Sal. Haz 28th, 2022
paypal-dolandiricilari-kumar-dolandiriciligiyla-cezbediyor

yazan Barbara Ziegler,23 Mayıs 23

Almanya’da çevrimiçi ödeme hizmeti PayPal, güvenliği nedeniyle son derece popüler özellikle popüler. Dolandırıcılar artık portalı dolandırarak bu müşteri güveninden faydalanıyor. Akıllıca geliştirilmiş kimlik avı ile PayPal kullanıcılarından kredi kartı bilgileri gibi kişisel veriler alınmaya çalışılır. Dolandırıcılar, kumar sektörünü de etkileyen sahte e-postalara güveniyor. Böyle bir mesaj almamaya dikkat edin.

Sahte postaya dikkat

Özellikle, yeni dolandırıcılık şunları içerir: PayPal kullanıcıları, söz konusu hesabı kullanarak bir çevrimiçi kumar sitesinde bir ödeme başlatıldığını belirten bir e-posta alabilir. Mesaj, üzerine tıkladığınızda ödeme işlemini durdurması gereken bir bağlantı içerir. Ancak dikkatli olun: Böyle bir bağlantı içeren bir e-posta alırsanız, çevrimiçi kumar sağlayıcılarının müşterisi olsanız bile asla tıklamamalısınız.

Tüketiciyi koruma portalı kimlik avına karşı uyarıyor

Uyarı tüketiciyi koruma tarafından verildi portal “İzleme Listesi İnternet”. Özellikle, platform “PayPal hesabınız için gerekli işlem”

başlıklı sahte e-postaların ulaşabileceğine dikkat çekiyor. Bu mesajların arkasında kimlik avı dolandırıcılığı olduğu söyleniyor. Her şeyden önce, postanın PayPal tasarımındaki sunumu, sizi hemen kandırmaya teşvik edebilir. Buna göre, kumar amaçlı bir işlemin durdurulduğu ve bu nedenle hesabın kısıtlandığı söyleniyor.

Kişisel veriler yabancılaştırılabilir

Mailde müşterilerin sorgulaması rica olunur. sağlanan bağlantıyı kullanarak PayPal hesabınızda oturum açma hakkında. Bu bağlantıları takip ederseniz, oturum açma verileri toplanacaktır

Dolandırıcılar ayrıca hassas kredi kartı bilgilerini veya diğer kişisel verileri alabilir. Ayrıca, yanlışlıkla PayPal’a gönderilmesi gereken bir kod almak için kendi cep telefonu numarasını girmesi istenebilir. İddia edilen iptal kodu da sahte.

Kişisel bilgiler risk altında

Dolandırıcılar kişisel bilgilere sahip olduklarında Kredi kartı bilgileri gibi veriler, hızlı bir şekilde bir finansal felaketle karşı karşıyadır

Bu tür e-postalarda her zaman dikkatli olunmasının tek nedeni bu değildir. Hassas verilerinizi korumak istiyorsanız, her zaman iletilere yakından bakmalısınız, çünkü her zaman postaların kimlik avı olabileceğini açıkça gösteren bazı göstergeler vardır.

İpuçlarını tanıma

Bağlantıyı takip eden kişi bir sonraki adımda bir kişi olacaktır. PayPal hesabıyla bağlantılı olarak daha fazla kişisel veri girmesini istedi Bu da sizi şüphelendirmelidir, çünkü normalde anahtarlık verileri örneğin akıllı telefonda depolanır. Bu nedenle çift giriş de gereksiz olacaktır ve normalde talep edilmeyecektir. Vefatlar, elbette, oltalamanın tek göstergesi değildir, çünkü bir kez bu noktaya geldiğinizde zaten çok geç olabilir.

Sahte postalara dikkat

Elbette böyle bir e-posta Müşterilerin işlemi mümkün olan en kısa sürede durdurmak istemesine neden olur. Mesaja ikinci bir bakış genellikle dolandırıcıların belirlenmesine yardımcı olur. Bu tür e-postalar genellikle PayPal’da kesinlikle görünmeyecek birçok yazım veya noktalama hatasını gizler. Dolandırıcı ayrıca hesabınızın bloke edildiğini iddia ediyor. Vefatlar, PayPal’a basit bir girişle saniyeler içinde doğrulanabilir.

URL Fake gösterir Eğer adam linke tıklarsa, adam zaten beğenecektir dedi, sizi kişisel verilerinizi girmeye davet eden bir sayfaya yönlendirildi. Bu web sitesi aldatıcı bir şekilde gerçek PayPal sitesine benziyor. Ancak, URL’den birkaç saniye içinde tanınabilir. Bu İnternet adresi, kesinlikle sahte bir PayPal URL’si olarak tanımlayan “payphelpcenter370172755 ayrıntıları” içerir.

Acil durumda yardım

Böyle bir kimlik avı postası tarafından kandırıldıysanız, PayPal şifresini değiştirmelisiniz ve gerekirse müşteri desteği ile iletişime geçin.Ayrıca doğrudan kredi kartı sağlayıcısı ile kontrol etmek ve işlemlerin başlatılıp başlatılmadığını kontrol etmek de yardımcı olabilir.Daha önce bir ücretlendirme yapıldıysa, yine de hızlı işlem yapmak mümkün olabilir.

İpucu: İki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirin

ek , PayPal müşterileri, böyle bir kimlik avı postası alınmamış olsa bile her zaman iki faktörlü kimlik doğrulama kullanmalıdır Dolandırıcılık girişimine karşı korumalı Bu, aşağıdakiler için geçerlidir: Ayrıca kişisel veriler için. İki faktörlü kimlik doğrulama, iki farklı tanımlama yöntemi kullanan özel bir uygulama aracılığıyla yapılır. PayPal web sitesi bunun birkaç adımda nasıl ayarlanabileceğini açıklar.

Benzer gönderiler

23 23 .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.