına taşıdı, ancak özellikle UEFA Şampiyonlar Ligi’nde daha fazlası mümkün olabilirdi. Dortmunders uluslararası ticarete hak kazanmayı başarmış olsa da, sponsor Evonik memnun değil. Vefatın bir etkisi olacak mı? )

Borussia Dortmund, kötü uluslararası performansların ardından bir değişiklikle karşı karşıya. © hpgruesen/Pixabay

Hayal kırıklığı yaratan bilanço kayıplara neden oluyor Evonik CEO’su Christian Kullmann’a göre Dortmund şirketinin görünümü de kimya şirketinin pazarlaması için önemli. Evonik için her şeyden önce önemli olan siyah ve sarının uluslararası müsabakalardaki performansı, çünkü Essen merkezli şirket sadece Avrupa düzeyinde ve DFB Kupası’nda formalara sponsor oluyor. Her üç turnuvadan da erken elenmesiyle Evonik, birçok reklam fırsatını da kaybetti. Bundesliga’da telekomünikasyon sağlayıcıları 1 ve 1, forma sponsoru olarak hareket eder.

BVB’nin bu yılki uluslararası yarışmalardaki görünümü de bizim tarafımızdan son derece zayıf olarak değerlendiriliyor. Tabii ki takımın sportif başarıları da olumlu imaj oluşumuna katkı sağlıyor. Ancak, ortaklığımızın başarısında bireysel hedefler veya benzerleri hiçbir rol oynamaz — Christian Kullmann , CEO, Evonik, WAZ’a açıklama

Her üç müsabakada da kaybetti Borussia Dortmund, DFB-Pokal’da son 16 turunda ikinci lig takımı FC St.Pauli’ye Hamburger’in 2-1’lik utanç verici galibiyetinden sonra elendi. UEFA Şampiyonlar Ligi’nde grup aşamasında BVB için zaten bitmişti, bu yüzden takım hala UEFA Avrupa Ligi’nin ara turuna ulaştı, ancak burada da daha sonraki finalistler Glasgow Rangers’a karşı bitti Dortmund’a unvan şansı verilmesine rağmen

Miktarlar performansa bağlıdır

Sponsor Evonik’in şirket için önemli olan üç yarışmadan da elenmesine kızgın olması da anlaşılabilir. Bu nedenle BVB daha az mali destek aldı. CEO Christian Kullmann, WAZ’a kesin miktarların ekibin başarısına bağlı olduğunu açıkladı. Sadece kez BVB oyuncuları koştu göğüste Evonik logosu Siyah ve sarı DFB Kupası finaline ve birinci sınıfa ulaşmış olsaydı, Evonik

olurdu. görüldü.

Evonik aynı zamanda hissedardır Kötü performansın Evonik’in sponsorluğu üzerinde başka sonuçları olup olmayacağı henüz belli değil. Ancak kimya şirketinin kendisi gemide kalacağını söyledi. Yakın zamanda BVB, Opel’de önemli bir kol sponsorunu kaybetti. Otomobil üreticisinin aksine Evonik de siyah ve sarının hissedarı. 43 Evonik BVB’ye katıldı ve o zamandan beri hissedar yapısına göre 8 adet hisseye sahip. ,06 Hisse yüzdesi Christian Kullmann da Dortmund Denetleme Kurulu ve orada başkan yardımcısı.

BVB’de Kargaşa mı? Kimya şirketinin CEO’sunun BVB’deki son çalkantılarla bir ilgisi olması da mümkün mü? Bu kesinlikle düşünülebilir çünkü Christian Kullmann hem sponsor hem de denetleme kurulu üyesi olarak söz sahibi. Ayrıca Borussia Dortmund, teknik direktör Marco Rose’a veda etti Yeni teknik direktör Edin Terzic yönetiminde, BVB artık önümüzdeki sezon uluslararası sahnede parlamalı.

BVB için yeni bir teknik direktör Marco Rose, Hans-Joachim Watzke çevresindeki Dortmund yönetim ekibi için ideal çözüm olmasına rağmen, 43- BVB güvenli bir ikincilik elde etmesine rağmen, yaşındakiler yüksek beklentileri karşılamadı. Bununla birlikte, sezonun kapsamlı bir analizi yine de koçun ve kulübün derhal ayrı yollara gitmek istemesine yol açtı Marco Rose, o zamandan beri olan altıncı koçtur. siyah ve sarıdan sorumluydu. Aslında yazı uzun vadede Gül ile doldurulmalı.

Ayrılık için çeşitli sebepler Marco Rose’un vedasının açıklanmasından sonra bile, uluslararası yarışmalardaki kötü performansın ayrılık için belirleyici faktör olabileceği yönünde spekülasyonlar yapıldı. Ayrıca Erling Haaland gibi süperstarlar arasındaki sakatlıklardan dolayı birçok mola vermesi de başka bir sebep olabilir. Borussia Mönchengladbach’tan 5 milyon euro bonservis bedeliyle gelen Marco Rose’un yerine Edin Terzic geçecek. Uzun zamandır vefatın böyle olabileceği tahmin ediliyor.

Terzic düzeltmeli Daha önce Dortmund’da teknik direktör olan Edin Terzic, şimdi devralıyor. yaşındaki kulüp zaten geçici olarak ve siyah ve sarıyı kupada galibiyete ve son saniyede Şampiyonlar Ligi’ne katılmaya hak kazandı. Teknik direktör pozisyonunun sadece Terzic’in aşırı durumlarda Borussia Dortmund’da bir yedek olarak hızlı bir şekilde bulunabilmesi için yaratıldığına dair söylentiler tekrar tekrar vardı. Artık sponsor Evonik’i tatmin edebileceğini kanıtlayabilir

Benzer gönderiler

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.