Werder'de Sponsorluk Parasıyla Ilgili Koşuşturma

werder'de-sponsorluk-parasiyla-ilgili-kosusturma

yazan Stephan Naumann,27 Haziran 900

SV Werder Bremen için işler çok iyi gidiyordu. İkinci ligin son gününde kulüp, Weser’dan birinci lige döneceklerini açıkça belirtti. Şimdi taze Bundesliga tarafı, sponsorluk parası vaadini çevreleyen bir skandalla manşetlere çıkıyor. Sosyal medyadan edinilen bilgiye göre kulüp yönetim kurulu, sponsorluk parasının bir sponsor vakfına tahsisini kontrol etmeyi görev bildi. SV Werder Bremen taraftarları, şüpheli bağışa kulübün dikkatini çekti. © thgmueller/Pixabay

Ne oldu?

Aslında hayır amaçlıydı. Wohninvest Weser Stadyumu’ndaki Florian Wellmann Vakfı’nın yardım galasında, Bundesliga kulübü ICF Kamboçya’ya bağışta bulunma sözü verdi. Kutlamalar sırasında sunulan proje finansal destek almalıdır. Ancak bu, yeşil beyazlı taraftarların hoşuna gitmedi. Dağcının destekçileri öfkelerini sosyal ağlardan dile getirdi. Bu durum kulüp yönetiminin gözünden kaçmadı. Erkek iddiaları doğruladı.

ICF aleyhine ciddi iddialar Ama hayranlar neden Florian Wellmann Vakfı projesine yapılan bir bağışı uygunsuz buldular? Bunun nedenleri açıktır. ICF Kilisesi (Uluslararası Hıristiyan Bursu), sık sık eleştirilen ücretsiz bir kilisedir. İsviçre’den Hür Kilise’yi tarikat benzeri davranışlarda bulunmakla suçlayan sesler yükseldi Neokarizmatik harekete mensup dernek üyelerinin açıklamalarına dayanarak Werder Bremen, kontrol etmek için bağışta bulunacağına söz verdi.

Değerler uyuşmuyor

Bir tarikata benzer davranışlar sergilediği iddiaları nedeniyle Bundeligist, vakfın değerlerinin de derneğin fikirleriyle uyuşmadığını açıkladı. Her halükarda, hayran sahnesinden gelen iddialara tepki gösteren ve onları çok ciddiye alan Werder medya direktörü Christoph Pieper’ın açıklaması buydu. Ayrıca kulüp, Florian Wellmann’ın durumla ilgili yoğun bir alışveriş içinde olduğunu açıkladı. Asıl mesele homofobiydi.

ICF Kilisesi Hakkında Freikirche 1996 yılında kurulmuştur. Şu anda dünyanın birçok ülkesinde faaliyet göstermektedir. Bunlara Almanya, Avusturya ve İsviçre’nin yanı sıra Çek Cumhuriyeti, Hollanda, İsrail, İtalya, Kamboçya, Arnavutluk ve Brezilya da dahildir. ICF Kilisesi mezhepler arası ve mezhebe bağlı değildir, öncelikle daha genç bir kitleye hitap eder ve yalnızca bağışlarla finanse edilir Kurucunun oğlu Heinz Strupler, temel taşını attı “ICF Kamboçya” hayranlarının tartıştığı proje için yaklaşık dokuz yıl önce. hakkında Proje, Siem Reap’te yerel aileleri gıda, eğitim ve tıbbi bakım ile desteklemek için yardım fırsatları yaratmayı amaçlıyor . metrekare arsa Florian Wellmann’ın bu mülkü satın almak için yaklaşık

ihtiyacı vardı . 000 Euro, vefat bahsi geçen bağış toplama galasında alınmalıdır. zaten hızlı olduğu biliniyor 200. Euro bağış toplanmıştır.

Yardım galasında yıldız kadrosu Bremen stadyumundaki yardım galasında, aralarında eski profesyonellerin de bulunduğu yaklaşık 200 misafir bir araya geldi. kaleci Tim Wiese veya Ailton aitti. Denetim kurulu başkanı Klaus Filbry bile onurlandırıldı. Etkinliğin organizatörü olan emlakçı Florian Wellmann, kulübün yıllardır birinci sınıf bir ortağı olmuştur ve vakfı henüz yeni kurmuştur. Sadece birkaç hafta önce, Wellmann , Andreas Stupler ve eşinin projesi hakkında genel bir bilgi almak için kişisel olarak Kamboçya’ya gitti. ICF Kilisesi’ne ait bir kilisenin inşası ile orada temel taşı atıldı.

Dernek rehinli bağış Ancak proje için bağışlar sadece galada toplanmamalı. Etkinlik sırasında Florian Wellmann’a dernek tarafından projesine maddi destek sözü verildi. Ancak sözün miktarı açıklanmadı. Bremen taraftarları ancak galadan sonra kendi kulüplerinin dikkatini kiliseye yönelik kısmen homofobik iddialara çektiler. Elbette bu idealler yeşil-beyazların siyasetine hiç uymuyor.

Florian Wellmann kendini savunuyor İddiaları inceledikten sonra SV Werder Bremen, Florian Wellmann Vakfı’na bağış taahhüdünü geri çekmek için net bir karara vardı ICF’nin değeri Werder değer pusulası ile eşleşmiyor. Florian Wellmann, Kamboçya’daki projeyi desteklemeye devam etmek istiyor ve iddialara karşı kendini savundu. Ayrıca, ICF Kilisesi aleyhine konuşan açıklamalardan da uzaklaştı. Elbette bağış bu açıklamayı da geri getirmedi.

Benzer gönderiler

.

Yayım tarihi
Blog olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.