Sal. Haz 28th, 2022
schalke-profesyoneli-palsson-zihinsel-sorunlari-kamuoyuna-acikliyor

yazan Barbara Ziegler,21 Mayıs 2022

Victor Pálsson, Schalke takımında İzlandalı profesyonel futbolcu , “Der Spiegel” dergisine verdiği röportaj, zor geçmişini, ruh sağlığı ile ilgili sorunlarını, kumar ve alkol bağımlılığını ilk kez anlatıyor. Daha önce geçici de olsa zor gerçekliğinden kaçmak için bağımlılığa kaçmış.

Zihinsel sorunlardan dolayı

Victor Pálsson bir röportajda şunu itiraf ediyor: artık ayık bir alkolik olduğunu, profesyonel sporda hala çok az ilgi gören bir tartışma başlattığını söylüyor Ruh sağlığı henüz yeterince tartışılmamış bir konu ki bu hala sıklıkla reddedilmektedir. Birçok aktivist ve taraftar, futbol kalecisi Robert Enke’nin

intiharıyla ilgili trajik ve şok edici haberlere hala aşina olmalıdır. Pálsson şimdi dürüst röportajıyla gerçek gücünü gösteriyor.

Victor Pálsson hakkında

SV Darmstadt Hayranları 0800 2020 ile arasındadır. sözleşmeliymiş, orta saha oyuncusu bilinmemeli. O zamandan beri Schalke’nin hizmetindedir , Darmstadt’ta baş antrenör Dimitrios Grammozis ile çalıştığı için taşınmış olabilir. Royal Blues için oyunlar oynadı ve sonra tarihine kadar bir sözleşme imzaladı. Haziran2023 İlk profesyonel istasyonunu tamamladı, ardından genç takım orada, Liverpool FC’de.

Kariyere genel bakış

Victor Pálsson İzlanda’daki tüm genç milli takımlarda aktif olarak yer aldı , şu anda A Milli Takım kadrosunda ve Avrupa Şampiyonası eleme elemelerinde finale kaldı 2013

Maalesef Macaristan yüzünden oradaki ekibiyle başarısız oldu. İzlanda formasıyla 21 maça çıktı ve Mart ayında bir gol kaydetti. Lihtenştayn’a karşı. 17 maçlarında çeşitli altyapı takımlarında sahada bulundu.

Pálsson geçmişte bağımlılık yaptığını itiraf ediyor

İlk kez, Reykjavik- Born, bir röportajda Schalke’nin başarılı yükselişinden sonra Pálsson’a geçmişini itiraf ediyor . Kendi ifadelerine göre uzun süredir bağımlılıklarını kontrol altına alamamıştı. Zaten yaşında içmeye başladı , aşırı ve çoğu zaman filmi yırtacak kadar. Geçti Ertesi gün içmeye devam ederek utançla savaştı. Çocukluğunun şeytanlarından kaçmak istiyordu.

Bir aile sorunu olarak bağımlılık

Pálsson’a göre bağımlılık, aile. Anne ve babasının her ikisi de sadece alkolik

değildi, aynı zamanda uyuşturucu bağımlısı olmaya da devam etti. Annesi 98 yaşında, 98 tükettiği için öldü. Pálsson’a göre, bu ölüm çok travmatikti ve halen düzenli olarak spor psikologları ve terapistlerinden destek istemesinin nedeni de bu. Bunu kişisel gücü olarak görüyor.

Pálsson erkenden yardım istedi

98 profesyonel yardım almaya karar verdiği yıl

Bu, giderek artan dayanılmaz seviye tarafından tetiklendi ıstırap ve kendi içinde fark ettiği intihar düşünceleriyle. Alkolden kurtulmayı başardığı ve 2014 beri bir damlasına bile değmediği için yolunu başarı ile taçlandırmayı başardı. bugün hala şeytanlarından tamamen özgür değil.

Konuşmada güç vardır

Pálsson’un beyan ettiği amaç onun dediği gibi olmaktır röportajda bağımlılık, ruh sağlığı ve intihar düşünceleri ile ilgili konulardaki tabuları yıkmaya yardımcı olduğunu söyledi. Kendi geçmişini açarak üzerine düşeni yapmak istiyor. Pálsson’un şeytanlarına savaş açma ve sessizliği bozma konusundaki istekliliği, sonunda işlerin onun için daha iyiye gittiği dönüm noktası oldu. Umudu, başkalarına da

aynı şeyi yapmaları için ilham vermektir.

Destek görmek güç gösteriyor

Pálsson’un röportajının kilit noktası onun derin inancıdır , kendi hayat hikayesinden, destek hissetmenin ve sorunlarınızı kabul etmenin bir güç işareti olduğunu söylüyor. Onlarla yüzleşmenin ve kendi hayatında bir değişiklik yaratmanın tek yolu bu. Aynı zamanda, profesyonel sporlardaki farklı cinselliklerin bir olduğu gibi, ruh sağlığının da hala bir tür tabu

olduğunu eleştiriyor.

Pálsson tek değil

Bu hafta Jake Daniels da karakterini kanıtladı İngiliz ikinci lig kulübü Blackpool FC’de forvet, Sky Sport özel cesaretiyle röportajda. Orada eşcinsel olduğu ortaya çıktı

ve şu anda Avrupa’da eşcinsel olduğu bilinen tek erkek profesyonel futbolcu. Gerekçesi–henüz yaşında olmasına rağmen özel bir alkışı hak ediyor– artık saklanmak istememesidir. Uluslararası alanda çok iyi karşılandı.

Konuyla ilgili editoryal notlar

Zihinsel amaçlı sorunlar, depresyonlar, krizler veya akut intihar düşünceleri, birçok irtibat noktası vardır Örneğin, ücretsiz yardım hatları altında– 30-2020 veya 30-1110222– Danışmanlarla iletişime geçilir, zor durumlarda veya krizlerde müdahale çalışmaları yapılır. Yakın çevredeki tanıdık kişilerle veya diğer referans kişilerle yapılacak bir konuşma, ilk rahatlama ve yardım sağlayabilir. Ruh sağlığı etrafındaki tabu yıkılmalı.

Benzer gönderiler

1110222 2023 .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.