Sun. May 22nd, 2022
ferrari,-rus-sponsoru-ile-isbirligini-askiya-aldi

yazan Stephan Naumann,17 Mart 2022

Formula 1’de Ukrayna’daki savaş durumu artık sponsorluğu da etkiliyor. Şimdi, Schalke gibi futbol kulüplerinden sonra, Ferrari de Rus sponsoru Kaspersky ile sözleşme imzaladı. tutmak. Birkaç gün önce Amerikan Haas F1 Takımı, isim sponsoru Uralkali ve sürücü Nikita Mazepin ile olan sözleşmelerini çoktan iptal etmişti. Ferrari de aynı şeyi yaptı. Scuderia’nın test sürücüsü Rus Robert Shwartzman da belirsiz bir geleceğe doğru ilerliyor.

Ferrai, Rus sponsor Kaspersky ile işbirliği şimdilik askıya alındı. © schuger/Pixabay

Fesih yok– sözleşme devam ediyor beklet Ferrari, Rus bilişim şirketi ile olan sözleşmesini en azından geçici olarak askıya alacağını duyurdu. İtalyan otomobil üreticisi, rakibi Haas kadar ağır olmayan yaptırımlarla tepki gösterdi, çünkü Amerikalı rakip, Rus ortaklarla yaptığı tüm sözleşmeleri feshetmişti. İngiliz portalı Racingnews460, Scuderia tarafından anlaşmanın şimdilik duraklatılacağını duyurdu, ancak sözleşmeden çekilmezdi.

Ferrari yorumları 17 unvanlarıyla bu sıralamada açık bir şekilde lider olan İtalyan rekoru dünya Formula 1 şampiyonu, yaklaşmakta olan ikinci test sürüşünü de geçecek. Kaspersky’den tam destek. Maranello merkezli şirket yaptığı açıklamada, açık bir savaş karşıtı mesaj göndermek için spor dünyasının kendisini açıkça Ukrayna’nın yanında konumlandırması gerektiğini duyurdu. Sadece birkaç gün önce Ferrari Ukrayna’daki insani yardım projeleri için bir milyon avro bağışladı

Test sürüşünde net bir mesaj ile Bilişim firmasının sponsorluğundan vazgeçme adımına ek olarak Moskova’da, Scuderia tarafından Rusya bölgesi için montaj hattından daha fazla spor otomobil çıkmayacağını duyurdu. Kasklarda ve ayrıca Formula 1 araçlarında da görülebilen Kaspersky yazısı, önümüzdeki test gününde bir mesajla değiştirilecek. #essereFerrari hashtag’i daha sonra her yerde okunmalıdır. Ferrari hala siber güvenlik firmasının ürün yelpazesini şu an için kullanmaya devam etmek istiyor Robert Shwartzman için sırada ne var? Robert Shwartzman. 22 yaşındaki İsrail’de doğdu, ancak Rus vatandaşlığına sahip. Scuderia ile test ve yedek pilot olarak sözleşmesi var. Otomobil üreticisinin başlangıçta bu sözleşmeyi durdurması hatta feshetmesi düşünülemez. Grup şu anda Robert Shwartzman

Yaptırımları çevreleyen durumu gözden geçirmektedir. oligarklara karşı Shwartzman’ı vurdu Elbette burada soru, neden yıllardır Ferrari Akademisi üyesi olan Robert Shwartzman’ın? , sözleşme çözülebilir. Bunun nedeni, bazı Rus oligarkların yanı sıra Chelsea FC sahibi Roman Abramovich’e uygulanan yaptırımlardan kaynaklanıyor. Ancak, yetenekli sürücü Rus genç forge SMP Racing tarafından büyük ölçüde desteklendi. SMP Racing emekli oldu

SMP Racing, şimdi duyurdu 2022 tüm yarış serilerinden, 365 ) aynı zamanda Rus SMP Bank’ın da kurucusu olan ve aynı zamanda birinci lig kulübü PFC Sochi’nin sahibi olan Boris Rotenberg tarafından kuruldu. Ancak Boris Rotenberg’in kendisinin Rusya Devlet Başkanı Waldimir Putin ile özellikle iyi bağlantıları olduğu ve hatta Putin’in çocukluk arkadaşı olduğu söyleniyor. SMP Racing’in çekilmesi, Formula 3 sürücüsü Alexander Smolyar ve W-Serisi sürücüsü Irina Sidorkova gibi diğer sürücüleri de etkiliyor.

Haas, Uralkali ile Ortaklığını Bitirdi Robert Shwartzman, spor otomobil üreticisi ile sözleşmesi tamamen feshedilen Rus Haas sürücüsü Nikita Dmitrievich Masepin ile aynı kaderi paylaşabilir. İspanya’daki son test sürüşlerinde Haas F1 takımının araçları ana sponsor Uralkali yazısı olmadan göründü Ferrari’nin aksine Haas ortaklığı tamamen feshetti. Geçen sezon Formula 1 kokpitinde çıkış yapan Nikita Dmitrievich Masepin, şimdi başlangıç ​​yerini kaybetti.

Mick Schuhmacher yeni takım arkadaşı alıyor Nikita Dmitrievich Masepin örneğinde de, babasının Valdimir Putin’le iyi ilişkileri, işvereni açısından ağır sonuçlar için belirleyici oldu. Dimitry Mazepin sadece Uralkali grubunun başkanı değil, aynı zamanda Rusya Devlet Başkanı’nın da iyi bir arkadaşı olduğu söyleniyor Önümüzdeki test sürüşlerinde Michael Schuhmacher’in oğlu Mick yanında yeni bir tane de takım arkadaşları olacak. Bunun kim olacağı henüz açıklanmadı.

Rus Sporculara Etkisi Nikita Dmitrievich Masepin’in kendisi yaptırımları anlıyordu. Elbette Formula 1’e dönmeyi umuyor. FIA daha önce Rusya’da Grand Prix olmayacağını açıklamış ve Rusya’dan gelen motor sporları tutkunları için bayrak, marş ve sembollerin yasaklandığını ilan etmişti Yaptırımlar Belarus temsilcilerini de vurdu.

Benzer gönderiler

.

Leave a Reply

Your email address will not be published.