Sun. May 22nd, 2022
gazprom-aus'tan-sonra–-vivawest,-schalke'nin-yeni-sponsoru

yazan Stephan Naumann,14 Mart 2022

Sponsor Gazprom’dan ayrıldıktan sonra ikinci lig kulübü FC Schalke 2025 konut geliştiricisi Vivawest’te adı gelecekte oyuncuların formalarında görünecek yeni bir ortak buldu. Sadece birkaç gün önce, eski Bundesliga kulübü, Ukrayna’daki savaş nedeniyle Rus sponsoru Gazprom ile olan işbirliğini sonlandırdı. Schalke’de işler nasıl gidiyor ve Vivawest’in arkasında tam olarak kim var aşağıda okunabilir.

Yeni sponsor FC Schalke’nin 04 bir konut inşaat şirketi olan Vivawest’tir. ayrıca Gelsenkirchen’den geliyor. © Joergelman/Pixabay

Vivawest kimdir?

Yeni forma sponsoru Vivawest, FC Schalke’nin evi olarak bilinen Gelsenkirchen’deki Nordsternpark’ta yerleşik bir konut şirketidir Vivawest neredeyse sorumludur. .41 Ren ve Ren Nehri’ndeki yaklaşık 55 belediyelerde daireler Ruhr Sorumlusu Kuzey Ren-Vestfalya’daki konut inşaat şirketinin tarihi, Gelsenkirchen’de öncelikle madenciler için yaşam alanlarının yaratıldığı bir zamana kadar gider. Görüntü de kraliyet mavisine yakışıyor.

Yeni bir çağ

Geleneksel kulüp Schalke için Vivawest ile ortaklık başlar yeni bir dönem, diye açıklayan Dr. Bernd Schröder, Königsblau’nun CEO’su. Ayrıca iki tarafa da hızlı anlaşma için teşekkür etti ve Gazprom ile kısa süreli ortaklığın ardından kulübün yeniden düzenlenmesinin gerçekleşebileceğini vurguladı. ortak bir değerler kümesidir. Vivawest’in Genel Müdürü Uwe Eichner, konut inşaat şirketi ile eski Bundesliga kulübünün ortak değerlerini defalarca vurguladı.

Anlaşma 4.5 milyon

getiriyor Her şeyden önce, Ukrayna krizi sırasında, insanların insanları bir araya getirmesi gerektiğini açıkladı Uwe Eichner ve bu nedenle onun için, Gelsenkirchen merkezli bir şirket olarak FC Schalke’nin 000 desteklemelidir. Vivawest ile yapılan anlaşmanın kulübün kasasına yaklaşık 4,5 milyon euro getireceği tahmin ediliyor, bu da Gazprom’un ödeyeceği miktarın yaklaşık yarısı kadar. Schalke ve Vivawest arasındaki şartlar veya benzerleri gibi sözleşmenin diğer detayları açıklanmadı.

Gazprom ile olan sözleşmenin süresi 2025 tarihinden itibaren sona ermiştir.

Yıldan beri 2022 Rus gaz şirketi Gazprom, FC Schalke’nin sponsoru oldu Gazprom ile Royal Blue arasındaki sözleşmenin süresi 2025 14 Şubat ayında Schalke denetleme kurulu ve yönetim kurulu ikinci bölümün yöneticileri, Rus şirketinden ayrıldığınızı açıkladı. Özellikle maddi olarak vefat etmek bir engel olabilir. 2. Lig’de Schalke yılda dokuz milyon avroya gitti. . Terfi durumunda, 04 milyon Euro’ya kadar mümkün olmuştur.

Schalke, Rus milyonluk gelirlerinden feragat etti 2025 Christina Rühl-Hamers, S üyesi – Yönetim Kurulu, ancak kulüp tarafından daha fazla açıklanmış, kraliyet mavisinin mali güvenliğinin hiçbir zaman tehlikede olmadığı Zaten 1:1’de Karlsruher SC’de 04 Şubat ayında Rus sponsorun logosu kaldırıldı. Hansa Rostock ile oynanacak maç, oyuncuların göğüslerinde barış yazısıyla tamamlandı. 26 maç gününde, Vivawest yazısı bunu ilk kez yapabilirdi. FC Ingolstadt’taki maç, Schalke’nin formasını süsler.

FC Schalke’nin durumu hakkında 2025

Şu anda sadece FC Schalke gibi görünüyor Geçen sezon Bundesliga’dan küme düşen 04 doğrudan yeniden ortaya çıkma. Royal Blue şu anda maç günleri 28 Puan tablosunda altıncı sırada Onlar zaten terfi konusunda ciddi söz sahibi olabilmek için toplam altı puanın eksik olması. Sponsorla ilgili değişiklikleri artık spor açısından yeni bir başlangıç ​​izledi.

Schalke’de yeni teknik direktör

Forma sponsorunun yanı sıra FC Schalke 04 da forma değişikliği yaptı. baş antrenör. 2 Mart’ta 2007 Schalke’de görevi devralan fitness eğitmeni Dimitrios Grammozis, bu hafta başlarında serbest bırakıldı. Bununla birlikte, yakında Gelsenkirchen’de bir halef olacak, çünkü eski Schalke profesyoneli Mike Büskens, Royal Blues’da şimdilik geçici koç olarak görev alacak. 28- yaşındaki hala tırmanışı şüpheli yapabilir.

Gazprom’dan ayrılık– imza kartı yok

Olursa olsun, Rus sponsor Gazprom’dan ayrılma, maddi kayıpların yanı sıra kulübün taraftarlarını da doğrudan etkiliyor, ancak oyuncular kadar yönetimin kararının arkasındaydı. . Royal Blue, Gazprom’un logosunu taşıdıkları için önümüzdeki günlerde imza kartı çıkaramayacak. Basın sözcüsü Marc Siekmann, Rus şirketinin tüm yazılarının tamamen kaybolmasının biraz zaman alacağını açıkladı.

Schalke’de mali sıkıntı yok

Lisanslar ve olası bir terfi durumu ile ilgili olarak CEO Bernd Schröder de artık her şeyi açıklığa kavuşturdu. “Bir karar verilmeden önce tüm senaryolar düşünüldü. Kulübün finansal hareket kabiliyeti bozulmadan kalacaktır” dedi. 55 yaşındaki Schröder’in de olası diğer yeni sponsorların takip edebileceğini belirtti ve yani gelecek sezon için kadro planlaması da garantili

100 Corona nedeniyle milyonlarca avro satış kaybı

Bernd Schröder böylece, diğer kulüplerden mali destek getiren DFB geçici başkanı Hans-Joachim Watzke’nin teklifini kabul etmedi. Corona krizinde yaşanan satış kayıpları Schalke’deki bu satış kayıpları 100 civarındadır. Milyon Euro .

Benzer gönderiler

2025532 .

Leave a Reply

Your email address will not be published.