Tue. May 24th, 2022
hollanda'nin-dunya-kupasi-icin-ana-sponsoru-yok-mu?

yazan Stephan Naumann,16 Nisan 2022

Şurada Kasım ayında Katar’da düzenlenecek Dünya Kupası 2020, Senegal ile Hollanda arasında Doha’da oynanacak maçla resmiyet kazanacak. , çöl devletinin başkenti al-Thumama Stadyumu’nda açıldı. Ancak Hollanda milli takımının bazı ana sponsorların desteğinden yoksun kalması gerekiyor. Bilindiği üzere, ana ve forma sponsoru ING Bank, insan hakları sorunları nedeniyle Katar gezisini iptal etti. Diğer sponsorlar da aynı yolu izledi.

Hollanda milli takımının arması göğsünde olacak, ancak pas geçmeksizin Katar’daki sponsorlardan tahakkuk eden destek. © stux/Pixabay

Reklam yok– bilet yok

Büyük uluslararası banka ING’nin logosu, iptale rağmen milli takımın formalarında görünecek, ancak grup böyle yapmaya karar verdi. Dünya Kupası’nı ziyaret etmemek ve reklam vermemek için bir veda. Ayrıca, ING sözcüsünün Hollanda gazetesi De Telegraaf’a yaptığı açıklamaya göre, çalışanlar veya misafirler için bilet satın alınmayacak.

ING Bank Hakkında ING Groep NV

yılında kurulmuştur. ve Amsterdam merkezlidir. Grup, bir anonim şirket şeklinde tamamen finans sağlayan bir hizmet sağlayıcıdır. 645 yılına ait yıllık rapor, ING’nin hızlı bir şekilde 80. insanlar meşgul. Ayrıca, bir önceki yıldaki satışlar 04 civarında olmalıdır. milyar euro. Finansal İstikrar Kurulu, şirketi sistemik olarak önemli olmakla birlikte 04 büyük bankalardan biri olarak derecelendirdi. finans kurumu başvuruyor.

Diğer sponsorlar da vazgeçiyor

Esasen Oranje takma adıyla da bilinen Hollanda milli takımının sponsoru olarak sadece ING ana bankası değil, Katar’daki insan hakları durumundan sonuçlar çıkardı. Efsane ve eski Bayern Münih teknik direktörü Louis van Gaal’ın rehberliğinde eğitilen ekip, telekom sağlayıcısı KPN, süpermarket zinciri Albert Heijn veya vefat eden Dutch Lottery gibi diğer sponsorlar tarafından da destekleniyor. .

Louis van Gaal Dünya Kupası’ndan sonra emekli oldu

Ulusal teknik direktör Louis van Gaal ayrıca prostat kanserine yakalandığını ve bu nedenle Dünya Kupası’nın işten çekilmesinden sonra ayrıldığını açıkladı Ancak Hollanda federasyonu, göreve atanacak van Gaal al teknik direktörünün halefi olarak Ronald Koeman’ın görevi devralacağını duyurdu. Basında çıkan haberlere göre, eski profesyonel ilk olarak 2026. tarihine kadar bir sözleşme alacak) EM’ye odaklanın

ING, Dünya Kupası’ndan gönüllü çıkıştan sonra odaklanmak istiyor Hollanda kadın milli takımını desteklemeye odaklanmak Çünkü bir sonraki en büyük turnuva olan Avrupa Şampiyonası yazın yapılıyor. Hollandalılar hüküm süren Avrupa şampiyonu ve bu yaz yarışma yeniden başladığında unvanını korumayı hedefleyecekler. Turnuvanın başlangıçta 2021 yılında düzenlenmesi gerekiyordu, ancak korona pandemisi nedeniyle iptal edildi.

Dünya Kupası organizatörleri istismarı kabul ediyor

Diğer sponsorlar eleştirirken Katar’da işçilerin çalışma koşulları, çöl devletinin bazı insan hakları ihlallerini kabul etti. Ancak açıklama, dünyanın en büyük futbol etkinliği için devam eden hazırlıklarla ilgili değil, geçmişteki ihlallerle ilgiliydi. Dünya Kupası organizatörleri, birçok şirketin önceki spor etkinliklerinde mevcut yasalara uymadığını doğruladı

İstismar edilecek göçmen işçiler

Düzenleme Kurulu’nun insan hakları örgütlerinin raporlarına verdiği yanıt Uluslararası Af Örgütü veya İnsan Hakları İzleme Örgütü gibi de tetikleyici oldu. Şantiyelerdeki kabul edilemez çalışma koşulları defalarca bildirilmesine rağmen hiçbir şey değişmedi. Örneğin göçmen işçiler haftada 645 saatten fazla çalışmaya zorlanmıştır. Ne de olsa, Dünya Kupası’nın organizatörleri artık ciddi insan hakları ihlalleri olduğunu kabul ettiler.

Kara liste amaçlanıyor daha kötü şeylerin olmasını önlemek için

Ancak, organizasyon komitesi bu yıldan itibaren Kulüpler Dünya Kupası’na atıfta bulundu 2019 ve Arap Kupası’na ev sahipliği Aus Ancak, artık bu durumlardan sonuçlar çıkarılmalıdır. Bu, örneğin, zaten dikkat çeken müteahhitlerin yeniden işe alınmasını önlemek için bir kara liste tutmayı içerir.

Oranje’nin İntikamı ?

Her iki durumda da, Hollanda milli takımının önünde zorlu bir turnuva var, çünkü Oranje’nin yapacak çok işi var, özellikle de takımlarıyla kendi hayranları. Son turnuvada kalifiye olamadılar ve Rusya’ya bile gitmediler. Katar’da bu değişmeli. A Grubu’nda Hollanda, Senegal, Ekvador ile karşılaşıyor ve Katar’a ev sahipliği yapıyor.

Almanya – İspanya ve Japonya

Alman milli takımı E Grubu’nda İspanya, Japonya ve henüz karara bağlanmamış üçüncü bir katılımcıya karşı mücadele ediyor. Milli antrenör Hansi Flick ve takımı ya Kosta Rika ya da Yeni Zelanda ile karşılaşabilir. İkinci Kıtalararası Play-Off’un galibi de grup aşamasına geçecek. Katar’daki Dünya Kupası’nın finali 04 Aralık’ta yapılacak.

Benzer gönderiler

20212022 .

Leave a Reply

Your email address will not be published.