Tue. May 24th, 2022
leipzig'de-kumar-fuari-basladi

yazan Barbara Ziegler,15 Nisan 2022

Gönderen Nisan – 10 Eylül 2022 Leipzig’deki Şehir Tarihi Müzesi’nin ziyaretçileri, kumar konulu bir sergiye hayran kalabilirler. Çeşitli bir programla topluluk, zar oyunlarının yaklaşık 5000 yıllık geçmişine ve zar oyunlarında şans arayışına dair bir fikir veren özel bir sergi sunuyor. yakalamak için oyunlar. “Küp gibi dünya” başlığı altında. 5000 Oyunda iyi şanslar” Böttchergäßchen evi ilgilenenleri memnuniyetle karşılar ve onları kumar tarihi boyunca bir yolculuğa gönderir.

Leipzig Şehir Tarihi Müzesi sergiyi

tarihinde kapatacak. Eylül Alman Kniffel Şampiyonası ile © Pezibear/Pixabay

Zar oyunlarına odaklanın

Odak da hileden tavlaya kadar tüm sanatın zar oyunları ve üzülmeyin.Bu nedenle sergi de bir küratör turu ile törenle açılacak Küratör Tim Rood etrafındaki koleksiyoncu Jakob Gloger ile tanışın.00 çeşitli zarlar sunar ve o zamandan beri vcom zar oyunundan büyülenmiştir. çocukluk t. “Dokunulacak nesneler” mottosu ile Cube Gloger’lar, çocuklar ve aileler için mottosu aktif olan Şehir Tarihi Müzesi’nde de denenebilir.

Küp tüm bir endüstrinin temelini attı

Küpün tarihi aynı zamanda serginin odak noktası. olduğu kadar bu arada Zar oyunlarının kendileri Geleneğe göre eski Mısır’da zar oyunları ve şans oyunları zaten vardı. tahta, altın, gümüş, mantar ve hatta bazen kemik. Küp böylece günümüz kumar endüstrisinin ve barbut gibi Zar oyunlarının da temelini attı.

Yüzyılın slot makineleri

Küpün zaferi ile kilit adım tr yani ilk slot makinesi oyunlarıyla da. Koleksiyoncu Jakob Gloger’ın en değerli nesnesi, IV. George’un kraliyet zar makinelerinin altın setidir (750- 1830). Bu erken slot makinelerinde, bozuk para eklemek zarlarda rastgele bir sonuç gösteriyordu. O zaman bile, bir kolu harekete geçirerek yapıldı ve o zaman bile, silindirler kaybedip kazanmadığınızı gösterdi.

Koleksiyoncu Las Vegas’a gitmek istiyor

Serginin kendisi şimdi en olağanüstü parçaları 31 gösteriyor. 20 yaşındaki Jakob Gloger’ın koleksiyonu. Leipzig’in Agra bölgesindeki bit ve antika pazarını ziyareti sırasında zar atma tutkusunu keşfetti. Zar takımının sunumundan sonra, kumarın Mekke’si Las Vegas’a, koleksiyonunun kalıcı bir sergisinin planlanıp hazırlanacağı bir gezi planlıyor.

Avrupa’nın en önemli koleksiyonu

Jakob Gloger emin: Zarlar oyuncaktan çok daha fazlasıdır. Koleksiyonu Avrupa’nın en önemli koleksiyonlarından biridir.

Kapsamlı eşlik eden program

Aktif turlara ek olarak, “Küp olarak dünya” sergisi bağlamında daha birçok heyecan verici program noktası bulacaksınız. 5000 Oyunlarda Şanslı Yıllar”. Örneğin, Şehir Tarihi Müzesi ayrıca Uzun Oyunlar Gecesi de düzenlemektedir. Mayıs başında ve Müze Gecesi için kısa turlar veya Haziran’da “Kemiklerden ve piksellerden yapılmış — küpün değişimi ve sürekliliği” sloganı üzerine bir tur, ardından küp dövme.

Diğer program öğeleri

Haziran sonu Prof. Dr. İsviçre Oyun Müzesi Müdürü Ulrich Schädler, zarın kültürel tarihi hakkında “Engellerle başarı hikayesi: Zarların başlangıcı” başlıklı bir konferans verdi. Biraz sonra, gerçek oyun tutkunları paralarının karşılığını alacaklar. Örneğin, Doğu Alman halkı sizi şampiyon olmayan bir şekilde rahatsız edecek.Koleksiyoner Jakob Gloger ile sohbet eden çağdaş tanıklar ayrıca Leipzig zar makinesi endüstrisinden hikayeler anlatıyor.

Ağustos ayında kendi küp atölyenizi inşaa etmede irili ufaklı misafirler kendi bireysel küplerini inşa edebilirler. Eylül ayının en önemli özelliği pas geçme İkinci Alman Kniffel Şampiyonası ile Finissage Pas geçme Bu turnuvaya katılım ücretsizdir.Ayrıca, okul için belirli turlar için rezervasyon yapılabilir. sınıflar.Bu, örneğin matematik için temalı bir tur içerir. zar oyunlarının olasılık hesabı dersleri.

Sergi başka hangi özellikleri sunuyor?

Leipzig Şehir Tarih Müzesi’ndeki sergi salıdan pazara kadar açıktır. Bilet fiyatı 5 Euro’dur. yetişkinler ve çocuklar için 2,10 Euro. Ayrıca tüm konuklara 31 metrekarelik alanda oyun oynayabilecekleri bir tahta küp verilmektedir. Serginin en merak edilen parçaları arasında Kral IV. George’un enfiye kutusu büyüklüğündeki zar arabası ofislerinin yanı sıra üzerinde

bulunan bir koronavirüs zarı da bulunuyor. Taraflar, yüklü zarlar veya hatta parfümlü poker zarları 5000 , bugün hala koku geçti.

Benzer gönderiler5000

1830

.

Leave a Reply

Your email address will not be published.