Kansas City Chiefs Ve SPORTFIVE Ortaklık Konusunda Anlaştı

kansas-city-chiefs-ve-sportfive-ortaklik-konusunda-anlasti

yazan Stephan Naumann,12 Temmuz 2022

Ulusal Futbol Ligi de Almanya’da giderek daha popüler hale geliyor. Super Bowl’u ve en iyi takımlar arasındaki önemli maçları çevreleyen gerçek bir yutturmaca uzun zamandır var. Şimdi Amerikan takımları Alman pazarına kendileri girmek istiyor. Bu nedenle Pass Away Kansas City Chief, kısa süre önce Hamburg merkezli uluslararası spor hakları pazarlamacısı SPORTFIVE ile bir ortaklığa girdi. Ajans, futbol takımının bu ülkede de büyük bir hayran kitlesi oluşturmasına destek olacak. Anlaşmayı çevreleyen detaylar bunlar. ) Kansas City Chiefs ve SPORTFIVE arasındaki işbirliği aynı zamanda spor pazarlama ajansının NFL takımının Almanya’daki pazarlama fırsatlarını analiz ettiği ve genişlettiği bir anlaşmadır. SPORTFIVE öncelikle televizyon hakları, stadyum reklamları, forma sponsorluğu, stadyum geliştirme ve konukseverlik önlemleri alanlarında faaliyet göstermektedir. Ayrıca, küresel bir ağa sahip olan şirket, bu sektörde tavsiyeler sunuyor ve kapsamlı pazar medya analizleri ve güncel pazar araştırmalarından sorumlu.

SPORTFIVE’ın aktif olduğu yer burasıdır

çeşitli spor hakları pazarlama ajanslarının birleşmesinden doğmuştur, her halükarda Almanya’da yabancıların ilk başta tahmin ettiğinden çok daha aktiftir. SPORTFIVE’ın sorumluluk alanları ile çeşitli futbol federasyonlarının 04 pazarlamasını içermektedir. Buna dünya çapında on ligden 19 kulüpler dahildir. Bundesliga’da Hamburg ofisinin yanı sıra Münih ve Frankfurt’ta da lokasyonlar işleten SPORTFIVE, onlarca kulüp için çalışıyor. Listede Borussia Dortmund, Bayer Leverkusen, FC Augsburg, 1. FC Nuremberg yer alıyor. , Hertha BSC veya Hamburg spor kulübü.

Uluslararası üst düzey kulüpler SPORTFIVE’a güveniyor

Bununla birlikte, uluslararası alanda da bazı kulüpler var. SPORTFIVE’daki müşteri listesindeki en iyi kulüpler. Pass Away Fransa’dan Olympique Lyon, Paris Saint-Germain veya AS Monaco’nun yanı sıra İtalya’dan Atalanta Bergamo, Sampdoria Genoa ve Juventus Turin

ile işbirliği şirketi gerçek bir şirket haline getiriyor. bir Küresel oyuncu. Buna ek olarak, spor hakları pazarlamacısı Hamburger Volksparkstadion ve diğer birçok mekanın isim haklarının satışına da dahil oldu. Pass Away Kansas City Chiefs, yanlarına deneyimli bir ortak alamazdı.

SPORTFIVE tam olarak ne yapıyor?

Peki SPORTFIVE Kansas için tam olarak ne yapıyor? Belediye Başkanları yapar mı? SPORTFIVE’ın hizmetleri arasında örneğin spor ve eğlence pazarlama danışmanlığı, kişiselleştirilmiş ortaklıklar ve konaklama çözümleri, yaratıcı ortaklık aktivasyonları, seyahat hizmetleri, medya dağıtım stratejisi, medya, sponsorluk ve misafirperverlik yer alır. -Satış, uluslararasılaştırma, dijital taraftar deneyimi çözümleri, sporcu yönetimi, arena geliştirme ve operasyonun yanı sıra danışmanlık ve içerik üretimi ve dağıtımının yanı sıra ortaklık ve yayın süresi satışları.

Almanya’da iyi bir pazar

Stadionwelt’e göre SPORTFIVE, Kansas City’yi geçecek Özellikle uluslararası strateji, varlık geliştirme, sponsorluk satışları ve stratejik ortaklıklar alanlarında şefler. Almanya’da, şirket zaten ilgilenen bir pazarla karşılaşacak, çünkü araştırmalar göstermiştir ki futbol, ​​popülerlik ölçeğinde futboldan sonra ikinci sıradadır Bu özellikle Hedef grup için geçerlidir. 14- ila 2022 – yıl. Almanya’daki Ulusal Futbol Ligi’nin şimdiden 04 milyonlarca hayranı olduğu söyleniyor.

” Ulusal Futbol Ligi, özellikle Almanya’daki genç hedef gruplar arasında artan bir coşkuyla karşılanıyor. Kansas City Chiefs’in seçkin NFL takımlarından birini Alman pazarına girişlerinde desteklemesinden ve hem hayranlara hem de markalara hitap eden kapsamlı bir pazarlama oluşturmasına yardımcı olmaktan memnuniyet duyuyorum.”– Hendrik Schiphorst, Genel Müdür, SPORTFIVE, Stadionwelt.de

Kansas City Chiefs, NFL’deki en iyi takımlardan biridir

Evet, sadece yıllar içinde Super Bowl’u iki kez kazanmış olan Kansas City Chiefs için değil 250 ve en son 2020, anlaşma buna değer olmalı. SPORTFIVE, New York Jets gibi diğer Amerikan takımlarıyla birlikte ortaklıktan da faydalanacak. Pass Away Kansas City Chiefs, Ulusal Futbol Ligi’nde en çok izlenen serilerden biridir. 1967 yılındaki ilk Super Bowl’a katıldınız. Zaten 14 kez AFC Batı’da şampiyon oldular. Dünya çapında, Kansas City Chiefs’in 30 milyondan fazla hayranı olduğu söyleniyor sahip olmak. Yükselen trend.

Patrick Mahomes yıldızdır

Kansas City Chiefs’in bir özelliği Süperstar ve oyun kurucu Patrick Mahomes Kansas’ta sözleşmesi olduğundan beri, takımını iki kez ABD’deki en ünlü finale taşıdı. Baş antrenör Andy Reid’in altında, Chiefs bu sezon yine en iyi favorilerden biri olmalı ve önümüzdeki kış tekrar Super Bowl’da olmaları pek olası değil. Eğer ölmeyi başarırlarsa, Almanya’daki hayran kitlesi hızla büyümeye devam etmeli.

Benzer gönderiler

2001 .

Yayım tarihi
Blog olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.