Sun. May 22nd, 2022
chelsea-fc'nin-sponsorlari-hakkinda-drama

yazan Stephan Naumann,15 Mart 2022

İngiliz hükümetinin kulüp sahibi Roman Abramowitsch’e uyguladığı yaptırımların ardından çok sayıda sponsor Chelsea’den atladı. Şimdi forma sponsoru çıkıyor. Logosu Premier Lig kulübünün formasını süsleyen mobil operatör Three, şimdi kulübün göğüslerinde logoyla oynamayı bırakmasını istedi. Böylece Chelsea FC ana sponsorunu ve onunla birlikte bir parça finansal güvencesini kaybeder. Avrupa’nın en değerli yedinci kulübü için sırada ne var?

Kulüp sahibi Abramovich’e uygulanan yaptırımlar nedeniyle Chelsea, daha fazla satmak için günlük bilet düzenlemesine izin verilmez. Sıralar boş mu kalıyor? © ahundt/Pixabay

Roman Abramovich’e karşı yaptırımlar

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile iyi bağlantıları olduğu söylenen kulüp sahibi Roman Abramovich, İngiliz hükümetinin yaptırımlarına maruz kalıyor. Ancak Chelsea FC için daha da zor olacak çünkü 2 milyar euro civarında planlanan satış şu an için durdurulmuş durumda. Ek olarak , Chelsea’nin şu anda bilet satmasına, sözleşme görüşmeleri yapmasına ve hayran dükkanını açmasına bile izin verilmiyor En azından Rus oligarklarına yönelik yaptırımlara rağmen, oyun devam edebilir.

Oyun durdurulacak mı? Ancak İngiliz Parlamentosu’nda Chelsea’nin en azından süresiz olarak lisansını geri almasıyla ilgili bir tartışma yaşandı. Ancak Boris Johnson çevresindeki hükümet özel bir ruhsat vererek bu felaketi önledi. Top da yuvarlanmaya devam edebilir. Premier Lig’de düzenli rekabet, oynama izni ile güvence altına alınmıştır Yaptırımların nedeni çok basit: Roman Abramowistch’in Chelsea ile herhangi bir gelir elde etmesine artık izin verilmiyor.

Gişede bilet yok Herhangi bir gelir elde etmemek, İngiltere’nin en iyi uçuşunda mevcut üçüncü sıradaki takıma karşı yaptırımları da haklı çıkarır. Bu, aynı adımda, dediğim gibi, daha fazla bilet satın alınamayacağı anlamına gelir. Neyse ki Chelsea FC boş bir arka planda oynamak zorunda değil, çünkü en azından sezonluk bilet sahiplerinin maçlara gelmesine izin veriliyor Ünlü stadyum Stamford Bridge’de günlük biletlerin satışı yasaklandı. Johnson hükümetine göre lig, taraftarlar ve diğer kulüpler sert sonuçlardan korunacak.

Blues satışı şimdilik durmuştur Hükümet, kulübün rekabeti korumak için oynamaya devam etmesine izin vermesine rağmen, Roman Abramovich’in mal varlığını dondurdu ve onu etkisiz hale getirdi. Ancak Rus oligarkı, satıştan elde edilecek parayı bağışlamak ve aynı zamanda Ukrayna’daki savaş mağdurlarına destek olmak istedi. Şimdi bundan bir şey çıkmayacak. Dışişleri Bakanı Liz Truss, Ukrayna’daki krizden Abramovich ve birkaç Rus doğumlu milyarderi sorumlu tuttu.

Abramovich için de yaptırımlar Artık kulübünün ödemek zorunda olduğu sonuçlara ek olarak, yaptırımlar 55 yaşındaki oyuncuyu da doğrudan vurdu. Seyahat etmesine veya özel kişilerle ticaret yapmasına izin verilmiyor Takımının tekrar Stamford Bridge’de oynayıp oynamayacağı şüpheli. Şu anda Chelsea FC ile sözleşmesi olan Alman oyuncular için de gelecek belirsiz. Antonio Rüdiger, Kai Havertz ve Timo Werner’in sözleşme görüşmeleri yapmasına izin verilmiyor.

Üç Ukraynalıyı desteklemek istiyor Üçü yaptığı açıklamada, Chelsea FC’nin sponsorluğundan çekilme kararının tüm bu belirsizliklere ve kulübe yönelik yaptırımlara dayandığını duyurdu. Mobil operatörün bir sözcüsü, taraftarların özellikle etkileneceği açık olmasına rağmen, Three’nin Chelsea FC sponsorluğundan çekilmesinin kaçınılmaz olduğunu söyledi. Üç şimdi Ukrayna’daki krizden etkilenen herkese özel cep telefonu paketleri ile destek olmak istiyor

Trivago Blues’un ortağı olmaya devam ediyor Almanya’dan diğer sinyaller geliyor: Die Hotel arama motoru Trivago Chelsea FC’ye sponsor olmaya devam etme kararı aldı Blues’un resmi ortağı olan Alman şirketin logosu, kulübün formasını da süslüyor. Three’nin aksine, Trivago bu zor zamanlarda kulübü desteklemek istiyor ve bu nedenle bu konuda kamuoyuna yorum yapan ilk sponsor. Ancak Trivago, web sitesinde en kısa zamanda yeni bir ana sponsor bulunması gerektiğini de duyurdu.

Diğer sponsorlar da çekiliyor Trivago kendisini Chelsea FC’nin ilk sponsoru olarak açıklamış olsa da, Blues’un tüm taraftarları henüz nihai bir karar vermiş değil. Daily Mail’in basında çıkan haberlerine göre, en azından spor markası Nike’ın takımın tedarikçisi olarak hareket etmeye devam etmeye kararlı olduğu söyleniyor Araba üreticisi Hyundai gibi diğer sponsorlar ya da çelik şirketi Zapp, Three’yi takip etmeye ve Blues ile olan sözleşmeyi feshetmeye karar verdi.

Tuchel savaşmaya hazır Nasıl Geleneksel Londra kulübünün devam edip etmeyeceği belirsiz. Ayrıca yardım kuruluşu Plan International, Blues ile olan ortaklığını iki aylığına askıya aldı Fitness eğitmeni Thomas Tuchel, tüm gücüyle denemeye devam edeceğini duyurdu. Premier Lig şampiyonluğunu kazanmak için. Ana sponsor Üç’ü kaybetmesine rağmen, Alman teknik direktör de savaş ilan etti ve kısa süre önce Norwich City’yi 3-1 yendi.

Benzer Gönderiler800450 .

Leave a Reply

Your email address will not be published.