Sun. May 22nd, 2022
irlanda:-at-yarisindaki-zorbalik-skandali-ortaligi-karistirdi

yazan Barbara Ziegler,27 Nisan 2022

Bu bir zorbalık skandalı. İngiliz at yarışlarını merakta tutuyor ve aylar sonra bile ruhlar hala ayrılıyor. Düzenleyici kurum, İngiliz Yarış Otoritesi – kısaca BHA – ve onun bağımsız Şikayet Kurulu, jokey Robbie Dunne ile nasıl başa çıkılacağına dair farklı görüşler yüzünden için için için için yanıyor. Aralık ayında kendisine verilen ceza, yatıştırıcı faktörler nedeniyle 18 aydan sekize indirildi. Daire’nin nihai raporu şimdi yeni eleştirilerle karşılanıyor.

Crux: Uygun Bir Cümle?

Jokey Robbie Dunne, zorbalık, hakaret, şiddet tehditleri ve cinsiyetçilikten suçludur. Jockette Bryony Frost suçlamalarda bulunmuştu ve haklıydı. Dunne ayrıca ona hakaret ettiğini kabul etti, ancak bunu meslektaşları arasında şaka olarak reddetti. Bununla birlikte, en azından Daire’nin görüşüne göre, bir dizi güven verici faktör, cezada bir indirim yapılmasını haklı kılmaktadır. Ana nokta, ile 18 arasındaki olaylarla bireysel suçlar olarak cezalandırılmaz

Yedi olay ispatlanmış sayılır

Gerçekler arasında, Temyiz Kurulu raporunda, tanıklara göre ve delillerin incelenmesinden sonra kanıtlanmış olarak kabul edilmesi gereken yedi ayrı olayı listeler. Bu yedi olayın tümü, BHA Kodunun (J)19 Kuralının alt maddelerini ihlal ederdi. Tabii ki, bu ihlaller hiçbir şekilde kabul edilebilir değil, Daire’nin bildirdiğine göre, ancak 18 aylık ceza etkili bir şekilde Dunne için kariyerin sonu

Zaten olumsuz haberler yüzünden cezalandırılıyor.

Bir bakışta olaylar

Zorbalık yıl içinde başladı2020 Cinsel tacizden başka bir şey değil

Tartım odasında, Dunne, havlu giymiş, donla karşılaştı ve sonra onun önünde açtı, belli ki eğlendi. Şubat ayında 2020 Dunne’ın Leicester’da bir yarış sırasında Frost hayvanıyla birlikte yanındayken atı Lickpenny Larry’nin bilerek sola atlamasına neden olduğu söyleniyor. . Makam ve daireye göre vefat kasten yıldırmadır.

Sosyal medyanın da bir rolü vardır

Twitter gönderisine ek olarak Onun röportajıyla dalga geçtiği söyleniyor, ayrıca başka olayların video kanıtları da var. 18 tarihinde Stratford’daki yarışta 2022 meslektaşı onunla diğer kadın düşmanı küfürler arasında. Bir video, ona tehditkar bir şekilde yaklaştığını gösteriyor. 2017.2022, filmde de belgelenmiş, ata bindiği söyleniyor. atı böyle, Frost ve hayvanı korkuluklara itilmiş

Tehdit

Sadece üzerinde. Southwell’deki , Frost’un şikayeti için çok önemli olan olayı takip ediyor

Dunne’ın bindiği atı ölürken yarışı o kazandı. Daha sonra, bir dahaki sefere ona karşı gelirse onu şiddetle tehdit etti. Frost, fiziksel sağlığına da tehdit oluşturabilecek bu giderek daha tehlikeli durum nedeniyle, sonunda BHA’ya katıldı.

Ceza indiriminin nedenleri

Daire’ye göre Dunne, kendisi yukarıdaki olaylardan bazıları için Frost’tan özür diler. Cevap vermediği için vefatları boykot etti. Şiddet tehdidi aynı zamanda Dunne’ın yarış atının travmatik kaybından ve bunun sonucunda ortaya çıkan spontan aşırı tepkiden kaynaklandı. halka açık alan. SkySport gibi olumsuz kapsama alanı zaten Dunne’ı yeterince incitiyor.

BHA Oda Sınavını Açıkladı

Kurumun kendisi – İndirimi de kabul ederse, aylık ceza uygun kalır. Bununla birlikte, medya temsilcilerinden gelen eleştirileri de fark etti. Şimdi oda teste tabi tutulmalı ve bir muayeneden geçmelidir. Cinsel imalar ve cinsiyetçi davranış iddiaları var. Oda ayrıca artık çağdaş bir şekilde insanlı olmayabilir.

Farklı ve kapsayıcı performans

Çağdaş oyuncu kadrosuyla aynı zamanda tüplü çeşitlilik ve kapsayıcı olmakla da ilgilidir Örneğin, gelecekte bağımsız odalarınıza bir kadın kotası getirmekle ilgili olabilir. Binicilik sporunda yer alan herkes, özellikle kadınlar, kendini güvende ve desteklenmiş hissetmelidir. Muhtemelen bildirilmeyen çok sayıda bildirilmemiş benzer vaka vardır. Frost’un odaya dönmesi, belki de yarışta daha fazla cinsiyet eşitliğine yönelik ilk adımdır.

Causa Dunne

Causa Dunne muhtemelen çok fazla ilgi görüyor çünkü çünkü bu, bir kadının konuştuğu ve işitildiği bu türden ilk vakalardan biridir. Cezayla ilgili çelişki Dunne’ın kendisinden de büyük, bu tür olayların gelecekte nasıl ele alınacağı ve otoritenin kendi net çizgisini bulması ile ilgili. Güvenlik ve ceza dengesi nasıl? İşte cevaplanması gereken soru bu.

İlgili Yazılar

092020 2022 .

Leave a Reply

Your email address will not be published.