Sun. May 22nd, 2022
irlanda:-kumarin-onlenmesi-okullara-giriyor

yazan Barbara Ziegler,31 Mart 2022 Özellikle risk altında ve savunmasız olan bir hedef grup Ne zaman Sorunlu oyun davranışından söz ediliyor, ergenler bunu söylüyor. Şimdi İrlanda, reşit olmayanları riskler ve tuzaklar hakkında daha iyi eğitmek için kumar önleme ve eğitime yanıt veriyor ve müfredata getiriyor. Basında çıkan haberlere göre, bunun fikri, ergenlerin yanı sıra etkilenenlerden geldi. Eğitim yetkilisi şimdi konuyu okul müfredatına dahil ederek yanıt veriyor. Şimdi ilgili planların hazırlanması gerekiyor

Müfredat Düzenleme Girişimi

) Müfredattaki bu önemli düzenlemelerin girişiminin öğrencilerden gelmesi özellikle dikkat çekicidir Ergenler tehlikelerin farkında olmak istiyor gelecekte okulda çevrimiçi oyun ve kumar hakkında daha iyi eğitim almış. Birinin bittiği ve diğerinin başladığı yer arasındaki sınırlar genellikle bulanıktır. Gençler bu konunun yanı sıra ırkçılık, ayrımcılık, zorbalık ve pornografinin de müfredatta yer almasını istiyor.

Uygulamaya koymak2 > Eğitim Kurumu, kumar ve çevrimiçi oyunların artık sınıf ve müfredata entegre edileceğini duyurdu. Bunun için bir başlangıç ​​noktası olarak, SPHE programı kapsamındaki kişisel, sosyal ve sağlık eğitimi alanı Ulusal Müfredat ve Değerlendirme Konseyi veya kısaca, müfredatı oluşturmaktan ve tamamlamaktan sorumlu organdır. Uzmanların değerlendirmelerinin yanı sıra öğretmen ve öğrencilerin de görüşleri alınmalıdır.

Gerekli bir önlem

İrlanda’dan alınan güvenilir bir veri bulunmamaktadır. Daha önce tartışma için temel oluşturur, ancak Büyük Britanya’dan gelen rakamlar gözlemcilerin dikkatini çeker. Temsili bir çalışmada, peri ile on altı yaş arasındaki ergenlerin yaklaşık yüzde bulunmuştur. son bir hafta içinde çevrimiçi oyun ve kumara para yatırdı. 36 yüzdesi ise son on iki ay içinde buna göre ödeme yaptığını belirtmiştir. Bu, son yedi gün içinde onda birden ve son bir yılda üçte birinden fazladır.

Oyuncu koruyucuları uyarıyor

Çünkü trend artıyor ve genel olarak çevrimiçi kullanım da artıyor vuruyor, oyuncu koruyucuları bir süredir uyarıyor. Akıllı telefon ve günün her saati kumar veya kumar oynamada sunulan teklifler , ergenler de dahil olmak üzere herkesin başlamasını kolaylaştırır. Korku, bu süreçte risklerin ve tehlikelerin gözden kaçırılmasıdır. Bununla ancak bir şeyin nasıl çalıştığını anlarsanız uygun şekilde baş edebilirsiniz.

Okullara bir bakış

Ortaya çıkan tehlikenin daha iyi aydınlatılması gerektiği görüşü veliler ve öğrenci temsilcileri tarafından da paylaşılmaktadır. Ona göre, ırkçılık ve ayrımcılıkla ilgili olanlar da dahil olmak üzere müfredatın revizyonu için geç kalınmıştır. Bu projeye farklı kanallarda da başlamak gerekiyor. Okul, genç neslin acilen ihtiyacı olan

geniş bir eğitim anlayışının yapı taşıdır. Almanya’daki ergenler

Endişe verici bir sayı: Ergenlerin yaklaşık yüzde altısı zaten anormal oyun davranışı gösteriyor Yüzde biri zaten göze çarpan bir tanesine sahip. Bu, tüm alarm zillerini çalmalıdır, çünkü daha sonraki kumar bağımlılığının temeli genellikle ergenlik döneminde atılır. Şu anda, iyi bir üçte biri, son on iki ayda kumara zaten para yatırdı. 31 içinde, ergenlerin yüzdesi hala iyi idi. anket, sadece karşılaştırma için.

Almanya’da bilgi durumu

Şimdiye kadar eğitim durumu pek öyle değil. Alman okullarında kumar veya kumar bağımlılığı ve çevrimiçi kumar konularında müfredatta zorunludur. Ancak, bu alanlara ilişkin bilgileri öğretmenlere ve öğrencilere doğrudan okullara ulaştırmayı amaçlayan çeşitli bağımsız projeler bulunmaktadır. Disiplinlerarası Bağımlılık ve Uyuşturucu Araştırmaları Enstitüsü’ne göre vefatın etkisi var

Daha sonra katılanlar duyarlı hale getirildi.

Tekrar İrlanda’ya dönüş

Yeni müfredat için belirli bir başlangıç ​​tarihi konu Kumar ve çevrimiçi oyun henüz mevcut değil. Bununla birlikte, on iki ila on altı yaş grubundaki okul çocuklarının önlemeye çok erken başlamak için başlaması gerektiği zaten açıktır. Ergenlerin oyun oynamaya başlama yaşı da çeşitli dijital ortamlara

artan maruz kalma nedeniyle düşmektedir. Farkındalık için Sinyaller

Belirtileri keşfettiklerinde kendilerine yardım arayan çok sayıda hasta olmasına rağmen, yardım kuruluşları ilgili aile üyelerinden de telefonlar ve raporlar almaktadır. Ergenlerden oluşan hedef grupta, giriş genellikle piyango veya ganimet kutuları gibi kumar benzeri tekliflerin olduğu ve genellikle çok olumlu olarak sunulan e-spor sahnesindedir. , riskleri belirtmeden. Bu nedenle sadece okullar değil, ebeveynler ve toplum da talep görmektedir.

Benzer gönderiler

36 36 36.

Leave a Reply

Your email address will not be published.